Jump to content
keyword

Biznes domenowy i jego opłacalność

Recommended Posts

Chciałbym podać dwa przykłady:

 

1. Nasz forumowy kolega (no wiecie, ten od opcji ;) ), po raz kolejny przejmuje ciekawy adres.

Praktycznie już nazajutrz pojawiają się oferty zakupu domeny w wysokości xxx.xxx PLN.

 

2. Facet (z innego, ukrytego forum) przez całe życie zbiera/kolekcjonuje teczki/haki/materiały na polskie "elito-autorytety".

Po śmierci kolekcjonera, żona postanawia te zbiory spieniężyć. Okazuje się, że wartość wspomnianego portfolio to nędzne 90k PLN :mellow:

http://wpolityce.pl/polityka/281974-wdowa-po-kiszczaku-chciala-90-tys-zl-za-dokumenty-dotyczace-min-tw-bolka-kulisy-skandalu-wychodza-na-swiatlo-dzienne

 

Reasumując. Domeny to nie jest taki kiepski biznes.

 

http://walesa.pl/

 

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że nie można tego tak porównywać. Utrzymanie dużego portfolio domen przez tyle lat kosztuje nieporównywalnie więcej niż utrzymanie teczek w piwnicy czy nawet w sejfie, więc przy spieniężaniu mogłoby się okazać, że różnica w realnym zysku nie jest aż tak wielka.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo Wałęsa miał też założyć opcję na taką sytuację to może by to inaczej się potoczyło :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praktycznie już nazajutrz pojawiają się oferty zakupu domeny w wysokości xxx.xxx PLN.

[...]

Reasumując. Domeny to nie jest taki kiepski biznes.

 

Bo ja Ci to wytłumaczę fachowo :P

 

W 2010 wspomniany kolega rozpoczyna przygodę z opcją, 6 lat później załóżmy sprzedaje za 200 000 zł netto. Dzieląc przez miesiące to wychodzi ~2700 pln wypłata więc szału nie robi; poniżej średniej krajowej :P

 

Plus taki, że tych etatów za średnią krajową w tym biznesie można mieć ile się chce i że nie ma konieczności sprzedawania tego za 200k :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że nie można tego tak porównywać. Utrzymanie dużego portfolio domen przez tyle lat kosztuje nieporównywalnie więcej niż utrzymanie teczek w piwnicy czy nawet w sejfie, więc przy spieniężaniu mogłoby się okazać, że różnica w realnym zysku nie jest aż tak wielka.

No tak, tylko, że w wypadku domen istnieją realne szanse na sprzedaż co po niektórych w międzyczasie. Natomiast wyobraź sobie, sprzedaż teczki Michnikowi (np. poprzez Rywina) i informację o tym na rynekteczek.pl. Wtedy dopiero by się działo.

Do tego dochodzi kwestia parkingów domen i zarabiania na nich.

Nie za bardzo wiem, jak mógłbym np. zaparkować teczkę:

http://szechter.pl/

?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Portfolio Kiszczaka i udziałowców jego biznesu, moim skromnym zdaniem jest dużo więcej warte niż kilkaset topowych domen.

Teczki które zniknąć miały zniknęły i jak mniemam są pieczołowicie przechowywane przez inwestorów którzy dzięki ich posiadaniu nadal biorą czynny udział w życiu publicznym.

Tak że to chyba dużo lepszy biznes niż domeny...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, tylko, że w wypadku domen istnieją realne szanse na sprzedaż co po niektórych w międzyczasie. Natomiast wyobraź sobie, sprzedaż teczki Michnikowi (np. poprzez Rywina) i informację o tym na rynekteczek.pl. Wtedy dopiero by się działo.

 

Myślę że w przypadku teczek też jest możliwość sprzedaży pojedynczych sztuk konkretnym kk i podobnie jak w domenach, sprzedaże jak i ceny nie są ujawniane. Tu mamy trochę inny przypadek - próbę hurtowego spieniężenia portfolio przez wdowę, w cenie d2d. Myślę że z niejednym domenowym portfolio mogłoby się stać podobnie, dlatego warto zawczasu edukować rodzinę w wartości domen i sposobach wyjścia z inwestycji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że w przypadku teczek też jest możliwość sprzedaży pojedynczych sztuk konkretnym kk i podobnie jak w domenach, sprzedaże jak i ceny nie są ujawniane. Tu mamy trochę inny przypadek - próbę hurtowego spieniężenia portfolio przez wdowę, w cenie d2d. Myślę że z niejednym domenowym portfolio mogłoby się stać podobnie, dlatego warto zawczasu edukować rodzinę w wartości domen i sposobach wyjścia z inwestycji.

 

Nie wiem skąd masz wiadomości na temat chęci sprzedaży całego portfolio.

Bo moja wiedza oparta niekoniecznie na przekazach medialnych dotyczy jednej "domeny".

A to że beż postępowania arbitrażowego zajumali więcej "domen" to inna kwestia...na podstawie regulaminu rejestracji i utrzymania domen IPN...

;)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd masz wiadomości na temat chęci sprzedaży całego portfolio.

Bo moja wiedza oparta niekoniecznie na przekazach medialnych dotyczy jednej "domeny".

A to że beż postępowania arbitrażowego zajumali więcej "domen" to inna kwestia...na podstawie regulaminu rejestracji i utrzymania domen IPN...

;)

 

Z linku z pierwszego postu: Wdowa po Kiszczaku chciała 90 tys. zł za dokumenty dotyczące m.in. TW "Bolka".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na teczkach najlepszy biznes powinien być za życia osoby, która weszła w ich posiadanie.

Wtedy można je wykorzystywać do straszenia, szantażowania, proszenia o przysługi i czerpania z tego tytułu innych korzyści.

Teraz, dla takiej pani, oferty sprzedaży teczek, to już coś w rodzaju domenowej aukcji last minute, aby choć trochę uzyskać z tego, co jeszcze pozostało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na teczkach najlepszy biznes powinien być za życia osoby, która weszła w ich posiadanie.

Wtedy można je wykorzystywać do straszenia, szantażowania, proszenia o przysługi i czerpania z tego tytułu innych korzyści.

Teraz, dla takiej pani, oferty sprzedaży teczek, to już coś w rodzaju domenowej aukcji last minute, aby choć trochę uzyskać z tego, co jeszcze pozostało.

 

Materiały operacyjne to raczej nie teczki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teczki - bardziej hobbystycznie.

Wbrew pozorom to też wielopokoleniowy długofalowy biznes. Odpadają koszty odnowienia rok w rok. Rynek tylko wtórny. Nie ma gigantów wydających miliony na promocję rejestracji za 1 zł - bo pierwsza rejestracja jest i tak za free :)

Minusem jest to że nie wiesz kto założył opcję i na którą teczkę. Lub czy "ktosie" ich nie skasują arbitralnie.

Domeny - wiadomo, na tym forum nie trzeba uzasadniać.

Ale warto dywersyfikować biznes i może warto dołożyć jeszcze coś z nowych technologii - jakieś podsłuchy, nagrania ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Materiały operacyjne to raczej nie teczki...

Teczki mogą zawierać różne materiały.

 

Tak, czy inaczej wygląda na to, że ta pani trzymała swe zasoby u nie najlepszego rejestratora i wystawiła je na last minute, gdy ten akurat nie wykupił SSL;a przez co ktoś je przejął ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo ona to miała zrobić inaczej... zmienić dane abonenta i wystawić na aukcji od 1 zł na jakimś portalu aukcyjnym dołączając parę fotek co by autentyczność potwierdzić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

 

Bo ja Ci to wytłumaczę fachowo :P

 

W 2010 wspomniany kolega rozpoczyna przygodę z opcją, 6 lat później załóżmy sprzedaje za 200 000 zł netto. Dzieląc przez miesiące to wychodzi ~2700 pln wypłata więc szału nie robi; poniżej średniej krajowej :P

 

Plus taki, że tych etatów za średnią krajową w tym biznesie można mieć ile się chce i że nie ma konieczności sprzedawania tego za 200k :D

 

Dokładnie, bo tu chodzi o to, żeby takie wypłaty po 200k były co miesiąc. A z Bolkiem to bym uważał, bo może się okazać, że to Bolek1, Bolek2, Bolek3, no wiecie, tak jak ktoś może mieć qchnia.pl, xiegarnia.pl czy Apteka2.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na teczkach najlepszy biznes powinien być za życia osoby, która weszła w ich posiadanie.

Wtedy można je wykorzystywać do straszenia, szantażowania, proszenia o przysługi i czerpania z tego tytułu innych korzyści.

 

To taka dzierżawa, czy też opłata licencyjna raczej, hehe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×