Jump to content
Laska

ddspzoo - gorzej niż hiena

Recommended Posts

Na wstępie dodam, że nie handluję domenami - bo to istotne na tym forum. W ciągu ostatnich miesięcy potrzebowałem coś zarejestrować dla siebie, do mojej działalności usługowej.

 

Niestety kilka razy trafiłem zapewne na Waszego koleżkę ddspzoo. Za każdym razem domena zarezerwowana przez niego. Nie kupiona, ale zarezerwowana. Jak dla mnie to niżej niż hiena. Rozumiem kupić domenę, zainwestować, ale masowo rezerwować domeny to po prostu EDYCJA.

Raz musiałem dopłacić i domenę u kogoś innego przechwycić po rezerwacji. Teraz znowu patrzę i kolejna domena - rezerwacja....

 

Czy są jakieś opcje, żeby wysyłać skargi gdzieś na takich EDYCJA co zamiast rejestrować wykorzystują system do masowego blokowania zakupu domen przez innych ? W ten sposób ewidentnie działają na szkodę NASK i klientów !

 

Dodam jeszcze raz - nie mam nic przeciwko zakupom w jakichkolwiek celach - niech kupuje domeny i je sobie zbiera jak reszta!

Edited by apze
obraza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wstępie dodam, że nie handluję domenami - bo to istotne na tym forum. W ciągu ostatnich miesięcy potrzebowałem coś zarejestrować dla siebie, do mojej działalności usługowej.

 

Niestety kilka razy trafiłem zapewne na Waszego koleżkę ddspzoo. Za każdym razem domena zarezerwowana przez niego. Nie kupiona, ale zarezerwowana. Jak dla mnie to niżej niż hiena. Rozumiem kupić domenę, zainwestować, ale masowo rezerwować domeny to po prostu EDYCJA.

Raz musiałem dopłacić i domenę u kogoś innego przechwycić po rezerwacji. Teraz znowu patrzę i kolejna domena - rezerwacja....

 

Czy są jakieś opcje, żeby wysyłać skargi gdzieś na takich EDYCJA co zamiast rejestrować wykorzystują system do masowego blokowania zakupu domen przez innych ? W ten sposób ewidentnie działają na szkodę NASK i klientów !

 

Dodam jeszcze raz - nie mam nic przeciwko zakupom w jakichkolwiek celach - niech kupuje domeny i je sobie zbiera jak reszta!

Przecież to firma... DD SP ZOO

Nie rozumiem dlaczego kogoś kto prowadzi legalną działalność nazywasz hieną???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumuję, że rezerwacja jest po to, żeby opłacić domenę - chyba NASK po to to zrobił.

Masowe rezerwacje bez zakupu to odmiana DDOS i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumuję, że rezerwacja jest po to, żeby opłacić domenę - chyba NASK po to to zrobił.

Masowe rezerwacje bez zakupu to odmiana DDOS i tyle.

NASK zrobił to po to, żeby... rezerwować. Jakby był obowiązek rejestracji po rezerwacji to by tego nie wprowadzali tylko zostawili samą rezerwację.

 

BTW. Dla NASKu raczej ważniejszy jest ktoś kto rejestruje wiele domen niż jakaś... Laska co zarejestrował raptem 1 i nad drugą płacze :)

Edited by heden.pl
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] potrzebowałem coś zarejestrować dla siebie, do mojej działalności usługowej.

 

 

[...] Raz musiałem dopłacić i domenę u kogoś innego przechwycić po rezerwacji.

 

Super. Typowy przykład bogatego świadomego KK :D

 

A tak na poważnie: @heden to idealnie podsumował minutę temu B)

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW. Dla NASKu raczej ważniejszy jest ktoś kto rejestruje wiele domen niż jakaś... Laska co zarejestrował raptem 1 i nad drugą płacze :)

 

Myślisz, że tylko ja jeden trafiłem na jego masowe rezerwacje ?? Widzę, ze nikt tu obiektywnie nie potrafi patrzeć na sprawę.

 

NASK jest dla klientów a nie dla domainerów ! COś tu się chyba niektórym w głowach pomieszało.

Edited by Laska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślisz, że tylko ja jeden trafiłem na jego masowe rezerwacje ?? Widzę, ze nikt tu obiektywnie nie potrafi patrzeć na sprawę.

 

NASK jest dla klientów a nie dla domainerów ! COś tu się chyba niektórym w głowach pomieszało.

dokładnie pomieszało.

A domainer to nie klient?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślisz, że tylko ja jeden trafiłem na jego masowe rezerwacje ?? Widzę, ze nikt tu obiektywnie nie potrafi patrzeć na sprawę.

 

Wiesz ile razy trafiałem na rezerwacje DD? Sporo. Codziennie trafiam. Bo ma interesujące domeny w rezerwacji :P

I wiesz co robię? Czekam, domena wygasa i wtedy ją rejestruję. A jak domena jest mi bardzo potrzebna i boje się, że mi ucieknie to dodaję do przechwycenia. Tak działa ten biznes. Wszyscy coś tam rejestrujemy. Wtedy może ktoś akurat też chcieć i trafi na nas. Wszyscy jesteśmy więc hienami? :blink:

 

I proszę Cię nie pisz, że to nie to samo bo DD ma robi to masowo. To pojęcie względne. Dla jednych masowo to 100 /dzień a dla innych 100 000 / dzień.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I proszę Cię nie pisz, że to nie to samo bo DD ma robi to masowo. To pojęcie względne. Dla jednych masowo to 100 /dzień a dla innych 100 000 / dzień.

 

i to właśnie jest działanie na szkodę NASK. Klient NASK nie może dostać domeny bo jest zarezerwowana . Zarezerwowana nie do kupienia tylko tak na wszelki przypadek.

 

NASK zabrał wam "testowanie domen" - to powinno dać do zrozumienia, ze NASK nie jest dla was tylko dla zwykłych klientów. Mam nadzieję, że NASK się obudzi i wprowadzi limity lub kary za bezpodstawne masowe blokowanie domen.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK jest dla klientów a nie dla domainerów ! COś tu się chyba niektórym w głowach pomieszało.

Jaki cudowny byłby świat, gdyby więcej ludzi tak lewacko myślało i postępowało, a tak mamy świat zamieniony w jedną wielką dżunglę. Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie uświadamianie #Laski nic nie da. Wydaje mi się, że po prostu nie wytrzymał i musiał dać upust swojej złości pisząc na tym forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że NASK się obudzi i wprowadzi limity lub kary za bezpodstawne masowe blokowanie domen.

 

5 batów na gołą d... na rynku w Pcimiu Dolnym :)

 

Napisz do Jarka to pewnie podchwyci pomysł i będziemy mieli 500 rejestracji na każdą,...tfu... drugą Laskę

 

 

 

Panowie uświadamianie #Laski nic nie da. Wydaje mi się, że po prostu nie wytrzymał i musiał dać upust swojej złości pisząc na tym forum.

 

No tak bo musiał wydać 50 zł za złapania potrzebnej domeny. Jakie to musiało być g... niewarte rejestracji skoro teraz tak płacze o te 50 zł.

Edited by heden.pl
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to właśnie jest działanie na szkodę NASK. Klient NASK nie może dostać domeny bo jest zarezerwowana .

 

No i dlatego jest coś takiego jak przechwytywanie żeby w końcu nie działać na szkodę NASK i żeby domena nie latała w koło po rezerwacjach :P

 

edit: NASK już się zatroszczył to Was czyli "klientów lepszego sortu" jak to dałeś do zrozumienia i wprowadził 90 dniowy stan wolności dla domen po rezerwacji. Prostym narzędziem dał więc radość i zadowolenie tysiącom takich jak Ty. A marudzenie i tak nic nie da. Szkoda czasu. Nie to miejsce.

Edited by vul
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miłego dnia wam życzę :)

 

Pozostaje mi nadzieja, że NASK zrobi kolejny krok w dobrym kierunku (po zabraniu testowania) i kiedyś takich małych geszefciarzy których nie stać na opłacenie domeny wyśle w kosmos.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I wiesz co robię? Czekam, domena wygasa i wtedy ją rejestruję. A jak domena jest mi bardzo potrzebna i boje się, że mi ucieknie to dodaję do przechwycenia.

Po co mu zdradzasz tajniki naszego szemranego interesu ?:)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

. Mam nadzieję, że NASK się obudzi i wprowadzi limity lub kary za bezpodstawne masowe blokowanie domen.

 

Popieram Ciebie w tym fragmencie Twojej wypowiedzi. Również uważam że rezerwacja, tym bardziej darmowa, to pomysł szatana...Nie jestem za karami bo niby dlaczego kogoś karać za wenę twórczą ale za opłatą owych działań ( rezerwacji ) która byłaby wliczana w cenę ewentualnej rejestracji to jak najbardziej jestem.

Czemu ?

Niedawno w innych wątkach pisaliście o sprawach związanych z rozwojem rynku domen. Jak ma on wyglądać skoro w "rękach" kilku, czy kilkunastu osób znajduję się kilkadziesiąt tysięcy domen zarezerwowanych ?

To ma służyć rozwojowi ?

Do tego dochodzi kwestia cwaniaków rezerwujących domeny a potem obdzwaniających firmy z informacją...zabezpieczyliśmy Państwa domenę przed wrogim przejęciem, oplata wynosi 500 zł.

Przykłady można mnożyć.

A tak...nie ma rezerwacji i parę problemów znika...

Edited by Bazyli
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co powiesz o rejestracji domen? To jest dopiero chamstwo, 2 mln zajętych i nie ma co wybrać. Wiele domen sprawdzałem i wszystkie zajęte. Mało tego, niektóre w ogóle nie używane!

  • Like 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze raz - nie mam nic przeciwko zakupom w jakichkolwiek celach - niech kupuje domeny i je sobie zbiera jak reszta!

Wyczuwam ból dupy o nic. Rezerwacje, jak sama nazwa wskazuje, są po to żeby domenę zarezerwować. To ze ktoś był szybszy? Czekaj, przechwytuj lub kupuj inną domenę.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co powiesz o rejestracji domen? To jest dopiero chamstwo, 2 mln zajętych i nie ma co wybrać. Wiele domen sprawdzałem i wszystkie zajęte. Mało tego, niektóre w ogóle nie używane!

 

Tmi...myślę że mylisz pojęcia. Bo jakoś nikt nie psioczy że dla domen z innym rozszerzeniem nie ma rezerwacji tylko rejestracja. A rynek wtórny nadal działa. Ba, śmiem twierdzić że dużo lepiej niż nasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeżeli ktoś (nie ważne kto) zarabia na tym, że są rezerwacje (DD, inni :P) to jest za albo inaczej - nie ma nic przeciwko żeby rezerwacje nie znikły jak już są. Gdyby więcej ludzi miało narzędzia i możliwości zarabiania na rezerwacjach to by mniej było głosów o to, że to plan szatana. To raz.

 

Dwa - czy handel rezerwacjami (oczywiście nie mówię o naciąganiu typu "domena zabezpieczona za 500 ble ble ble") różni się czymś od handlu typu dropshipping? Z definicji wynika, że "rola sklepu internetowego w tym modelu logistycznym sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę towaru do klienta". Czyli sklep internetowy to w tym momencie domainer, który ma rezerwację i w momencie otrzymania zamówienia na domenę przesyła do NASK realizację towaru :D

 

W tym modelu handlarz też nie inwestuje w towar, nie ma go fizycznie na swojej półce. Jego rola polega tylko na marketingu i czekaniu na klienta. To co? Hiena? :blink:

 

To takie luźne przemyślenia przy kawie ale tak jak pisał @mirekm wyżej również wyczuwam bóle o nic.

 

edit: w modelu dropshippingowym klient może powiedzieć "nie Panie, nie kupię u Pana tylko bezpośrednio od producenta, hurtowni lub innego". Czyli może obejść taki towar i "dodać do przechwycenia" gdzie indziej.

W domenach tak samo - możesz poczekać, przechwycić. Jakbym załóżmy zrobił stronę, wsadził kupę kasy w marketing i dał do środka setki tysięcy zarezerwowanych domen a później rozsyłał wizytówkę, reklamę, że fajne domeny na sprzedaż i miałbym na nie klienta to chyba moja sprawa, że prowadzę taki rodzaj działalności. Działam na czyjąś szkodę? Jak już to chyba tylko na swoją gdy świadomość klienta pokierowała go do przechwycenia lub poczekania na swoją domenę.

Edited by vul
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo jakoś nikt nie psioczy że dla domen z innym rozszerzeniem nie ma rezerwacji tylko rejestracja. A rynek wtórny nadal działa. Ba, śmiem twierdzić że dużo lepiej niż nasz.

Twój pogląd nie załatwia sprawy, gdyż domeny są w rękach "hien" a nie psioczących klientów, a powinno być "wedle zasług i potrzeb, najlepiej po równo, według zrównoważonego rozwoju".

 

Nie można mieć pretensji do garbatego, że dzieci ma proste.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hiena to pożyteczne zwierze i to NASK działa na naszą szkodę. Kiedy będą obniżki?

Dlatego napisałem gorzej niż hiena - niższy poziom.

 

 

Rezerwacja ogólnie jest potrzebna, choćby na czas do wpłynięcia opłaty. Rezerwacje są nadużywane i tyle.

 

Jestem za kupowaniem domen, nawet masowym :) . Niech obniżą ceny w NASK - są za wysokie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za kupowaniem domen, nawet masowym :) . Niech obniżą ceny w NASK - są za wysokie :)

Rozróżniajmy: kupno domeny (rynek wtórny) a rejestracja domeny (rynek pierwotny). Popieram, ceny w NASK są za wysokie w porównaniu do zarobków ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×