Jump to content
Laska

ddspzoo - gorzej niż hiena

Recommended Posts

Dlatego napisałem gorzej niż hiena - niższy poziom.

 

 

Rezerwacja ogólnie jest potrzebna, choćby na czas do wpłynięcia opłaty. Rezerwacje są nadużywane i tyle.

 

Jestem za kupowaniem domen, nawet masowym :) . Niech obniżą ceny w NASK - są za wysokie :)

 

Przepraszam że zapytam...chciałbyś mieć Ferrari albo Lamborghini ? A może auto innej marki ? Jakiej ?

 

Cannot...do Ciebie również jest to pytanie

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie są nadużywane bo gdyby tak było to byłby wysyp tego typu na forum a tak raz od święta jakiś niezadowolony klient wejdzie z pretensjami :P

 

Chodzi o to, że tak - NASK powinien obniżyć wszystko co idzie :D wtedy każdy byłby zajęty swoimi sprawami i nie byłoby niepotrzebnych pretensji do nikogo :P

 

Wydłużenie czasu "po rezerwacji" do 90 dni uważam osobiście za bardzo dobry ukłon w stronę zwykłych kowalskich co se chcą domenę zarejestrować na firmę.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam że zapytam...chciałbyś mieć Ferrari albo Lamborghini ? A może auto innej marki ? Jakiej ?

 

Cannot...do Ciebie również jest to pytanie

Co bym chciał, a co mogę to kolosalna różnica.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie Cannot. Ale nie psioczysz ze ich ceny są za wysokie....

Nie stać Cię to walisz z buta albo korzystasz z komunikacji miejskiej.

Tak samo tutaj. Nie stać Cię na utrzymanie tysięcy domen to utrzymujesz tyle na ile Cię stać.

I śmieszą mnie te apele o obniżenie cen ( głownie przedłużeń ), że NASK jest be itp.

Nam wolno zarabiać po kilka tysięcy % na domenie a NASK-owi już nie ?

Jak my zarabiamy to jest ok a jak zarabia ktoś inny to jest już ble ?

Więcej obiektywizmu w Waszym podejściu do tematu.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozróżniajmy: kupno domeny (rynek wtórny) a rejestracja domeny (rynek pierwotny). Popieram, ceny w NASK są za wysokie w porównaniu do zarobków ;)

 

Jestem za kupnem i za rejestracją - proszę bardzo. Kto ile ma kasy niech kupuje. KUPUJE a nie BLOKUJE możliwość zakupu.

Edited by Laska

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie Cannot. Ale nie psioczysz ze ich ceny są za wysokie....

No jak to nie ? Pewnie, że psioczę na ceny nowych aut ! Ale mam wybór Kupuje auto używane lub nowe ale tańsze.

Powiedz mi proszę, czy mam taki wybór jeżeli chodzi o NASK ?

Większość domen do których nie mam przekonania puszczam wolno ze względu na ceny przedłużeń i kto na tym traci ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jak to nie ? Pewnie, że psioczę na ceny nowych aut ! Ale mam wybór Kupuje auto używane lub nowe ale tańsze.

Powiedz mi proszę, czy mam taki wybór jeżeli chodzi o NASK ?

Większość domen do których nie mam przekonania puszczam wolno ze względu na ceny przedłużeń i kto na tym traci ?

 

Masz...zamiast domenami możesz zająć się np. modelarstwem albo uprawiać warzywa...Albo tak jak z samochodami...pójść w tańsze domeny...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] domen do których nie mam przekonania puszczam wolno ze względu na ceny przedłużeń i kto na tym traci ?

 

Pomijając wysokie ceny NASK czy nie jest tak, że domeny do których nie masz przekonania puszczasz wolno bo... nie masz do nich przekonania? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomijając wysokie ceny NASK czy nie jest tak, że domeny do których nie masz przekonania puszczasz wolno bo... nie masz do nich przekonania? :P

Może źle się wyraziłem ;) mam przekonanie 50/50 a puszczam wolno ze względu na koszt przedłużenia.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. Nie jest.

 

Szczerze powiedziawszy to nie spodziewałem się takiego stanowiska admina. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to śmiem sądzić, że w NASK jakiś "domeniarz" zdrowo lobbował kiedyś z tymi rezerwacjami i testami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porównanie do samochodów trafione, bardziej nawet porównałbym do nieruchomości (domy/mieszkania) w realu - możesz rezerwować (blokować dane unikalne miejsce przez zakupem przez innym) ale ZA OPŁATĄ i po zakupie odliczają Ci koszt zaliczki/rezerwacji - po prostu dopłacasz i masz. Tu podobnie bym to rozwiązał - zostawić po staremu, ale jeśli nie opłacisz domeny idzie Ci to w debet. Nie wyobrażam sobie takiej wolnej amerykanki w realu - 99% mieszkań stałoby wolne bo ktoś by sobie rezerwował cały nowy blok co 14 dni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy to nie spodziewałem się takiego stanowiska admina. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to śmiem sądzić, że w NASK jakiś "domeniarz" zdrowo lobbował kiedyś z tymi rezerwacjami i testami.

 

Myślę że w niedługim czasie i z rezerwacji NASK zrezygnuje. Bo jakby nie patrzeć w jakiś tam ułamkowy sposób rezerwacje blokują wpływy gotówki.

W skali obrotów nie jest to dużo ale zawsze.

Tak jak napisał Timi. Rezerwacje nie są potrzebne. I bzdurą jest że za ich utrzymaniem ma przemawiać czas na opłacenie domeny. To miało sens kiedy nie było ekont bankowych. Dzisiaj pozbawione jest to sensu.

Przeważająca większość rozszerzeń dostępna jest do natychmiastowych rejestracji. Nikt nawet nie pomyśli o czymś takim jak rezerwacja. I ludzie domeny opłacają i nie widzą problemu...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za kupnem i za rejestracją - proszę bardzo. Kto ile ma kasy niech kupuje. KUPUJE a nie BLOKUJE możliwość zakupu.

Panie Laska nie ma problemu. Zapraszamy do działu:

http://di.pl/forum/38-kupie/

 

Napisz czego szukasz i jaki masz budżet.

Już po 48h będziesz miał z 20-50 ofert i może znajdziesz coś lepszego niż to co blokuje dd spzoo.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że w niedługim czasie i z rezerwacji NASK zrezygnuje. Bo jakby nie patrzeć w jakiś tam ułamkowy sposób rezerwacje blokują wpływy gotówki.

To już wiecie po co ten temat.

Partner nasku blokuje kase i nie można mu tego bezpośrednio powiedzieć - zakazać.

Pisze się temat i jest temat.

A tak na serio to gówniany temat jak zawsze ma wzięcie. A jak trzeba ocenić wartościową domenę to nie ma komu.

Edited by lufthansa
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwię się, że się daliśćie wciągnąć w tą rozmowę.

Ja skomentuję to tylko tak: NIE KARMIĆ TROLLA!!!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat jak temat.

 

Co cieszy mnie, to widać szczególnie po tych naprawdę doświadczonych użytkownikach, że rezerwacja jest chora.

 

Reszta, której nie stać na prawdziwy biznes domenowy to tacy właśnie blokowacze domen na zasadzie, że może coś tam się uda przytulić kasy na jakimś frajerze.

 

Możecie pisać sobie co chcecie - założyłem ten wątek jako normalny (aczkolwiek zorientowany) użytkownik chcący zarejestrować domenę pod działalność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat jak temat.

 

Co cieszy mnie, to widać szczególnie po tych naprawdę doświadczonych użytkownikach, że rezerwacja jest chora.

 

Reszta, której nie stać na prawdziwy biznes domenowy to tacy właśnie blokowacze domen na zasadzie, że może coś tam się uda przytulić kasy na jakimś frajerze.

 

Możecie pisać sobie co chcecie - założyłem ten wątek jako normalny (aczkolwiek zorientowany) użytkownik chcący zarejestrować domenę pod działalność.

 

Dlatego napisałem gorzej niż hiena - niższy poziom.

 

 

Rezerwacja ogólnie jest potrzebna, choćby na czas do wpłynięcia opłaty. Rezerwacje są nadużywane i tyle.

 

Jestem za kupowaniem domen, nawet masowym :) . Niech obniżą ceny w NASK - są za wysokie :)

Może ja za głupi jestem aby Ciebie zrozumieć...co post to inne podejście do rezerwacji...
Określ się bo jak na razie to piszesz jak EDYCJA...chciałabym ale się boję...
:)
Temat wątku nieco kontrowersyjny w połączeniu z niczemu niewinnym zwierzakiem ale w sumie ciekawy jeśli chodzi o kwestie rezerwacji.
Fajnie by było zrobić ankietę z trzema pytaniami :
- Jestem za utrzymaniem darmowej rezerwacji.
- Jestem za płatną rezerwacją akonto rejestracji.
- Jestem za zniesieniem rezerwacji.
Edited by apze
obraza
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat jak temat.

 

Co cieszy mnie, to widać szczególnie po tych naprawdę doświadczonych użytkownikach, że rezerwacja jest chora.

 

Reszta, której nie stać na prawdziwy biznes domenowy to tacy właśnie blokowacze domen na zasadzie, że może coś tam się uda przytulić kasy na jakimś frajerze.

 

Możecie pisać sobie co chcecie - założyłem ten wątek jako normalny (aczkolwiek zorientowany) użytkownik chcący zarejestrować domenę pod działalność.

Jaki biznesmen się znalazł ! co użala się, że za 10 zł nie może zarejestrować domeny bo ktoś ją zarezerwował. Tragedia !

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reszta, której nie stać na prawdziwy biznes domenowy (...)

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Na gazeta.pl w komentarzach mówili, żebyśmy się wzięli za prawdziwą pracę, bo zajmowanie domen to nie biznes.

 

Też mi się nie podobają te rezerwacje i tak samo jak autor tematu musiałem wielokrotnie przechwycić domenę, żeby wyszła z wiecznej rezerwacji, ale dlaczego obrażać przy tym wszystkim DD? Obwiniać go za to, że gra wg zasad, które wyznaczył NASK?

 

Swoją drogą jak działa ten stan uwolnienia na 90 dni po rezerwacji? Nie raz czekałem, aż domena wyjdzie z rezerwacji, a chwilę po niej było znowu zarezerwowana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą jak działa ten stan uwolnienia na 90 dni po rezerwacji? Nie raz czekałem, aż domena wyjdzie z rezerwacji, a chwilę po niej było znowu zarezerwowana...

 

Nie może być dostępna do rezerwacji drugi raz jeżeli nie minęło 90 dni. Wtedy masz ją dostępną do "natychmiastowej rejestracji".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już o zabawie w kotka i myszkę i o wypaczaniu pierwotnych zamiarów pomysłodawców pisałem...

 

edit: Emocje rozumiem, ale bardzo brzydki tytuł wątku świadczy nie najlepiej o jego autorze.

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: Emocje rozumiem, ale bardzo brzydki tytuł wątku świadczy nie najlepiej o jego autorze.

 

Bardzo możliwe, że tak jest jak piszesz, ale jeśli co jakiś czas trafiam na domenę zarezerwowaną przez takie ddspozo cokolwiek to jest, to odstawiam grzeczność piętnując "cfaniaka" co złośliwie blokuje możliwość rejestracji innym ! Tak to należy postrzegać - złośliwe blokowanie, żeby nikt inny nie zarejestrował domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoba wykorzystująca dozwolone prawem i techniką możliwości i czerpiąca z tego tytułu korzyści, to przede wszystkim osoba przedsiębiorcza. Za dużo nasłuchałem się o kułakach, badylarzach i spekulantach żeby akceptować bezkrytycznie takie piętnujące ludzi pejoratywne etykiety jak "cfaniak" czy "hiena".

Edited by Kangur
  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×