Jump to content
Laska

ddspzoo - gorzej niż hiena

Recommended Posts

Jeszczo dodać trzeba dla autora tematu, firma ddspzoo nalezy do Pana Daniela Dryzka - (u?)znanego domainera

Jego blog: http://danieldryzek.pl/

A rezerwuje on domeny tutaj http://www.ddregistrar.pl/ i można kupić takową.

Odwiedza on regularnie to forum więc pewnie się wypowie... osobiście również potępiam sprzedaż zarezerwowanych domen a jeszcze bardziej hurtowe rezerwacje automatem "co leci".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszyscy wiemy, że rezerwacje to przeżytek i należy ten nowotwór domainingu usunąć, gdyż przerzutuje on już jak widać na niektórych zacnych domainerów, dla niepoznaki zwanych tutaj "przedsiębiorczymi", którzy mając ugruntowaną pozycję na rynku i doświadczenie, muszą zmagać się z tym nowotworem atakującym poniżej pasa. Czy jest na sali chirurg?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Laska jak cię tak bardzo boli, że Daniel rezerwuje co leci to wyłóż 10k zaliczki, napisz swój system do automatycznego rejestrowania/rezerwowania i działaj.

Jak nie to skończ pierdolić i obrażać ludzi.

Edited by BartX
  • Like 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy inaczej podchodzi do etyki w biznesie, najczęściej bywa to tak, że jeden pomyśli, że głupio to wykorzystać (co inni pomyślą, jeszcze jakiś Laska założy temat w całym Internecie i wszędzie będą moje dane), drugi będzie miał to w d... wykorzysta i zarobi miliony :-) Daniel w żaden sposób nie żeruje na kimś (porównanie do hieny), więc szczerze mówiąc nie rozumiem tego tematu. Tym bardziej tych ostrych słów.

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego spokojniej, przekleństwa może zostaw dla siebie, nie chcę go bronić ale
a) uważa on to za coś bardzo nieetycznego więc nie wyłoży i nie będzie tego robił - każdy ma swój kręgosłup moralny

b ) ma trochę (ile to każdy osądza) racji i dyskusja o rezerwacjach ma duży sens.

c) jak widać też chyba ostro działasz na tym "nowotworze" wciskając ludziom rezerwacje skoro tak cię poniosło?
d) Daniel wprowadza w błąd swoich przyszłych klientów pisząc na ddregistrar.pl cytuję "Chcesz kupić zarejestrowaną u nas domenę?" powinno być "Chcesz kupić zarezerwowaną u nas domenę?" ;-)

e) można było zrobić ten biznes na dobrej domenie typu gieldadomen.pl a nie na takiej ninjy co od razu wygląda jak spamerskie serwisy naciągające klientów :)

tyle.

@Laska jak cię tak bardzo boli, że Daniel rezerwuje co leci to wyłóż 10k zaliczki, napisz swój system do automatycznego rejestrowania/rezerwowania i działaj.

Jak nie to skończ pierdolić i obrażać ludzi.

Edited by cp24
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twoją definicję osoby przedsiębiorczej wyczerpuje niejaki Martin Shkreli - gratuluje podejścia do tematu.

1. Napisałem chyba wyraźnie, że dla mnie ta praktyka też nie jest normalna. Co nie znaczy, że bezprawna. Ciężar decyzyjności spoczywa po stronie NASK.

2. Porównuje się dane porównywalne, więc nie wrzucaj mi tutaj porównania fragmentu działalności prowadzonej przez Daniela z monopolistą, od którego zależało życie milionów ludzi, i który został aresztowany za oszustwa finansowe.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego spokojniej, przekleństwa może zostaw dla siebie, nie chcę go bronić ale

a) uważa on to za coś bardzo nieetycznego więc nie wyłoży i nie będzie tego robił - każdy ma swój kręgosłup moralny

b ) ma trochę (ile to każdy osądza) racji i dyskusja o rezerwacjach ma duży sens.

c) jak widać też chyba ostro działasz na tym "nowotworze" wciskając ludziom rezerwacje skoro tak cię poniosło?

d) Daniel wprowadza w błąd swoich przyszłych klientów pisząc na ddregistrar.pl cytuję "Chcesz kupić zarejestrowaną u nas domenę?" powinno być "Chcesz kupić zarezerwowaną u nas domenę?" ;-)

e) można było zrobić ten biznes na dobrej domenie typu gieldadomen.pl a nie na takiej ninjy co od razu wygląda jak spamerskie serwisy naciągające klientów :)

tyle.

 

Widać, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

 

Za wikipedią: A domain name registrar is an organization or commercial entity that manages the reservation of Internet domain names. A domain name registrar must be accredited by a generic top-level domain (gTLD) registryand/or a country code top-level domain (ccTLD) registry. The management is done in accordance with the guidelines of the designated domain name registries.

 

Dla przypomnienia, strona Daniela D to ddregistrar.pl - widzisz w tym sens, czy dalej uważasz, że to spamerski serwis naciągający klientów?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ddregistrar nie różni się niczym od cdregistrar czy whregistrar dla wszystkich oprócz kilkudziesięciu ludzi którzy go kojarzą stąd nazwa wg mnie nie trafiona. No i pozostaje kwestia dlaczego w jednym z nielicznych i powiększonym zdaniu pisze o zarejestrowanych domenach a nie zarezerwowanych skoro to registrar? ;-)

Edited by cp24

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i pozostaje kwestia dlaczego w jednym z nielicznych i powiększonym zdaniu pisze o zarejestrowanych domenach a nie zarezerwowanych skoro to registrar? ;-)

 

Bo sprzedaje zarejestrowane domeny. Sprzedałeś kiedyś rezerwacje? Mi się zawsze wydawało, że zanim sprzedam domenę to muszę ją zarejestrować ale może coś poknociłem, nowy jestem w branży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odbiegając od tematu, czy jest sposób aby sprawdzić jaki jest ruch na zarezerwowanej domenie ?

 

Statystyka matematyczna? :)

Nic innego mi do głowy nie przychodzi :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Statystyka matematyczna? :)

Nic innego mi do głowy nie przychodzi :)

„(...) czy jest sposób aby sprawdzić (...)”.

Statystyką matematyczną można co najwyżej oszacować(!), a najlepiej wsadzić ją sobie głęboko <_<.

Nie da się w żaden sposób sprawdzić, skoro zarezerwowana domena kieruje donikąd.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

„(...) czy jest sposób aby sprawdzić (...)”.

Statystyką matematyczną można co najwyżej oszacować(!), a najlepiej wsadzić ją sobie głęboko <_<.

Nie da się w żaden sposób sprawdzić, skoro zarezerwowana domena kieruje donikąd.

 

Wydaje mi się, że cannot o tym doskonale wie, skoro jest tutaj na forum od 3 lat. Pewnie pytał o jakąś ewentualnie alternatywę, więc mu zwyczajnie ją podałem. Przecież przy wszelkich statystykach odwiedzin też masz w pewnym sensie oszacowane źródła odwiedzin (stąd też słowo statystyka), czy też na parkingu oszacowane źródło przychodu, analogicznie chociażby też przy remoncie oszacowujesz ewentualny koszt, a realne koszta sprawdzasz dopiero po remoncie. W jaki sposób chcesz ruch sprawdzić bez matematyki? Odwiedziny też się zlicza liczbami. Owszem, namacalnie milej pewne rzeczy sprawdzać, ale nie wszędzie ma to swoje przełożenie :)

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wstępie dodam, że nie handluję domenami - bo to istotne na tym forum. W ciągu ostatnich miesięcy potrzebowałem coś zarejestrować dla siebie, do mojej działalności usługowej.

 

Niestety kilka razy trafiłem zapewne na Waszego koleżkę ddspzoo. Za każdym razem domena zarezerwowana przez niego. Nie kupiona, ale zarezerwowana. Jak dla mnie to niżej niż hiena. Rozumiem kupić domenę, zainwestować, ale masowo rezerwować domeny to po prostu EDYCJA.

Raz musiałem dopłacić i domenę u kogoś innego przechwycić po rezerwacji. Teraz znowu patrzę i kolejna domena - rezerwacja....

 

Czy są jakieś opcje, żeby wysyłać skargi gdzieś na takich EDYCJA co zamiast rejestrować wykorzystują system do masowego blokowania zakupu domen przez innych ? W ten sposób ewidentnie działają na szkodę NASK i klientów !

 

Dodam jeszcze raz - nie mam nic przeciwko zakupom w jakichkolwiek celach - niech kupuje domeny i je sobie zbiera jak reszta!

Rezerwacja to usługa wprowadzona przez NASK. Jest po to by z niej korzystać.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezerwacja to usługa wprowadzona przez NASK. Jest po to by z niej korzystać.

Korzystać a nadużywać to różnica :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystać a nadużywać to różnica :)

NASK nie wprowadziło ograniczeń co do ilości rezerwacji domen. Chcesz to sobie rezerwuj i przeglądaj rezerwacje.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej chluby środowisku to nie przynosi. Na innych forach są podobne wątki.

Edited by Break

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na innych forach są podobne wątki.

 

Daj jakieś linki bo chciałem poczytać :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

DD pewnie nie ma czasu nawet tu zaglądać tyle ma telefonów od "klientów" ;) szkoda szkoda bo coby nie mówić napewno stracił duzo na wizerunku po założeniu ddregistrar, widocznie DDFund słabo się kręciło...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie! Poczułem się w obowiązku napisania kilku zdań w tym temacie.

 

W kwestii rezerwacji domen, to premium.pl było pierwszym serwisem, które na dużą skalę wykorzystywało bookowanie domen i robiło to przez bardzo długi okres czasu. W międzyczasie dołączał się Aftermarket.pl i Domenos.pl oraz przynajmniej jeszcze dwóch innych mniejszych rejestratorów.

 

Sam dawno temu sugerowałem NASK usunięcie możliwości rezerwacji domen .pl :) Skoro jednak mechanizm rezerwacji ciągle istnieje, to każdy może z niego korzystać.

 

Wprowadzenie natomiast 90-dniowego okresu blokady rezerwacji domeny po pierwszych 14 dniach rezerwacji (w tym okresie domenę można tylko zarejestrować) w bardzo prosty sposób uniemożliwiło bookowanie w nieskończoność tych samych domen i ich blokadę przed rejestracją przez zainteresowane podmioty. Jeśli ktoś chce zarejestrować jakąś domenę, która wygasa, a nie chce jej przechwytywać, to w 99% przypadków wystarczy poczekać 30 dni od wygaśnięcia, a następnie kolejne 14 dni (jeśli została zarezerwowana). Jeśli nie nastąpi rejestracja w tym okresie lub tuż po zwolnieniu rezerwacji, to taką domenę praktycznie już u każdego rejestratora można zamówić - również w promocji za złotówkę np. w home.pl czy nazwa.pl.

 

DD

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel wg. mnie dobrze napisałeś. Pretensje powinny iść w stronę NASK'u a nie podmiotów/osób, które sobie coś tam rezerwują. I nie ważne są ilości ponieważ dla NASK'u nie ważne są limity - gdyby były ważne to by wprowadził takowe.

 

O 90 dniowej blokadzie pisałem wcześniej to samo. Uważam, że to ukłon dla osób, które chcą sobie zarejestrować domenę ale nie chcą łapać (1/4 roku to chyba wystarczający czas na to aby sobie przypomnieć o domenie i dokonać rejestracji).

 

Nie wiem czy w tym temacie jest jeszcze sens cokolwiek dodawać i pisać. Może gdyby serwery NASK'u były zasypywane setkami/tysiącami maili, próśb i narzekań przeciwników rezerwacji to dawno byłyby one wycofane. Więc kierunek już znacie.

 

edit: ogólnie też uważam (mimo korzystania), że gdyby znikły rezerwacje to powietrze zrobiłoby się lżejsze a rynek przyjemniejszy.

Edited by vul
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oferowanie do sprzedaży czegoś czego nie jest się właścicielem...Ba, nie jest się nawet abonentem...nie jest niczym innym jak ofertą różnych firm i firemek obdzwaniających inne podmioty z radosną informacją iż...Właśnie zabezpieczyliśmy Państwa domenę...

Tylko forma działania nieco inna choć cel ten sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oferowanie do sprzedaży czegoś czego nie jest się właścicielem...Ba, nie jest się nawet abonentem...nie jest niczym innym jak ofertą różnych firm i firemek obdzwaniających inne podmioty z radosną informacją iż...Właśnie zabezpieczyliśmy Państwa domenę...

Tylko forma działania nieco inna choć cel ten sam.

 

Na tym forum przyjęło się, że nie można wystawiać na sprzedaż rezerwacji domen / domen zarezerwowanych i trzeba uszanować wolę Administratorów i Regulamin Forum. Nie jest to jednak powszechnie obowiązujące prawo czy zasada. Bardzo wiele biznesów na świecie opiera się nie na konkretnym towarze (w postaci materialnej lub niematerialnej), ale właśnie na podobnych mechanizmach jak np. rezerwacje. Weźmy chociaż przykład opcji na akcje czy towary. Zresztą nawet w biznesie domenowym sprzedaje się opcje na domeny i nikt nie widzi w tym nic złego. Można nimi nawet handlować na Forum :)

 

Kreatywność ludzka nie zna granic. W niektórych krajach azjatyckich sprzedają tlen. Kiedyś nie do pomyślenia było, żeby trzeba było płacić za wodę. Mógłbym tak w nieskończoność.

 

Oczywiście każdy ma prawo do swojej oceny i swojego zdania.

 

A w kontekście domen wiele osób nadal uważa, że naganne i nieetyczne jest kupowanie domen, jeśli nie zamierza się ich używać. Wiele z osób traktuje takie właśnie rejestracje domen jak blokowanie czy rezerwację. Bo przecież pod domeną nic nie ma, a ktoś chciałby akurat pod taką domeną stworzyć serwis. I nie może jej zarejestrować za złotówkę, bo ktoś oferuje ją za 10 tys. zł.

 

Inny przykład (przedostatni): nie zliczę ile razy zadzwonił do mnie telemarketing nazwa.pl z propozycją rejestracji domen, których nie potrzebuję i nigdy potrzebował nie będę. Oczywiście domeny oferowane za darmo z nadzieją, że po roku część zostanie przedłużonych. I na pewno tak się przecież dzieje. A ktoś też mógłby mieć dużo wątpliwości do takich działań.

 

Ostatni przykład: sektor bankowy. Tutaj to się dopiero dzieje. Rozbój w biały dzień ma miejsce przy praktycznie każdej umowie kredytowej :)

 

A ja osobiście uważam, że trzeba po prostu zawsze używać głowy.

 

DD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×