Jump to content
necik

Jak zrobić taką prostą stronę internetową?

Recommended Posts

Witam,

 

Szukając pomysłu na własną stronę parkingową (z informacją domena do sprzedania) wymyśliłem sobie coś takiego:

 

post-1029-0-96997700-1456052368_thumb.png

 

Czy ktoś z forumowiczów wie jaki to łatwo i szybko zrobić? Ja języka html uczyłem się dość dawno, a w obecnych czasach pewnie można to zrobić lepiej niż na tabelkach ;)

 

Założenia są następujące:

- Ekran podzielony równo na pół, lewa strona biała, prawa niebieska.

- Po lewej stronie logo albo nazwa domeny wyrównana w pionie.

- Po prawej stronie prosty formularz do wpisania imienia, nazwiska, adres e-mail oraz wiadomości.

 

Gdyby ktoś miał ochotę napisać i udostępnić taki prosty kod, to z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotowy formularz kontaktowy można pobrać za darmo z neta, html/css powinien zająć Ci chwilę. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo ewentualnie zainstalować tam WP. Na hostingu instalację załatwisz kilkoma kliknięciami, a później tylko kwestia ustawienia odpowiedniej strony głównej - to wszystko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Szukając pomysłu na własną stronę parkingową (z informacją domena do sprzedania) wymyśliłem sobie...

Gdyby ktoś miał ochotę napisać i udostępnić taki prosty kod, to z góry dziękuję.

Miałem chwilkę, ale nie tyle, żeby podzielić na 2 szpalty...

 

Nie może być tak jak tu:

Prosta strona internetowa

 

Layout działa na dowolnej domenie bez konieczności zmian w kodzie, bez tabelek, a kolory pewnie też do zmiany...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na swoich domenach mam coś takiego: cage.pl lub texty.pl - na każdej domenie ten sam szablon, zmienia się tylko przekierowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem chwilkę, ale nie tyle, żeby podzielić na 2 szpalty...

 

Nie może być tak jak tu:

Prosta strona internetowa

 

Layout działa na dowolnej domenie bez konieczności zmian w kodzie, bez tabelek, a kolory pewnie też do zmiany...

Poprawiłem i takie wnioski wyciągam:

 

Twój pomysł @necik ma kilka wad:

 

przy dłuższej domenie otrzymasz taki efekt:

 

oto-najdluzsza-do

mena-na-siwecie.pl

 

czyli efekt zawijania wierszy i wtedy urok domeny pryska, a drugi wniosek:

 

osobie przeglądającej stronę w wersji komórkowej formularz kontaktowy i tak "zjedzie" pod domenę, czyli uzyska efekt jednej kolumny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drive.google.com oferuje możliwość stworzenia formularza, na który z powodzeniem można przekierowywać domeny. Korzystam z tego od kilku lat. Zaletą jest baza zapytań tworzona w ichnim arkuszu kalkulacyjnym online.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.jpg


I teraz wiadomo, po co necik pytał. Dowiedział się i teraz kupi sobie domenę i będzie zarabiał ;)

Edited by domainer
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×