Jump to content
tomon

Blender .... poszukiwany

Recommended Posts

Jestem na etapie poszukiwań blendera:) skłaniam sie do czegos bardziej profesjonalnego i droższego.

Blendery Vitamix kosztują po kilka tysiecy w zalezności od typu itd. - troche jednak za drogo .

 

 

Zalezy mi na jakości ( wrzucam co tam chce do blendera - odpalam i po chwili zdrowa potrawa jest gotowa ) a do tego przynajmniej kilka lat gwarancji.

 

znalazłem jeszcze cos takiego : http://allegro.pl/wysokoobrotowy-blender-islaverde-is-420-2200-w-i5995815706.html

 

 

Macie może jakies doświadczenia z tego typu urządzeniami ? :) dzieki za wszelkie opinie

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam taki:

http://allegro.pl/blender-reczny-zelmer-491-6-700-w-15-predkosci-i5831322118.html

i generalnie po jego użyciu wychodzi zapewne taka sama papka jak po tym za 1000 zł. NIe widzę sensu kupować nożyka za tysiąc zł.

 

Ja przyznam szczerze, że też używam podobnego i wydaje mi się, że jest ok... W sumie zaciekawiło mnie to, w czym może być lepszy taki blender za 1k? Lepszy, diamentowy nożyk, czy jak?

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

noż,silnik,wykonanie wszystko jak zawsze, ale bez sensu ładować tyle kasy w blender - kupić coś z 2 letnią gwarancją i można zmieniać nawet co 2 lata i masz pięć w cenie jednego do tego i coraz nowsze modele:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalezy mi na jakości ( wrzucam co tam chce do blendera - odpalam i po chwili zdrowa potrawa jest gotowa ) a do tego przynajmniej kilka lat gwarancji.

Czy taka potrawa jest rzeczywiście zdrowa - wysokie obroty + stalowe ostrza?

 

Inna kwestia jest taka, czy warto kupować blender kielichowy, jak dla mnie jest on jednak mało uniwersalny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem tak: takie urządzonko do odpalenia gotowego jedzenia to rozumiem :D . No dobra, wiem, że blender z kielichem na pewno jest mocniejszy jeśli chodzi o rozdrabnianie twardych rzeczy i gdy ma to być bardziej gęste. Mam obie rzeczy - ten co podałem powyżej i drugi jako element robota kuchennego bosch. W tym drugim robię praktycznie tylko pesto. Ogólnie z obydwu wychodzi po prostu papka. Ten pierwszy Zelmer sprawdza się do szybkiego przygotowania + mało po nim, zmywania. Ale ja tam wolę jedzenie na parze niż papki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy taka potrawa jest rzeczywiście zdrowa - wysokie obroty + stalowe ostrza?

 

Inna kwestia jest taka, czy warto kupować blender kielichowy, jak dla mnie jest on jednak mało uniwersalny.

 

Pisząc zdrowa miałem na myśli przygotowana z odpowiednich składników.

 

Skupiam sie tylko na kielichowy - wydaje mi się ze jest on wygodniejszy w użyciu.

A co do mojego przykładu - ten akurat który podałem posiada 24 mc gwarancji - trochę za krótko.

Vitamix ma 7 lat - tutaj jest lepiej z okresem gwarancji ale ta cena .

 

Kupić kilka tańszych , po 200 PLN za sztuke - niby tez jakies wyjście. :)

Cały czas szukam i zbieram informacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisząc zdrowa miałem na myśli przygotowana z odpowiednich składników.

 

Skupiam sie tylko na kielichowy - wydaje mi się ze jest on wygodniejszy w użyciu.

A co do mojego przykładu - ten akurat który podałem posiada 24 mc gwarancji - trochę za krótko.

Vitamix ma 7 lat - tutaj jest lepiej z okresem gwarancji ale ta cena .

 

Kupić kilka tańszych , po 200 PLN za sztuke - niby tez jakies wyjście. :)

Cały czas szukam i zbieram informacje.

Najlepiej widać co dzieje się z pożywieniem kiedy blender jest na niższych obrotach - mieli niepotrzebnie tę samą zawartość w jednym miejscu, dopiero po zwiększeniu obrotów następuje wymieszanie. Wartość odżywcza takiego pożywienia porównywalna z garścią trocin, gdyby produkty były bardziej suche np. płatki, orzechy to już zupełnie tragedia:

Ręcznym możesz manewrować, swobodnie dojdziesz tam, gdzie jeszcze niepocięte. Jedyny plus kielichowego to łatwość mycia. Niestety technologia w tym obszarze jest mocno prymitywna, już dawno blendery kielichowe powinny mieć mechanizm poruszania się ostrza na różnych płaszczyznach i jakąś alternatywę dla stalowych ostrzy.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie do końca rozumiem dlaczego jestes taki uprzedzony do tego cięcia ostrzami produktów , w jaki sposób to na nie ma negatywnie wpływać ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie do końca rozumiem dlaczego jestes taki uprzedzony do tego cięcia ostrzami produktów , w jaki sposób to na nie ma negatywnie wpływać ?

Z uwagi na fakt, że ostrze w kielichu jest w stałej pozycji potrzeba większej ilości pojedynczych obrotów aby pociąć tę samą zawartość w porównaniu do blendera ręcznego(proporcjonalnie do stopnia suchości produktów.) przez co następuję większe natlenienie mieszanego pożywienia i w następstwie szybsza oksydacja substancji odżywczych. Dodatkowo zwykle trzeba zwiększyć moc, co skutkuje nagrzaniem i w efekcie przyspieszeniem procesu,.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok kupiłem na początek

Amica BTK 5011

cena 250 PLN - sprawdza sie wyśmienicie do moich potrzeb - az sie zdziwiłem że tak solidnie moze działac i mixowac wszystko w tak krótkim czasie.

 

 

Dzieki wszystkim za opinie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×