Jump to content
DD

Nie zapomnij o wyścigu Kubicy :)

Recommended Posts

Tym razem ryzyko się nie opłaciło.. ale kto nie ryzykuje ten nigdy nie zwycięży ;)

Szkoda, że nie zaryzykowali z oponami na duży deszcz (jak sugerował Heidfield przez radio)... Skoro Baricello nadrabiał 7s na okrążeniu to Nick miał szanse przybliżyć się do Hamiltona (chociaż przewaga była cholernie duża, ale Hamilton czułby dużą presję na tym GP, a tego zazwyczaj nie wytrzymuje), a Kubica miałby szanse wejść do pierwszej 3-ki i może nie wyleciałby z toru mając lepszą przyczepność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak by nie zmienili opon to by Kubica wygrał

 

Kolejny expert... a co miał na łysych oponach jeździć? Albo mógł sobie w locie sam dolać paliwo.. jak mnie wku... takie wypowiedzi... Zajmij się zabawkami lepiej.

A Hamilton to frajer i tyle... a nie mistrz jazdy... Kovalainen ewidentynie dostał polecenie aby przepuscic Angola(bylo to dokladnie widac), jakby go nie przepuscil, to w Mclarenie za rok by go nie bylo, a w tym roku nie miał by zycia, wiec sie trzyma posadki.

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zespół Super Aguri, który w maju definitywnie wycofał się z Formuły 1 po tym jak nie udało się pozyskać wsparcia finansowego zostanie sprzedany na aukcji w Internecie pod koniec lipca.

 

Aukcję pod adresem www.saf1-auction.com przeprowadzi dom aukcyjny SHM Smith Hodgkinson. Sprzedaż majątku pozostałego po zespole Formuły 1 ma rozpocząć się we wtorek 29 lipca i potrwać trzy dni- do 31 lipca.

 

Kto się składa? Możemy zrobic wspólną zrzutkę i będzie w końcu Polish Team!

Trzeba stronę aukcyjną rozreklamować, aby jakiś Polak kupił ;)

 

Edit. Kto może niech rozreklamuje serwis, a nóż trafi się Polak który wykupi team, było by super ;-)

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zespół Super Aguri, który w maju definitywnie wycofał się z Formuły 1 po tym jak nie udało się pozyskać wsparcia finansowego zostanie sprzedany na aukcji w Internecie pod koniec lipca.

 

Aukcję pod adresem www.saf1-auction.com przeprowadzi dom aukcyjny SHM Smith Hodgkinson. Sprzedaż majątku pozostałego po zespole Formuły 1 ma rozpocząć się we wtorek 29 lipca i potrwać trzy dni- do 31 lipca.

 

Kto się składa? Możemy zrobic wspólną zrzutkę i będzie w końcu Polish Team!

Trzeba stronę aukcyjną rozreklamować, aby jakiś Polak kupił ;)

Można płacić kartą? ;)

 

A tak na poważnie to sprzedawać coś takiego w trzy dni? Hmm..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można płacić kartą? ;)

 

A tak na poważnie to sprzedawać coś takiego w trzy dni? Hmm..

 

No fakt faktem krótko, ale nowy team musi się przygotowac na sezon 09'.

Dwa karty pewnie przyjmują... ;)

Stawiam, że za ok ~100mln pójdzie coś ala Spyker Ferrari.

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejny expert... a co miał na łysych oponach jeździć? Albo mógł sobie w locie sam dolać paliwo.. jak mnie wku... takie wypowiedzi... Zajmij się zabawkami lepiej.

A Hamilton to frajer i tyle... a nie mistrz jazdy... Kovalainen ewidentynie dostał polecenie aby przepuscic Angola(bylo to dokladnie widac), jakby go nie przepuscil, to w Mclarenie za rok by go nie bylo, a w tym roku nie miał by zycia, wiec sie trzyma posadki.

To, że Dennis podjął taką, a nie inną decyzję prowadzi do tego żeby wyzywać Hamiltona od frajerów? Taka decyzja była najlepsza dla zespołu, wolny Kovalainen przepuścił Hamiltona który sunął w niedzielę po torze jak rakieta. Nie jestem może jakimś wielkim fanem Lewisa, ale on obok Kubicy jest najlepszym kierowcą młodego pokolenia, i to zwycięstwo należało mu się jak najbardziej.

Jak lubisz teorie spiskowe to polecam obejrzeć GP Austrii z 2002 roku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To, że Dennis podjął taką, a nie inną decyzję prowadzi do tego żeby wyzywać Hamiltona od frajerów? Taka decyzja była najlepsza dla zespołu, wolny Kovalainen przepuścił Hamiltona który sunął w niedzielę po torze jak rakieta. Nie jestem może jakimś wielkim fanem Lewisa, ale on obok Kubicy jest najlepszym kierowcą młodego pokolenia, i to zwycięstwo należało mu się jak najbardziej.

Jak lubisz teorie spiskowe to polecam obejrzeć GP Austrii z 2002 roku smile.gif

 

Jak taka decyzja była lepsza dla zespołu? Polecenie 'team orders' jest zabronione jakbyś wiedział, a to już nie pierwszy raz kiedy Kovalainen, bez jakiejkolwiek walki puszczał Hamiltona. To, że wyścig był domowy dla Hamiltona..to nie oznacza, że Kovalainen, ma tracić 1 pozycję na rzecz niego ale widocznie boi się posady i tyle w Renault był kopany(dosłownie) przez Briatore za wyniki. Jak będzie wyścig w Niemczech to napiszesz, Kubica niech puści lepiej Heidfleda, no bo przecież ma wyścig u siebie...Lol

I to, że Hamilton jest pupilem Dennisa widać gołym okiem, jesli oglądałeś sezon 07' to dokładnie widziałeś jak Alonso się tam męczył.

Nie będę się już rozpisywał o Hamiltonie, który w sezonie 07' wyciagali go dźwigiem na tor i nie dostawał za to kary, albo kogoś stuknął i nie miał kary przejazdu przez boksy, takich i inncyh sytuacji było więcej... i to wszystko na nim się zemściło i nie wygrał w KG.

"jest najlepszym kierowcą młodego pokolenia" dobre ;) Oglądałeś Gp_kanady? albo Gp_francji co wyczyniał? Nie pisząc już o ogromnym szczęściu w Monako gdzie nie powinien zdobyć żadnego punktu tylko wywalczył 1 miejsce przez wyjazd SF, nie pisząc o innych wyścigach gdzie popełniał błędy.

Zachłysnął się chłopak wicemistrzostwem tyle...

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta decyzja była lepsza dla zespołu, gdyż dawała jednemu z kierowców który miał realne szanse na zwycięstwo wygrać, gdyby Kovalainen kurczliwie trzymał się tego pierwszego miejsca, to duże szanse na zwycięstwo miałby Heidfeld. Team Orders są zabronione, ale nikt chyba nie zabroni ustawienia taktyki w tak wyjątkowych sytuacjach jakie były w tym wyścigu. Równie dobrze mogę napisać że Kubica to frajer, bo Heidfeld ewidentnie go przepuścił w Kanadzie :)

 

Sezon '07 oglądałem dokładnie, i nie widziałem szczególnej męki Alonso. Nawet w wywiadach mówił że droga do zwycięstwa w KG była dla niego otwarta, lecz nie pasowała mu atmosfera. On był przyzwyczajony do pozycji "Boga" w teamie, do zdecydowanego nr 1. W McLarenie głównym tematem był Hamilton, i to go zabolało. Woli się teraz ścigać w przeciętnym Renault, niż w bardzo dobrym McLarenie.

 

Co do pamiętnego dźwigu, to tam została wykorzystana pewna luka w przepisach. Na torze był SC, a Hamilton po wpadnięciu w piach nie wyłączył silnika w przeciwieństwie do reszty. Kiedyś było to opisywane na F1Forum.

 

Co do tego "Najlepszego kierowcy młodego pokolenia" (napisałem że obok Kubicy, co usunąłeś z cytatu):

Hamilton w pierwszym sezonie startów zdobył tyle samo punktów co jego partner, a Kubica o 22 mniej.

 

GP Kanady oglądałem i do dzisiaj się śmieję z tego co on tam wyczynił, w GP Francji popełnił tylko jeden błąd który kosztował go stratę szans na punkty. Ale należało mu się to, za te kilka grzeszków które nie zostały wyegzekwowane w sezonie 2007 ;)

Co do Monako ... gdyby nie kraksa w Pit Lane w Kanadzie, Kubica zapewne pierwsze miejsce oglądałby z dołu. Twoje argumenty do mnie nie przemawiają.

 

 

Ja NIE JESTEM sympatykiem Lewisa Hamiltona, nie lubię go za jego pewność siebie, i przez to że jest traktowany jak święta krowa w McLarenie, jednak staram się obiektywnie patrzeć na to co się dzieje w tej chwili w F1. Cenię sobie kierowców którzy dostali się tam sami, bez wpływowych tatusiów i sponsorów, tak jak RK.

@Kornel, jeżeli chcesz kontynuować tą ciekawą wymianę zdań, to zapraszam na PM, nie róbmy z forum miejsca do nadmiernej wymiany swoich racji.

Edited by Domain

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta decyzja była lepsza dla zespołu, gdyż dawała jednemu z kierowców który miał realne szanse na zwycięstwo wygrać, gdyby Kovalainen kurczliwie trzymał się tego pierwszego miejsca, to duże szanse na zwycięstwo miałby Heidfeld. Team Orders są zabronione, ale nikt chyba nie zabroni ustawienia taktyki w tak wyjątkowych sytuacjach jakie były w tym wyścigu. Równie dobrze mogę napisać że Kubica to frajer, bo Heidfeld ewidentnie go przepuścił w Kanadzie :)

 

Nie wiem czy oglądaliśmy ten sam wyścig Heidfeld jechał na 1 tankowanie był zatankowany na fulla(dopiero co wyjechał z tankownaia). Kubica miał 5-6 okrążeń do zjazdu do boksów na tankowanie, więc Heidfeld nawet go nie puszczał, on został po prostu wyprzedzony.

 

Sezon '07 oglądałem dokładnie, i nie widziałem szczególnej męki Alonso. Nawet w wywiadach mówił że droga do zwycięstwa w KG była dla niego otwarta, lecz nie pasowała mu atmosfera. On był przyzwyczajony do pozycji "Boga" w teamie, do zdecydowanego nr 1. W McLarenie głównym tematem był Hamilton, i to go zabolało. Woli się teraz ścigać w przeciętnym Renault, niż w bardzo dobrym McLarenie.

 

Do pozycji Boga? A jak ty byś się czuł jako dwukrotny MŚ w teamie, który chłopaczek ledwo 1 sezon jeździ i jest faworyzowany ewidentnie? Zostawię bez komentarza...

 

Co do pamiętnego dźwigu, to tam została wykorzystana pewna luka w przepisach. Na torze był SC, a Hamilton po wpadnięciu w piach nie wyłączył silnika w przeciwieństwie do reszty. Kiedyś było to opisywane na F1Forum.

 

Jak luka w przepisach wyraźnie jest i było i będzie zapewne, że pomoc z zewnątrz kończy się zakończeniem wyścigu tutaj nie ma nic do rzeczy SC.

 

Co do tego "Najlepszego kierowcy młodego pokolenia" (napisałem że obok Kubicy, co usunąłeś z cytatu):

Hamilton w pierwszym sezonie startów zdobył tyle samo punktów co jego partner, a Kubica o 22 mniej.

 

Pamiętasz ile miał awarii w zeszłym sezonie? Rozumiem nie potrafi rozgrzewać opon,do optymalnej temperatury ale on po prostu nie ukanczał wyścigu z powodu bolidu. Pamiętasz Chiny? Jechał na 1 miejscu i co? Na prostej mu zgasł... takich sytuacji było wiele jak nie skrzynia biegów to co innego.

 

 

GP Kanady oglądałem i do dzisiaj się śmieję z tego co on tam wyczynił, w GP Francji popełnił tylko jeden błąd który kosztował go stratę szans na punkty. Ale należało mu się to, za te kilka grzeszków które nie zostały wyegzekwowane w sezonie 2007 ;)

Co do Monako ... gdyby nie kraksa w Pit Lane w Kanadzie, Kubica zapewne pierwsze miejsce oglądałby z dołu. Twoje argumenty do mnie nie przemawiają.

 

Wyjechał jeśli pamiętasz przed Raikkonenem i byłby na pewno na podium.

 

Ja NIE JESTEM sympatykiem Lewisa Hamiltona, nie lubię go za jego pewność siebie, i przez to że jest traktowany jak święta krowa w McLarenie, jednak staram się obiektywnie patrzeć na to co się dzieje w tej chwili w F1. Cenię sobie kierowców którzy dostali się tam sami, bez wpływowych tatusiów i sponsorów, tak jak RK.

@Kornel, jeżeli chcesz kontynuować tą ciekawą wymianę zdań, to zapraszam na PM, nie róbmy z forum miejsca do nadmiernej wymiany swoich racji.

 

Z tym się zgadzam w 100% ;-)

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubica po problemach w sesjach treningowych, dał radę uzyskać 7 czas w Q3, pojechał całkiem nieźle. Patrząc na czasy kierowców i prognozę na jutrzejszy dzień, zapowiada się całkiem ciekawy wyścig ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kubica po problemach w sesjach treningowych, dał radę uzyskać 7 czas w Q3, pojechał całkiem nieźle. Patrząc na czasy kierowców i prognozę na jutrzejszy dzień, zapowiada się całkiem ciekawy wyścig ;)

Jak nie przesuną go o 5 miejsc do tyłu, jeśli trzeba będzie wymienić skrzynię biegów przed wyścigiem..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na szczęście jednak bez zmian i Kubica wystartuje z 7 pozycji (Heidfeld z 12). Kubicę tylko 2 punkty dzielą od liderów rankingu najlepszych kierowców F1 (trzech kierowców jest obecnie na pierwszym miejscu z tą samą liczbą punktów).

 

Start za godzinę i 5 min ;)

 

EDIT: No to zaczynamy ;)

http://www.soccer-live.pl/ITVF1/f1player.php

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 ;)

Oby to była szczęśliwa siódemka ;) Ostatecznie nie jest źle - Heidfeld czwarty co ciekawe. Ale w klasyfikacji generalnej Kubica wciąż czwarty a BMW drugie, choć już tylko kilka punktów przed McLarenem.

 

Brawo dla Hamiltona, który mimo "małych utrudnień" ze strony swojego zespołu ;) wygrał ;) Chyba mamy mistrza F1 w tym roku.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwycięstwo Hamiltona w pięknym stylu. Mnie najbardziej ujęło wyprzedzanie Kovalainena, po prostu majstersztyk ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beznadzieja! Znowu Niemcy będą się rozpisywać, że Heidfeld lepszy wyścigowiec, a on chyba nikogo nie wyprzedził tylko team miał dla niego lepszą taktykę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Beznadzieja! Znowu Niemcy będą się rozpisywać, że Heidfeld lepszy wyścigowiec, a on chyba nikogo nie wyprzedził tylko team miał dla niego lepszą taktykę.

Nie ma co psioczyć na Heidfelda - źle w końcu nie pojechał. Kubica nie musi być zawsze najlepszy a podczas tego wyścigu paru go wyprzedziło (choć start miał bardzo dobry). A po Hamiltonie widać, że nawet najmniej szczęśliwa strategia nie powstrzyma najlepszych przed zwycięstwem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heidfeld nie po raz pierwszy miał lepszą strategię, ale lepiej niż Kubica nie pojechał. Kubica się ślizgał i nie mógł obronić pozycji, a to nie była jego wina. Kubica jest też szybszy od Hamiltona co nieraz udowadniał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj okazało się, że ciśnienie w oponach było za niskie i dlatego Kubica się ślizgał. Oczywiście to przypadek, że z tak bogatym teamie mają popsuty manometr. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubica, powinien przejść do Ferrari, albo McLarena. To duzo lepsze zespoły, które potrafiłyby lepiej wykorzytać Roberta.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kubica, powinien przejść do Ferrari, albo McLarena. To duzo lepsze zespoły, które potrafiłyby lepiej wykorzytać Roberta.

Borubar do ManU, a Perejro do Barcelony. I może jeszcze Jopa do Interu, te zespoły zapewne lepiej ich wykorzystają niż Celtic, Legia, czy FK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×