Skocz do zawartości

Włamanie do serwerowni T-Mobile - koniec 2be.pl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

szogun

szogun

webenable.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1558 postów
Oświadczenie byłego administratora grupy Adweb

http://hostingnews.p...ra-grupy-adweb/

ProjektStronyInternetowej.pl -  Unikalne strony internetowe o dowolnym stopniu entropii. Sprawdź korzyści i przykładowe prace.
webenable.pl - strony WWW / e-commerce

Ekspert

Ekspert
  • Advert

empireus

empireus

Jaskiniowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1843 postów
Hmmmm wyczyścić kilkadziesiąt TB danych nie trwa chwilki (nawet jakby /dev/zero puścił wielowątkowo na każdy fizyczny dysk z osobna). To raczej dłuuuższa chwila. Nikt tego nie zauważył?! 

Wg tego co już wyszło na jaw, to sprawę spieprzył właściciel, bo zaczął rozdawać hasło roota na lewo i prawo... 

Ja rozumiem, że się ktoś może nie znać. Ale niestety, w PL takich kwiatków multum :( I na nic tłumaczenia właścicielom, że "oszczędności" kiedyś się zemszczą...

Oświadczenie byłego administratora grupy Adweb

http://hostingnews.p...ra-grupy-adweb/

Albo nie doczytałem, albo coś tu nie gra. Skoro było ich dwóch, skoro senior admin odszedł, to co z juniorem?

Użytkownik empireus edytował ten post 14 March 2016 - 23:05

Nie przepłacaj za przechwytywanie!
Wystarczy jeden klik!

cp24

cp24

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

może zemsta juniora bo też nie dali podwyżki ;) ponoć "włamywacz zostawił aż nadto śladów" no ale bez jaj, jeśli zgłosił to na policję, zamiast samemu odnaleźć po tych śladach sprawcę, to nie widzę tego... a na stronie 8-my dzień ten sam komunikat bez update, amatorszczyzna totalna bo niektórzy mimo wszystko chyba wierzą, że wszystko "wróci".

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6986 postów

o, jest! Admin się znalazł!

kononowicz2.jpg

Użytkownik umberto edytował ten post 15 March 2016 - 10:05

Juhas

Juhas

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Strona 2BE.pl wróciła do łask i wydaje się, że SEOwo bardzo zyskała. Wszystko za sprawą linków z portali, blogów i stron, które interesowały się awarią. Za jakiś czas zapewne sporo osób zapomni o tym wydarzeniu i firma wróci na właściwe tory. O ile oczywiście wcześniej nie stracą całego swojego majątku w sądach.

Porównywarka hostingów Hostdog.pl - Znajdź najlepsze miejsce dla swojej strony www!

szogun

szogun

webenable.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Strona 2BE.pl wróciła do łask i wydaje się, że SEOwo bardzo zyskała. Wszystko za sprawą linków z portali, blogów i stron, które interesowały się awarią. Za jakiś czas zapewne sporo osób zapomni o tym wydarzeniu i firma wróci na właściwe tory. O ile oczywiście wcześniej nie stracą całego swojego majątku w sądach.

Mieliby trochę wstydu i usunęliby ten slogan "bezpieczny hosting" w tytule strony, chociażby do czasu jak sprawa ucichnie :P

ProjektStronyInternetowej.pl -  Unikalne strony internetowe o dowolnym stopniu entropii. Sprawdź korzyści i przykładowe prace.
webenable.pl - strony WWW / e-commerce

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11676 postów

Chyba mamy jakiś inny internet, bo u mnie wygląda tak: http://s1.zrzut.pl/Nl2vZDd.png

sebastian0000

sebastian0000

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 920 postów

Chyba mamy jakiś inny internet, bo u mnie wygląda tak: http://s1.zrzut.pl/Nl2vZDd.png

Chwilę działało, teraz jest info o aktualizacji....

cp24

cp24

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Działa! "bezpieczny hosting dla wymagających" :D na miejscu kancelarii od pozwu zbiorowego wykorzystałbym to jako gwóźdź do trumny :)

BigDomains

BigDomains

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów

oj juz przestancie sie pastwic...

vul

vul

Nadworny Badacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 postów

Teraz dostałem takiego maila z automat@dns.pl (wykrojona część):

"Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że porozumienie w sprawie współpracy dotyczącej nazw domen internetowych zawarte między NASK a Grupa Adweb Bartłomiej Juszczyk zostało rozwiązane.

W celu dalszego korzystania z ww. usług konieczne jest przeniesienie obsługi do innego Partnera NASK. Jest to jedyna operacja, jaką mogą Państwo przeprowadzić."

---

Czyli już nie będą/ nie mogą rejestrować? Jaka dalsza procedura, wie ktoś?

edit: powinni już usunąć reklamę na pierwszej stronie (screen) żeby chociaż na końcu wyglądać poważnie...

Procedura uzyskania kodów AI z NASK to niezła papierologia... dobrze, że mam tylko 3 niewartościowe domeny u nich. Już współczuję tym, którzy mieli u nich >100 domen.

Użytkownik vul edytował ten post 28 April 2016 - 17:19

cp24

cp24

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Czyli już nie będą/ nie mogą rejestrować? Jaka dalsza procedura, wie ktoś?

syndyk

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11676 postów

Jeśli ktoś ma opcję na domenę z adweb, która była w trakcie wygasania, to ma pecha - nask samowolnie przedłużył terminy dla takich domen i spadną one dopiero 30 dni od dziś.

Użytkownik pb edytował ten post 28 April 2016 - 18:19

cp24

cp24

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Ciężko mówić o pechu "opcjonarza"... jakaś sprawiedliwość musi być, właściciele domen/serwerów swoje już przeszli.

Domenatorix

Domenatorix

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 544 postów

sprawiedliwość musi być

NASK i sprawiedliwość :blink: ? Weź mnie nie rozśmieszaj :D.

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6986 postów

Tu też mają problem z backupami

Użytkownik umberto edytował ten post 09 May 2016 - 12:30

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6986 postów

Co tam w 2be.pl słychać. To cały czas ta sama firma?

Teraz to się nazywa:
BJ Inwestment Bartłomiej Juszczyk
ul. Bonarka 11, 30-415 Kraków

a wcześniej było:

2be2.png

Patrzcie też, jakie logo sobie wysmarowali, chyba sie za nim ukryli, bo nie widzę "2be.pl" :lol:

2be.png

Użytkownik umberto edytował ten post 16 November 2016 - 23:05

vul

vul

Nadworny Badacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 postów

A to ten wyraz "Inwestment" to takie też amerykańskie ma być czy coś znów zawaliło tam u nich? :P

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6986 postów

A to ten wyraz "Inwestment" to takie też amerykańskie ma być czy coś znów zawaliło tam u nich? :P

Mnie już nic nie zdziwi. OStatnio miałem przypadek, że po 2 latach okazało się, że w nazwie spółki w KRS-ie była...literówka. Sędzia czy też jakiś tam referent podczas rejestracji spółki dał zwrotnie dokument, w którym miało się potwierdzić, że wszystkie dane są OK (lub nie). Znajomi stwierdzili, że jest OK. Teraz, po dwóch latach okazuje się, ze spółka nie nazywała się "MojaSpółkaABC" Sp. z o.o., tylko "Moja SpółkaABC", czyli zamiast jednego wyrazu, miała dwa wyrazy (dzięki niezauważonej spacji (sic!). BTW, znajomi prawdopodobnie znów się pomylili (lub nie sprawdzili) podczas rejestracji innej spółki, gdzie brakuje jednej litery (muszę się ich dopytać, bo tak mi to wygląda). Ma to zasadnicze znaczenie dla ważności podpisywanych umów.

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2790 postów

Patrzcie też, jakie logo sobie wysmarowali, chyba sie za nim ukryli, bo nie widzę "2be.pl" :lol:

2be.png

To już chyba wiem kto chciał ode mnie kupić domenę dobryhosting.pl  ;)

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Sprzedam domeny premium: telefony.pl , imprezy.pl. Nie są tanie, ale możliwa płatność w ratach.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych