Jump to content
vul

Rynek chiński

Recommended Posts

Pytanie do tych co śledzą ten rynek. Chciałem zapytać czy ta bańka domen numerycznych trwa nadal a jeżeli tak to czy jest sens patrzeć w kierunku 7 cyfrowych domen? Z tego co zauważyłem zdecydowana większość 6 cyfrowych jest już zajęta. Czy to idzie wszystko w kierunku "do góry" czy spada? Drugie pytanie to czy warto patrzeć na domeny .com z myślnikiem - czy takie coś się również jakoś sensownie sprzedaje czy nie warto? Proszę o kontynuowanie tematu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 cyfr? to przesada napewno,

 

No nie wiem.. np. na namebio jest ~100 sprzedaży z ostatniego czasu (2015 i 2016) z cenami za 7 cyfrowe .com powyżej $1000. Kilka nawet ~4000 - 5000 $

 

Dlatego pytałem czy to sporadyczne sprzedaże czy kupują na potęgę. Wiadomo, że więcej transakcji jest niejawnych.

 

edit: wycinek , do tego 8 cyfrowe też się sprzedawały za podobne ceny.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może numery telefoniczne (jakieś chińskie infolinie, numery korporacji międzynarodowych)? Nie wiem ile ich numery posiadają cyfr.

Tak głośno myślę:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 cyfrowych już nie ma wolnych i siedmio fajniejsze już zajęte.

Miałem jedną i kilka zapytań 100-300USD

 

zastanawiam się jak wygląda fajna 7 cyfrowa domena .cn prócz 1234567.cn :-) ciężki temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zastanawiam się jak wygląda fajna 7 cyfrowa domena .cn prócz 1234567.cn :-) ciężki temat.

 

W języku chińskim numery mają rzeczywiste znaczenie. Jest całe mnóstwo wyrazów/zdań, które możesz wyrazić wyłącznie za pomocą liczb.

 

Odnośnie wątku - uciekać. Mamy końcówkę hossy, temat tylko dla wytrawnych fliperów.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rynek rozgrzany do czerwoności. Kilka dni temu na dropcatch.com poszła domena ktora spadla 55588.com za $90k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli na 6 i 7 cyfrówki nie warto się zbytnio napalać. Chyba, że długoterminowo i czekać na KK z grubym portfelem i bez alternatywy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli na 6 i 7 cyfrówki nie warto się zbytnio napalać. Chyba, że długoterminowo i czekać na KK z grubym portfelem i bez alternatywy.

Jeżeli znajdziesz coś ciekawego to i 8 cyfrowa pójdzie w dobrej cenie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chińczycy skupują jak leci. Nie wybrzydzają :) To zupełnie inaczej, niż u nas. Sam fakt, że ciężko znaleźć wolną domenę daje do myślenia. Nie mówiąc już o tym, ile domen globalnych już wykupili :)

Edited by MOSCHINO

Share this post


Link to post
Share on other sites

To , co nam wydaje się dziwne, w Chinach ma swój sens. Aby dobrać domenę, która będzie sprzedawalna, należy nieco zgłębić kulturę chińską. Nie jest to trudne. W internecie jest sporo opracowań.

Myślę, że jeszcze długo kupowanie domen pod rynek chiński będzie miało sens.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prawda. Widziałem jakie chińczycy skupują domeny i prawdę powiedziawszy zastanawiałem się co nimi kieruje, ale pewnie masz rację. Trzeba poznać ich kulturę, żeby dowiedzieć się o co chodzi.

 

Z ciekawości sprawdzę najciekawsze sprzedaże i dowiem się jak wygląda sytuacja. Może sam się czegoś nauczę o ich upodobaniach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wydaje sie, ze jest to temat bardzo egzotyczny, ale z drugiej strony cyfry to tez cos i nam bliskiego. nie probowalem swoich sil na tym rynku, ale kto wie, moze sprobuje. siedmiocyfrowe domeny to dla mnie osobiscie jakies przegiecie, ale tez kto kiedykolwiek pomyslalby o tak duzym popycie na domeny numeryczne czy chociazby sprzedaz 55588 w .com za tak 'astronomiczna' kwote. 16 x 8 w .com jest np. zajeta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

wydaje sie, ze jest to temat bardzo egzotyczny, ale z drugiej strony cyfry to tez cos i nam bliskiego. nie probowalem swoich sil na tym rynku, ale kto wie, moze sprobuje. siedmiocyfrowe domeny to dla mnie osobiscie jakies przegiecie, ale tez kto kiedykolwiek pomyslalby o tak duzym popycie na domeny numeryczne czy chociazby sprzedaz 55588 w .com za tak 'astronomiczna' kwote. 16 x 8 w .com jest np. zajeta...

 

I to jest właśnie w tym wszystkim najpiękniejsze :) Nieprzewidywalność KK... Do tego dochodzą jeszcze Chińczycy, którzy już zdominowali rynek domenowy na świecie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie jeszcze tematu Chińczyków oraz ich kultury :) Znalazłem pewien artykuł, który może wyjaśnić pewne sprawy :D
Swoją drogą szukałem nazw .com z 8 i nawet 888888888.com jest zajęte :D większe pewnie też. Nie zagłębiałem się tak daleko. Także możliwe, że warto szukać ciekawych domen z liczbą 8...

Jak wynika z samego feng shui, liczby mają ogromny wpływ na naszą karierę oraz sukces w biznesie. Są czymś więcej niż tylko zwykłymi znakami, w każdej z nich tkwią określone właściwości, które mogą być dla nas dobre lub złe.

Chińczycy szczególną wagę przywiązują do numeru telefonu, adresu, rejestracji samochodu oraz numeru konta. Nie dopuszczają, aby znalazły się w nich liczby pechowe z punktu widzenia feng shui.

Szczęśliwe liczby

W Chinach za bardzo szczęśliwą uważa się liczbę 8. Po chińsku brzmi ona jak „bogactwo, rozkwit, wzrost”. Już samo znaczenie wiele nam mówi - 8 to liczba dostatku i bogactwa. W Hongkongu najwięksi biznesmeni za duże pieniądze uzyskali przywilej oznaczania swych samochodów wyłącznie liczbą 8 (szczególnie numery rejestracji). Ale tak naprawdę wszyscy Chińczycy chcieliby mieć liczbę 8 we wszystkich możliwych numerach, wierzą oni w jej magiczną moc, jest to bowiem liczba, która przynosi szczęście w sprawach finansowych. Idealnie jest, gdy numer (rejestracji samochodu, konta, domu itp.) zaczyna się od liczby 6, 7, 8 lub 9, wówczas szczęście jest podwójne.

Poza ósemką do szczęśliwych liczb zalicza się 1, 6 i 9. Ale najdoskonalsza wśród tych liczb jest 9, ponieważ symbolizuje uznanie i szacunek. Po chińsku brzmi jak "długowieczność”.

Pechowe liczby

Za najbardziej pechową uważa się liczbę 4, ponieważ brzmi jak „śmierć”. Można osłabić negatywne działanie tej liczby poprzez zakreślenie jej w kółko. Liczby występujące razem: 2 i 5 oraz 2 i 3 również uważa się za pechowe. W przeciwieństwie do nas, 13 dla Chińczyków nie jest pechowa, a jest nią liczba 14. Powinno się również unikać liczby 24, która w przetłumaczeniu znaczy „łatwo pojawiająca się śmierć”, 74 - "pewna śmierć". Ale gorsze brzmienie ma liczba 174 – „wszyscy razem umierają”.

Widzimy więc, że liczby są czymś więcej niż tylko zwykłymi znakami, w każdej tkwią określone właściwości.

Symboliczne znaczenie liczb wg feng shui

Liczba 1 - symbolizuje jedność samą w sobie. W feng shui kojarzona jest z sektorem drogi życia i powołania. W naszej kulturze symbolizuje ona Stwórcę – Boga Jedynego.

Liczba 2 – symbolizuje wspólnotę. Kojarzona jest z sektorem partnerstwa, związków, ponieważ z niej rodzi się para.

Liczba 3 – symbolizuje pomoc i potomstwo. Kojarzona z sektorem zdrowia i naszego początku.

Liczba 4 – nie jest lubiana w Chinach. Uważana jest za najbardziej pechową, ze względu na swoje brzmienie - śmierć. Czwórka w dacie urodzenia nie ma aż takiego znaczenia, ponieważ w tym wypadku liczy się suma wszystkich liczb np.: 24.04.1977 - pojawiają się 2 czwórki ale po z sumowaniu ogólna liczba to 7.

Liczba 5 – symbolizuje harmonię. Z punktu widzenia feng shui to szczęśliwa liczba, ponieważ opisuje ona pełny cykl pięciu żywiołów (drzewa, ognia, ziemi, metalu i wody). Daje ona mnóstwo możliwości.

Liczba 6 – wszystkie drogi stoją przed nami otworem, symbolizuje zdrowie i sukces. Po chińsku brzmi jak „ruch” lub "toczyć się dalej". Dlatego w jej symbolice jest wiele możliwości. Szóstkę uważa się za harmonijną liczbę, która wpiera komunikatywność, kontakty i przyjaźnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwe jednak, że mają wyjątki, bo największa giełda domen w Chinach to 4.cn :) Chyba,że nikt od nich nie chciał tej czwórki to postawili giełdę :D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwe jednak, że mają wyjątki, bo największa giełda domen w Chinach to 4.cn :) Chyba,że nikt od nich nie chciał tej czwórki to postawili giełdę :D

 

ename.cn zakupiło jakąś część udziałów (prawodpodobnie większą), w 4.cn [...]

Co ciekawe w 2015 roku to na ename.cn sprzedały się 1 literówki za grubą kasę, a w przypadku 4.cn to często padały i padają serwery... (strony parkingowe)

 

Od kwartału w rankingu codziennych wizyt obserwuję 62.com i utrzymuje się ona w Alexa wyżej zarówno od 4.cn jak i ename.cn, ale wiem, że to może 'nic nie znaczyć'.

 

- Wiecie coś może na temat tej giełdy ?

 

Ja dopiero się przymierzam do cyferek, a z chińskich to mam nazwiska: Xi.my Wu.my Yu.my. Nazwiska to chyba 'nieco' bezpieczniejsza inwestycja...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio czytałem, że obecnie bardzo popularne jest w Chinach rejestrowanie imion takich jak: Jin, Fong, Feng itp. Nie wiem ile w tym prawdy, ale sprawdzając osobiście z palca, przekonałem się, że oczywiście wszystko zajęte :D

 

Bez względu jednak na to czy jakaś magia działa, czy nie, Chińczycy przywiązują bardzo dużą wagę do Feng Shui i jego zasad, a cyferka 8 nie bez powodu jest oblegana przez domainerów, jak mogliśmy zauważyć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

.com trzeba sobie odpuścić bo szkoda nerwów :D pytanie w jakie jeszcze inne końcówki uderzają chińczycy i tam by można próbować...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi wpadła 90900.org, ale póki co smok z kulawą nogą o nią nie zapytał. Myślicie że jest sens wystawienie tej nazwy na jakiejś chińskiej giełdzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi wpadła 90900.org, ale póki co smok z kulawą nogą o nią nie zapytał. Myślicie że jest sens wystawienie tej nazwy na jakiejś chińskiej giełdzie?

 

a można wiedzieć co Cię skłoniło do zarejestrowania tak sfiksowanej nazwy? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

a można wiedzieć co Cię skłoniło do zarejestrowania tak sfiksowanej nazwy? :P

 

Widziałem że spada, a "9" to jakaś tam szczęśliwa liczba w Chinach. Chyba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To fakt. Jest to szczęśliwa liczba w chińskiej numerologii, ale najszczęśliwszą jest 8 i te domeny są targetem dla KK azjatyckiego. Niestety fajne generyki nawet z cyfrą 88 i 888 są pozajmowane z rozszerzeniem .com i ciężko jest znaleźć coś wolnego, ale nie powiem, że się nie da :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×