Jump to content
Igorex

Google nie chce odbanować nowej domeny

Recommended Posts

Zarejestrowałem domenę i ma ona bana od google za czysty spam.

Wydawało mi się, że usunięcie kary to formalność, w końcu nowy właściciel i domena nie ma poprzedniej zawartości, ale odbanować nie chcą.

Pisałem dwa odwołania.

 

W witrynie http://www.....pl/ wciąż występują poważne problemy ze spamem.

 

Pogodziłem się ze stratą domeny, ale mam niesmak przez to niesprawiedliwe potraktowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt nie kupi, to słaba domena, dlatego pogodzę się z jej stratą.

forumobiznesie.pl

 

Może gdybym dał masę treści to by odbanowali, ale kto ich tam wie.

Niefajnie mnie potraktowali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przechwyciłem ostatnio 3 literówkę i też się zdziwiłem dodając do konsoli google. Ręczne działania za spam. Napisałem , żę jestem nowym właścicielem, że poprzednik ma inna stronę co nie trudno znaleźć , podałem ją. Podziękowałem z góry za usunięcie filtra i po paru dniach przyszła odpowiedz z akceptacją. Zdjęli filtr.

Może miałem szczęście ale kompletnie nic nie robiłem z linkami. Była tylko wiadomość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przejąłem/kupiłem kilkanaście zbanowanych domen, najczęściej pod zaplecze pozycjonerskie. Wszystkie zostały "odbanowane" po jednym odwołaniu w ciągu ok. 1-2 tygodni. Z tego co czytam na forach niektórzy walczą dłużej, więc możliwe, że mam szczęście? :)

Wydawało mi się, że usunięcie kary to formalność, w końcu nowy właściciel i domena nie ma poprzedniej zawartości, ale odbanować nie chcą.

Pisałem dwa odwołania.

 

Wyboldowałem kluczową kwestię. Musisz postawić serwis z nową, wartościową treścią. Ja robię proste wizytówki (wordpress) imitujące strony firmowe (jakiś tekst na stronie głownej, menu: historia, o nas, oferta, kontakt, etc.) i dopiero wtedy wysyłam prośbę o ponowne rozpatrzenie. Po odbanowaniu "hulaj dusza piekła nie ma" - możesz wrzucać co chcesz. Strony bez problemu da się pozycjonować i zdobywać topy (wcześniej myślałem, że będzie jakiś okres przejściowy - coś w rodzaju "kwarantanny").
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Linki nie mają żadnego znaczenia, na domenie musi działać strona zawierająca jakiekolwiek sensowne treści. Inna sprawa to, że różni ludzie czytają te odwołania i czasami coś przejdzie, a czasami nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×