Jump to content
Mila

Sprzedaż domeny na aukcji a cesja

Recommended Posts

Witam,
posiadam kilka domen otrzymanych w tzw. promocji za 0zł. Regulaminy tych promocji mówią, że przy chęci transferu takiej domeny do innego usługodawcy przed upływem pierwszego roku trzeba przedłużyć domenę na kolejny okres.

Jak to się ma do sprzedaży na aftermarket.pl? Załóżmy, że sprzedam taką domenę zewnętrzną kilka miesięcy przed wygaśnięciem. Wiem, że aftermarket robi automatyczne cesje i wymaga najpierw podania Authinfo. Czy jeśli sprzedam taką domenę na aukcji i podam kod, to będzie to rozumiane jako transfer do innego usługodawcy? Czy będzie tylko cesja i kupujący otrzymuje domenę, a ja podaję dane do panelu dotychczasowego rejestratora?

Domeny są w nazwa i az.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Złożyłam wniosek o kod. Dostałam już od nazwy.pl proformę i wiadomość, że jeśli nie zareaguję na tą propozycję, to prześlą kod w ciągu trzech dni...

Tzn. mówisz, że jeśli uda mi się zdobyć jakimś cudem kod bez płacenia, to sprawa załatwiona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że aftermarket robi automatyczne cesje i wymaga najpierw podania Authinfo.

AM robi cesje? Od kiedy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kangur, gdzieś to wyczytałam, ale pewnie chodziło o domeny zarejestrowane u nich. Już się gubię trochę.


Czyli po sprzedaży domeny na aukcji w AM podaję Authinfo i robię cesję? Czy najpierw cesja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę są tylko transfery zwane oficjalnie cesjami. Poczytasz o tym m.in. tutaj.

Poczytaj też w innych wątkach:

http://di.pl/topic/53895-nask-w-sprawie-cesji/

http://di.pl/topic/36102-polskie-prawo-nie-wymaga-papierowych-cesji-domen/?do=findComment&comment=234136

 

...cesja w której nie ma wyraźnie napisane, że strony przenoszą prawa i obowiązki wynikające z zawartej z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową umowy, jest niepoprawna.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli nie zareaguję na tą propozycję, to prześlą kod w ciągu trzech dni...

 

Nie wiem co dostałeś i od kogo ale lechoo Ci to już dokładnie opisał. Nie wiem czy więcej jest tutaj co pisać. Nie dostaniesz kodu jeżeli nie odnowisz domeny. I dotyczy do zarówno AZ jak i nazwa.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod dostałam, ale przy próbie transferu bez opłacenia faktury naliczą karę umowną.. Czyli nie ma co.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×