Jump to content
Sign in to follow this  
icered

DomCollect AG

Recommended Posts

Z ciekawości - miał ktoś do czynienia z tą firmą?

 

Widząc ich ogłoszenia na DNF, że skupują generyki ccTLD, skontaktowałem się z Ole. Po wysłaniu portfolio (tylko generyki) wraz z cenami dostałem odpowiedź, że ceny są zdecydowanie za wysokie (biorąc pod uwagę wykup całego portfolio na koniec wyznaczyłem duży rabat i wychodziło atrakcyjnie). Z ciekawości obniżyłem ceny o 50% (teraz to już naprawdę okazja) i dalej stwierdzili, że to bez sensu. Jeśli za takie ceny kupili auto.es (którym się chwalą na stronie) to zrobili interes życia. :)

 

Potem zainteresowałem się firmą dokładniej i okazało się, że właściciel DomCollect AG jest również właścicielem... Sedo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Ole był na konferencji Secondary Market. IMO oni kupują tylko po bardzo korzystnych cenach, nie warto im sprzedawać. Ale to tylko moje zdanie :)

 

Jakbyś mógł podać jakiś przykład domeny + ceny, byłbym wdzięczny.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ole był na konferencji Secondary Market. IMO oni kupują tylko po bardzo korzystnych cenach, nie warto im sprzedawać. Ale to tylko moje zdanie ;)

Nie mam najmniejszego zamiaru z nimi robić jakichkolwiek transakcji przy takich cenach. :) Tylko śmieszne wydają się te slogany "always buy" i "very high budget", którymi tak gęsto ogłaszali się na DNF.

 

Jakbyś mógł podać jakiś przykład domeny + ceny, byłbym wdzięczny.

Poszły na PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokladnie, Ole byl na konferencji. Rozmawialem z nim, byl bardzo zainteresowany naszym rynkiem i kwestią zakupow calych portfolio dobrych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też rozmawiałem z Ole z DomCollect AG podczas konferencji i moje wnioski są następujące - polski rynek domen jest dużo bardziej świadomy swojej wartości, niż DomCollect AG by tego chciał :) Polacy (jak wiadomo nie od dziś) nie są w ciemię bici i tanio skóry nie sprzedadzą ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Icered tez jestem ciekawy jakie ceny podales, jak mozesz to wyslij na Pw, a najlepiej napisz na ogolnym bo pewnie inni tez sie zainteresuja. Dzieki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak mozesz to wyslij na Pw
ice red mi na priva tez ;)

To i ja się podłączę, jeśli to nie jest tajemnica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]moje wnioski są następujące - polski rynek domen jest dużo bardziej świadomy swojej wartości, niż DomCollect AG by tego chciał :)

 

Dokladnie, zgadzam sie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też rozmawiałem z Ole z DomCollect AG podczas konferencji i moje wnioski są następujące - polski rynek domen jest dużo bardziej świadomy swojej wartości, niż DomCollect AG by tego chciał ;)

 

 

Myślę , że dotyczy to również innych ccTLD .

Spotkałem się z opinią zagranicznych domeniarzy , którzy twierdzą (nie jestem niestety tego w stanie zweryfikować) , że Sedo mając szczegółową wiedzę o potencjale zaparkowanych tam domen , składa poprzez DomCollect (opcja : zapytanie w imieniu klienta Sedo :P )oferty także na b.dobre domeny nie posiadające opcji "na sprzedaż" . I jeśli właściciel domeny z jakiś względów zgadza się na zaoferowaną mu cenę (cenę , którą podejrzewam natychmiast byliby skłonni zapłacić również inni "kolekcjonerzy domen" ;) ) , domena trafia do portfolio DomCollect .

Znane są jakoby przypadki , gdy osoba korzystająca z tej formy sprzedaży , trafiała na forum domenowe z prośbą o opinie co do uzyskanej za nią ceny , przeżywała szok dowiadując się , że cena była o minimum 30-40 % niższa od tej , którą sprzedający mógłby uzyskać od domeniarzy obecnych na wspomnianym forum .

Jednym słowem , przy sprzedaży wartościowych domen , należy się dogłębnie zastanowić nad tym czy aby ta otrzymana , wydawałoby się lukratywna oferta nie jest w rzeczywistości ofertą zaniżoną . IMHO w takich przypadkach mogą być pomocni także bardziej doświadczeni użytkownicy tego forum .

W ostateczności pozostaje firma IPEH :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceny były rynkowe i - jak to określił Michal - realistyczne. Natomiast po obniżce 50% "na próbę" były już bardzo atrakcyjne, a mimo to otrzymałem odpowiedź, że są zdecydowanie za wysokie.

 

Myślę, że do docenienia naszego rynku potrzebna nam duża głośna transakcja - jak w przypadku job.at czy recycle.co.uk. Niestety, wszystkie duże transakcje o których mi wiadomo (wysokie XXk) pozostały tajne. Ciekawe kiedy doczekamy się tej jaskółki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×