Jump to content
jameszdano1

Proszę o pomoc w wyborze :Domena Hosting strona www

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem i mam nadzieję że w dobrym miejscu zadaję swoje pytanie. Jeśli nie to przepraszam jednak prosiłbym o podanie działu w którym mój temat ma być zamieszczony.

Jednak do rzeczy.

Potrzebuję stworzyć stronę internetową. Szukam najchętniej 1 firmy oferującej hosting i domenę oraz by w ich ofercie był kreator strony. Nie chcę wykupywać oddzielnie domeny, oraz hostingu. Potrzebuję waszej pomocy gdyż mam jeszcze kilka wymagań: Muszę mieć możliwość połączenia strony z mediami społecznościowymi, chciałbym aby rejestracja nie była droga tak jak jej przedłużenie w miarę możliwości. Bardzo bym sobie równiez życzył aby strona mogła wyświetlać reklamy Adsence. Nie interesują mnie bezpłatne domeny bo tam albo na naszej stronie są wrzucane reklamy danej firmy która dostarcza domenę albo w naszym adresie jest zawarta nazwa firmy. Np mojanazwaWIX.pl

Jednak najważniejszym dla mnie czynnikiem jest brak wzmianki w regulaminie o tym że gdy przestaję płacić za stronę bo już jej nie prowadzę lub chcę zmienić usługodawcę to albo nie jest właśnie to możliwe albo moja strona staje się własnością firmy która udostępniała mi serwer.

Dziękuję za odpowiedzi jeśli ktoś wie coś na ten temat lub może coś polecić.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapoznaj sie z oferta:

https://linuxpl.com (kreatora masz tez tam w ofercie niektorych pakietow)

 

Co do Twoich wymagan to:

- media spolecznosciowe mozna podpiac na kazdej wlasnej stronie, bo zazwyczaj doklejasz kod HTML

- rejestracja nie droga to domena: 50-70zl (pierwszy rok zawsze bedzie tanszy ok 10-15zl)+ hosting w miare niezawodny ;) 50zl - na poczatek wystarczy

- kod AdSense mozna dokleic w kodzie HTML na kazdej wlasnej stronie

- posluzyles sie nazwa WIX wiec zapewne jest Ci znana oferta wix.com ;) wiec nie sugeruje podobnych rozwiazan

- Twoja wlasna strona na hostingu jest Twoja dostepna w internecie do ostatniego dnia kiedy masz oplacony hosting. Gdy nie odnowisz subskrypcji nikt nie staje sie wlascicielem Twojego serwisu. Jesli nie oplacisz hostingu to z serwera zostana usuniete pliki. W Twoim interesie jest zadbac by odpowiednio wczesnie przeniesc hosting (wraz z plikami, bazami, domenami) do innej firmy

 

Na koniec rozwaz czy nie lepszym rozwiazaniem jest rejestracja domeny w innym serwisie niz hosting. Dywersyfikacja firm pozwoli Ci uniknac roznych niespodzianek.

Do rejestracji domen polecam: premium.pl aftermarket.pl bo nie ma lepszych na rynku ;) Obie firmy Tworza milosnicy domen i z nimi nie zginiesz.

 

ps. w bonusie link ponizej pt: "jak strone powrzucac na serwer". Caly kanal pasjonata polecam!

Edited by limo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio przesiadłem się na Hosting ATTHOST.PL . Dostępne masz 21 GB powierzchni, dużo opcji bez limitu, prosty i funkcjonalny PA. Zaskoczyła mnie też szybkość reakcji na zadawane pytania. Ceny domen dość niskie, tak samo jak przedłużenia. Mam domeny u innych rejestratorów, ale będę je przenosił ze względu na cenę właśnie do Atthost. Myślę, że 79 zł Brutto to dobra cena jak dla początkującego. Jedyny problem może być z kreatorem, zależy co chcesz postawić, ale myślę, że sobie poradzisz ze stroną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×