Jump to content
Simil

Direct mailing a sprzedaż domen

Recommended Posts

Czy ktoś z Was stosował direct mailing w celu znalezienia kk? Jeżeli tak, to jaki był odzew oraz ile domen dało się sprzedać? Zastanawiałem się ostatnio nad tą formą marketingu w celu znalezienia kk, jest to alternatywa dla biernego czekania na klienta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgorsza metoda próby sprzedaży domeny. Piszę z własnego doświadczenia.

 

Ostatnio wysyłałem do abonentów domen .com.pl (firmy) sms'y z informacją, że mam na sprzedaż tę samą wersję domeny w .pl i czy za niską opłatą (100 - 300 netto) byliby zainteresowani zakupem. Na >50 wysłanych informacji... zero odpowiedzi lub odpowiedź zwrotna "NIE!" lub "A ja mam do sprzedania pompę do oczka wodnego" lub "Nie wiem o co Panu chodzi. DO WIDZENIA!" :)

 

Dlatego drogi kolego powiem Ci jedną mądrą rzecz - poczekaj sam na klienta aż do Ciebie przyjdzie. Bo prędzej góry przestawisz i cofniesz kijem Wisłę a niżeli namówisz kogoś do zakupu domeny wysyłając mu maila :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym żeby tradycyjną pocztą wysyłać, mimo wszystko chyba każdy ma inne podejście do listu tradycyjnego niż spamu mailowego czy smsowego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym żeby tradycyjną pocztą wysyłać

 

:blink: to gratuluję pomysłu. Ja bym się nie bawił w to no ale każdy ma inne patrzenie na domeny ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym żeby tradycyjną pocztą wysyłać, mimo wszystko chyba każdy ma inne podejście do listu tradycyjnego niż spamu mailowego czy smsowego ;)

Szkoda lasów;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgorsza metoda próby sprzedaży domeny. Piszę z własnego doświadczenia.

 

Ostatnio wysyłałem do abonentów domen .com.pl (firmy) sms'y z informacją, że mam na sprzedaż tę samą wersję domeny w .pl i czy za niską opłatą (100 - 300 netto) byliby zainteresowani zakupem. Na >50 wysłanych informacji... zero odpowiedzi lub odpowiedź zwrotna "

 

A ja mam inne doświadczenia - w styczniu sprzedałem dwóm firmom co miały com.pl lub wersje z -, ich nazwy w pl lub bez - ( reperator*pl i przechowamywszystko*pl) i rozmowy mailowe były bardzo miłe i rzeczowe... więc chyba nie można tak generalizować...

 

Ale przyznam, że smsów to bym nigdy nie wysyłał - to już wg mnie za bardzo bezpośredni i narzucający się kontakt.

Edited by Maku Maku
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież ten wątek na forum był poruszany kilkadziesiąt razy, naprawdę. Myślę, że duża część osób na początku próbowała proponować swoje adresy "potencjalnym zainteresowanym", sam na początku kilka domen w ten sposób sprzedałem, ale nie uważam to za dobry sposób. Na starcie jesteśmy postrzegani najczęściej jako akwizytorzy, a poza tym mamy bardzo mały manewr negocjacyjny. Jeżeli oczekujemy wysokich sprzedaży to z pewnością nie w ten sposób. Dodam, że te domeny sprzedałem z 8 lat temu kiedy takie oferty nie były jeszcze postrzegane jako spam.

Edited by szogun
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam inne doświadczenia - w styczniu sprzedałem dwóm firmom co miały com.pl lub wersje z -, ich nazwy w pl lub bez - ( reperator*pl i przechowamywszystko*pl) i rozmowy mailowe były bardzo miłe i rzeczowe... więc chyba nie można tak generalizować...

 

Ale przyznam, że smsów to bym nigdy nie wysyłał - to już wg mnie za bardzo bezpośredni i narzucający się kontakt.

 

Najwięcej w życiu domen sprzedałem wysyłając sms'a :P wszędzie na stronach jest kontakt komórkowy więc czy telefon czy sms to dla mnie żadna różnica. Rozmowa mogłaby być odebrana jako jeszcze bardziej bezpośredni i narzucający się kontakt :P

 

Ale wracając do powyższego to w tym przypadku były nazwy firm więc myślę, że to ciężki orzech do zgryzienia. Chociaż teraz jak sobie poprzypominam to kiepskie nazwy to były :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najwięcej w życiu domen sprzedałem wysyłając sms'a :P

 

Sorry Vul, ale wysyłanie smsa jako kontakt w sprawie sprzedaży domeny to dla mnie psucie i tak już niezbyt dobrego wizerunku osoby sprzedającej domeny... A jeszcze jeżeli robisz z tego jakąś masówkę (>50) to ja już nie wiem o co chodzi i co Ty sprzedajesz :) Smsami dostaję inne propozycje kupna, typu próby oszustwa czy wysokopłatne serwisy. To moje zdanie i mogę się oczywiście mylić. Jeżeli jest to skuteczne (tak jak piszesz) to trudno z tym dyskutować ale mi po prostu się to nie podoba.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maku, nie wiem czemu tak do tematu podchodzisz dziwnie ale masz do tego prawo. Spróbuję Ci jednak pokazać, że nie ma w tym nic dziwnego ani szkodliwego. Jest np. firma pod komugroup*eu, kiedyś mieli wersję .pl (przechwyciłem jakiś czas temu). Na stronie firmowej facet podaje do siebie kontakt komórkowy. Więc po paru miesiącach od przechwytu wysyłam mu sms'a o treści:

 

"Dzień dobry. Ustawiłem cenę domeny komugroup*pl na 200 zł netto więc jeżeli byliby Państwo zdecydowani to zapraszam i podaję link do oferty. Pozwoliłem sobie napisać sms'a ponieważ zauważyłem, że kiedyś byli Państwo abonentami tej domeny. Serdecznie pozdrawiam"." ... efekt? - Facet dzwoni i dziękuje mi bardzo za wiadomość po czym robimy szybki i przyjemny deal, pomagam mu ustawić stronę i obie strony zadowolone. (przykład z wczoraj).

 

Parę dni temu mam domenę produktową i wysyłam do firmy sms'a o treści: "Witam. Mamy możliwość sprzedaży domeny internetowej xxx.pl. Na zakup faktura VAT. W razie zainteresowania proszę o info zwrotne. Serdecznie pozdrawiam". Oczywiście wszystkie sms'y podpisane spółką i nazwiskiem. Facet odpisuje: "Dziękuję za informację. Jesteśmy zainteresowani, proszę o szczegóły transakcji."... deal robimy w ten sam dzień.

 

I takich przykładów mógłbym naprawdę tutaj wypisać kilkadziesiąt z tego roku. Naprawdę nie wiem co wg. Ciebie jest nieodpowiedniego w napisaniu ofertowego sms'a i w którym momencie nadszarpuje to mój wizerunek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio wysyłałem do abonentów domen .com.pl (firmy) sms'y z informacją, że mam na sprzedaż tę samą wersję domeny w .pl i czy za niską opłatą (100 - 300 netto) byliby zainteresowani zakupem. Na >50 wysłanych informacji... zero odpowiedzi lub odpowiedź zwrotna "NIE!" lub "A ja mam do sprzedania pompę do oczka wodnego" lub "Nie wiem o co Panu chodzi. DO WIDZENIA!" :)

 

Dlatego drogi kolego powiem Ci jedną mądrą rzecz - poczekaj sam na klienta aż do Ciebie przyjdzie. Bo prędzej góry przestawisz i cofniesz kijem Wisłę a niżeli namówisz kogoś do zakupu domeny wysyłając mu maila :D

 

 

I takich przykładów mógłbym naprawdę tutaj wypisać kilkadziesiąt z tego roku. Naprawdę nie wiem co wg. Ciebie jest nieodpowiedniego w napisaniu ofertowego sms'a i w którym momencie nadszarpuje to mój wizerunek.

 

@Vul to może najpierw się zdecyduj, czy to jest dobry sposób czy zły ? :)

 

A tak serio - no nie podoba mi się to, nic na to nie poradzę :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak bo wczoraj o tej godzinie co pisałem to jeszcze nie było odzewu a potem się kilka sprzedało :D

 

Co do ilości sprzedaży z tego roku - sprzedawałem tyle bo w większości to przechwyty domen firmowych. Wszystko zaczyna się od sms'a :P

 

Nie ma co dyskutować. Jednemu się nie podoba, drugi powie, że nic złego. Kwestia poglądów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to któryś z Was spamerzy :) ale robicie to źle:

Dostaję dzisiaj smsa na firmowy telefon że :

"Uprzejmie informujemy, że nazwa domeny cośtamcośtam.pl nie została opłacona na kolejny okres rozliczeniowy i jest w trakcie 14-dniowego (sic!) wygasania. W celu odnowienia zarezerwowanej domeny prosimy o kontakt tel.: 22 270 65 10

(infolinia: 801 066 396 ) lub odeślij "domena" , oddzwoni konsultant. Z pozdrowieniami, web-online.pl "

Mam sporo domen ale i tak orientuje się czy jakąś domenę miałem czy nie i akurat wiem, że takiej nigdy nie miałem. Sprawdzam dostępność - domena nawet nie zarezerwowana... Brawo Wy!

 

Zastanawiam się czy nie zgłosić próby usiłowaniu oszukania, tj. czynu z art. 286 § 1 Kodeksu karnego (w skrócie K.k.) w związku z art. 13 K.k.

 

Poniżej dane spamera, może tej osobie da to do myślenia :

 

DOMAIN NAME: web-online.pl
registrant type: organization
nameservers: ns1.brunini.pl. [188.116.40.193]
ns2.brunini.pl. [176.31.193.108]
created: 2016.02.18 11:48:57
last modified: 2016.02.18 11:48:59
renewal date: 2017.02.18 11:48:57

no option

dnssec: Unsigned

REGISTRANT:
company: F. H. U. Becconet Krzysztof Andrzej Kozioł
street: Krzywoustego 52/11a
city: 70-317 Szczecin
location: PL
phone: +48.918875975
last modified: 2014.01.07

TECHNICAL CONTACT:
company: F. H. U. Becconet Krzysztof Andrzej Kozioł
F. H. U. Becconet Krzysztof Andrzej Kozioł
street: Krzywoustego 52/11a
city: 70-317 Szczecin
location: PL
phone: +48.918875975
last modified: 2012.04.25

REGISTRAR:
AZ.pl Sp. z o.o.
Al. Papieża Jana Pawła II 19/2
70-453 Szczecin
Polska/Poland
+48.914243780
domena@az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie myl tego co dostałeś z tematem, który tutaj się toczy. Dyskusja trwa tutaj o tym czy wysłanie sms'a z ofertą sprzedaży domeny ma jakiś sens czy lepiej wysłać maila/zadzwonić. To co piszesz to klasyczne naciąganie i szukanie jelenia i mało ma wspólnego z obecnym wątkiem. Na Twoim miejscu zadzwoniłbym do p. Krzysztofa Andrzeja Kozioła i powiedział mu co sądzę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomyślałem że ten temat o ofertach na sms będzie dobry również do zwrócenia uwagi na takich ludzi, a co do kontaktu to zarezerwowałem domenę, odpisałem sms "domena" i czekam na kontakt od konsultanta ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

wydaje mi sie, ze wysylanie smsa ma sens, jesli ktos kupuje nazwy za xx zl a sprzedaje za niskie xxx zl. w takim przypadku sprzedaz 10 domen da juz xxxx zl dochodu, co w ostatecznym rozrachunku jest dobrym wynikiem zwazywszy na to, ze na pewno nie sa to topowe nazwy, ale takie, ktore mimo wszystko beda mogly sie komus do czegos przydac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×