Jump to content
korneliusz.com

Ranking NAJLEPSZYCH rejestratorów.

Ranking NAJLEPSZYCH rejestratorów.  

225 members have voted

  1. 1. Który rejestrator jest NAJLEPSZY?

    • NetArt
      16
    • Home.pl
      38
    • Az.pl
      44
    • DomainMaker
      4
    • Consulting Service
      10
    • Active 24
      30
    • Dinfo
      4
    • Onet.pl
      4
    • Key Systems
      0
    • EuroDNS
      2
    • Interia.pl
      0
    • Domeny.pl
      4
    • Dropped.pl
      62
    • Domeny.tv (MSERWIS)
      7


Recommended Posts

Przepraszam wszystkich sonda przeprowadzona jest on nowa. ;)

 

W innym poście umieściłem ranking najgorszych rejestratorów. A tutaj głosujemy na NAJLEPSZYCH. Niech będzie to dla nich prognoza, że niedługo upadną, jak się nie zmienią. Nic nie zmieniajcie, bo się sonda resetuje!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś ma chyba za dużo wolnego czasu ...

Takie rankingi są bezsensowne chociażby dlatego, że badana grupa jest zbyt mała i nie jest reprezentatywna.

Jeśli ktoś korzystał z jednego, dwóch, może trzech rejestratorów, to jak może ocenić wszystkich innych obecnych na rynku ?

Później ktoś będzie się powoływał na takie niby badanie rynku.

Zupełnie jak przekupki na targu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tutaj głosujemy na NAJLEPSZYCH. Niech będzie to dla nich prognoza, że niedługo upadną, jak się nie zmienią.

????? :) brak2sensu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo się spieszyłem i popieprzyłem trochę, jak pisałem i kopiowałem. Ale teraz już nie mogę zmienić, bo znowu ankieta będzie od nowa. Przepraszam z brak sensu w poście. W ankiecie wiadomo o co chodzi.

Ktoś ma chyba za dużo wolnego czasu ...

Takie rankingi są bezsensowne chociażby dlatego, że badana grupa jest zbyt mała i nie jest reprezentatywna.

Jeśli ktoś korzystał z jednego, dwóch, może trzech rejestratorów, to jak może ocenić wszystkich innych obecnych na rynku ?

Później ktoś będzie się powoływał na takie niby badanie rynku.

Zupełnie jak przekupki na targu ;)

A jaka grupa była by reprezentatywna, jak to nie jest badanie tylko sonda? Oceniamy tylko jednego. Nikt nie korzystał z wszystkich, chyba że przeprowadzał tyle cesji. A z tym badaniem rynku to wyjechałeś jak ipeh z 200 parametrami. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Głos na Home.pl, dobry i szybki support 24/7, przyjazne płatności online, przyjemny panel, zero problemów, niskie ceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Głos na Home.pl, dobry i szybki support 24/7, przyjazne płatności online, przyjemny panel, zero problemów, niskie ceny.

 

Co prawda nie biorę udziału w tej zabawie ale już nie pierwszy raz dostrzegam, że amfre często i pozytywnie wypowiada się w sprawie home.pl. Osobiście do 'home' nic nie mam bo nie rejestruję tam domen a prywatne konto mailowe dawno temu opłaciłem dożywotnio i firma wywiązuje się bardzo dobrze ze swoich zobowiązań.

Ale czy amfre to jakaś komórka PR'owska tego rejestratora ? :)

Czy tylko ich oddana młodzieżówka ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
przyjemny panel

home.pl i przyjemny panel? :) to jest najgorszy panel jaki widziałem, trzeba wchodzić na każdą domenę z osobna, albo wszystkie odmeny podczas rejestracji przypisać do jednej, a jak ta wygaśnie to kicha i juz tylko do supportu można sie udać

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Głos na Home.pl, dobry i szybki support 24/7, przyjazne płatności online, przyjemny panel, zero problemów, niskie ceny.

amfre Ty chyba jesteś z home.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Głos na Home.pl, dobry i szybki support 24/7, przyjazne płatności online, przyjemny panel, zero problemów, niskie ceny.

 

 

Home.pl , a potem...... długo , długo nic :o

Proszę zwrócić uwagę na fakt , że duże , "najstarsze" portfolia (Dariusz H. , znana firma z Monachium , moja skromna osoba itd) utrzymywane są właśnie w Home.pl

Gdyby wydarzył się chociaż jeden przypadek , wskazujący na jakiekolwiek zaniedbania , bałagan czy też brak profesjonalizmu ze strony tego rejestratora , już by nas tam dawno nie było .

Właśnie domeniarze muszą być wyczuleni na specyficzną sytuację związaną ze statusem znajdujących się w ich posiadaniu , wartościowych domen .

Najlepszy support , nawet ten z opcją indywidualnej , złożonej wyceny domen IPEH :) , bazą darmowych zdjęć nagich lasek do avatarów etc . ;) nigdy wam nie zrekompensuje utraty nawet jednej z waszych , najcenniejszych domen .

Chcecie przykład , że takie sytuacje mają miejsce ? Proszę bardzo :

Duża , nowoczesna firma z mojego sąsiedztwa , posiadała od wielu lat domenę autozlom*pl .

Ponieważ powyższa domena pasowała by mi jak ulał do mojego pakietu (autotuning*pl , autokomis*pl , autoalarm*pl , autoradio*pl itd) złożyłem moim sąsiadom już przed trzema laty ofertę zakupu tej domeny . Jednak właściciele firmy oświadczyli mi , że mają bardzo konkretne plany odnośnie wykorzystania tego adresu i z tego też powodu moja (potwierdzili to , że atrakcyjna) oferta ich nie interesuje .

Jednak życie (nieodpowiedni rejestrator ?) zweryfikowało plany tej firmy . Byli właściciele twierdzą , że nie otrzymali (od vice-lidera waszego rankingu) żadnego powiadomienia o tym , że domena wygasa . Żadnego maila , żadnego telefonu ( w firmie jakoby znajdowali się zawsze osiągalni pracownicy ) :P .

Myślę , że taka sytuacja w wypadku Home.pl nigdy by się nie zdarzyła .

Jeśli pracownicy Home.pl dysponowaliby chociaż jednym z aktualnych numerów telefonu czy też adresem mailowym abonenta , tak długo by go napastowali , że wreszcie zdenerwowany sam by z domeny zrezygnował :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba, że w jakiś cudowny sposób płatność zostanie anulowana. Co mi się nie raz zdarzyło. :)

 

 

Więc podaj nam więcej szczegółów .

Po to powstał ten thread .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapłaciłem za domeny kartą, transakcja potwierdzona, środki na koncie zablokowane. Myślałem, że zapłacone. Po czasie okazało się, że nie. Po długiej rozmowie z konsultantem okazało się, że transakcja została anulowana. Na zapytanie kto ją anulował, suport nie potrafił odpowiedzieć i wysłał mnie do płatności (bez komentarza). Wydaje mi się, że musieli mieć parę takich wpadek, bo kombinowali z płatnościami. Mam dużo domen w home.pl, ale się wynoszę z powodu cen i takich właśnie niespodzianek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednak życie (nieodpowiedni rejestrator ?) zweryfikowało plany tej firmy . Byli właściciele twierdzą , że nie otrzymali (od vice-lidera waszego rankingu) żadnego powiadomienia o tym , że domena wygasa . Żadnego maila , żadnego telefonu ( w firmie jakoby znajdowali się zawsze osiągalni pracownicy ) :)

 

Problem w tym, ze wicelider moze sie w kazdej chwili zmienic, a czarny PR zostanie przydzielony jakiemus innemu rejestratorowi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapłaciłem za domeny kartą, transakcja potwierdzona, środki na koncie zablokowane. Myślałem, że zapłacone. Po czasie okazało się, że nie.

 

skad ja to znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problem w tym, ze wicelider moze sie w kazdej chwili zmienic, a czarny PR zostanie przydzielony jakiemus innemu rejestratorowi :)

 

 

Odrobina czarnego PR jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;)

Od byłego właściciela wiem , że domena była utrzymywana w wuwuwu dwuliterówkadotpeel :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co prawda nie biorę udziału w tej zabawie ale już nie pierwszy raz dostrzegam, że amfre często i pozytywnie wypowiada się w sprawie home.pl. Osobiście do 'home' nic nie mam bo nie rejestruję tam domen a prywatne konto mailowe dawno temu opłaciłem dożywotnio i firma wywiązuje się bardzo dobrze ze swoich zobowiązań.

Ale czy amfre to jakaś komórka PR'owska tego rejestratora ? :P

Czy tylko ich oddana młodzieżówka ? :)

 

Pudło, domenami zajmuje się hobbistycznie (taka pozostałość po zabawach "webmasterskich") i na razie średnio mi leci :-)

Swoją drogą skąd ta "młodzieżówka"? :-) Nisko wiekowo mnie klasyfikujesz? ;-)

 

Przerobiłem trochę rejestratorów: az.pl, dropped.pl, active24.pl, nazwa.pl, home.pl, ovh.pl, cal.pl, a o innych też mam opinię wyrobioną.

 

Nie miałem kompletnie żadnych problemów z Home.pl. oczywistym minusem są ceny przedłużeń, ale nie oni jedni mają ceny na tym pułapie, a mi akurat to nie przeszkadza. Także słusznie zauważyłeś, że pozytywnie się wypowiadam o Home.pl i tego nie ukrywam. Do czasu w podobnym tonie mówiłem o Az.pl, ale z takim zachowaniem w kierunku klienta jakiego doświadczyłem z ich strony jeszcze nie spotkałem się w żadnej firmie internetowej (no i nie zapomnę godziny szuknia, gdzie się na stronie zarejestrować ;) ).

 

Prawdę mówiąc to nie ma w tej chwili na rynku rejestratora, który spełniał by w pełni moje wymaganie, a myślę, że miałby gwarantowany sukces. Mi by wystarczyło:

-> sensowne ceny przedłużeń (~80 zł netto .pl, ~50 zł netto globalne), promocje na rejestracje (np. ograniczone ilościowo),

-> jawny kod authinfo, cesja poprzez wniosek przesłany faksem,

-> panel do zarządzania rekordami domeny (akurat z tego nie korzystam, ale jest to ciekawa funkcjonalność),

-> panel do "hurtowego" zarządzania domenami (zamawiania, przekierowywanie, zmiana DNS'ów),

-> płatności online + płatności na zasadzie pre paid/zasilenia (na wzór Az.pl tylko sprawniej funkcjonujące) ,

-> support 24/7 (mail/telefon/czat) + obsługa techniczna.

 

W sumie chyba wykonalne? ;-)

 

ps. Co do blokowania środków na koncie to w 99% przypadków nie jest to zależne od rejestratora (albo dowolnego partnera Polcardu decydującego się na uruchomienie płatności kartą). Rejestrator czeka na przyjęcie potwierdzenia z Polcardu o pozytywnej autoryzacji karty płatniczej, jeśli go nie otrzyma to dalsze postępowanie z środkami (czyt. ich zablokowanie i zwolnienie) zależy od Polcardu. Ja nie płacę kartą od jakiegoś czasu i jestem z tego powodu szczęśliwy :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą skąd ta "młodzieżówka"? :-) Nisko wiekowo mnie klasyfikujesz? ;-)

Nie ważne ile masz w dowodzie ale na ile się czujesz :)

 

Mi by wystarczyło:

-> sensowne ceny przedłużeń (~80 zł netto .pl, ~50 zł netto globalne), promocje na rejestracje (np. ograniczone ilościowo),

-> jawny kod authinfo, cesja poprzez wniosek przesłany faksem,

-> panel do zarządzania rekordami domeny (akurat z tego nie korzystam, ale jest to ciekawa funkcjonalność),

-> panel do "hurtowego" zarządzania domenami (zamawiania, przekierowywanie, zmiana DNS'ów),

-> płatności online + płatności na zasadzie pre paid/zasilenia (na wzór Az.pl tylko sprawniej funkcjonujące) ,

-> support 24/7 (mail/telefon/czat) + obsługa techniczna.

 

Takie rzeczy to tylko w erze ;)

Choć warto dobrze poszukać bo większość tych życzeń można szybko spełnić ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do czasu w podobnym tonie mówiłem o Az.pl, ale z takim zachowaniem w kierunku klienta jakiego doświadczyłem z ich strony jeszcze nie spotkałem się w żadnej firmie internetowej (no i nie zapomnę godziny szuknia, gdzie się na stronie zarejestrować :) ).

 

A chętnie poczytałbym o przygodach z az, bo tu parę osób głosuje na nich, ale do czasu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A chętnie poczytałbym o przygodach z az, bo tu parę osób głosuje na nich, ale do czasu. ;)

 

Dlatego nie zdziwiłbym się gdyby Az.pl była zarówno w rankingu najlepszych, jak i najgorszych firm była na pierwszy miejscu :)

To taka specyficzna firma, robią pozytywne zmiany, starają się itd, także póki wszystko idzie z górki jest fajnie, ale jak się pojawi problem (a co gorsza niestandardowy) i będzie trzeba go rozwiązać z pomocą np. BOK-u - już może być różnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny pomysł z rankingiem zarówno najlepszych jak i najgorszych rejestratorów, ale brakuje mi tu kilku... OVH, 2BE.PL, Ogicom, polskiedomeny.pl :) , agnat, domenynet.pl czy domeny24.net i domenomania.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z az.pl już tak jest, że wszystko jest w porządku dopóty dopóki maila do nich nie napiszesz.

A ranking rzeczywiście ubogi, trzeba uzupełnić może korzystając ze statystykidomen.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×