Jump to content
thurisaz

brand24.com

Recommended Posts

w końcu jakaś większa sprzedaż na polskim rynku mimo, że domena .com

Chyba zakup, bo domena brand24.com nie należała do Polaka. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale kiedyś gdzieś w komentarzach widziałem kwotę 30k USD.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba zakup, bo domena brand24.com nie należała do Polaka. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale kiedyś gdzieś w komentarzach widziałem kwotę 30k USD.

 

Tak miałem na myśli zakup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No w końcu się zdecydowali (dogadali cenę) na inwestycję w swój brand!

Poprzedni właściciel to jakaś mała agencja interaktywna z USA.

Wartość transakcji szacuję na około $100k.

Gdyby ktoś chciał "podobną" domenę to mamy brand4d.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Gdyby ktoś chciał "podobną" domenę to mamy brand4d.com

 

Rzeczywiście podobna...Jak krzesło do krzesła elektrycznego...

;)

 

100k $ jakoś nijak ma się do sześciocyfrowej kwoty. No chyba że ktoś grosze liczy...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ilu według Ciebie cyfr składa się kwota 100 000$?

 

100k $ jakoś nijak ma się do sześciocyfrowej kwoty. No chyba że ktoś grosze liczy...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego, co Michał pisał z rok-dwa temu, to nie tyle chodziło o dogadanie ceny, co po prostu dotychczasowy abonent nie chciał jej sprzedać wcale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście podobna...Jak krzesło do krzesła elektrycznego...

;)

 

100k $ jakoś nijak ma się do sześciocyfrowej kwoty. No chyba że ktoś grosze liczy...

Szczerze to nie doczytałem, że poszła za sześciocyfrową kwotę... Chciałem strzelić, że kwota była w widełkach 100-200k.

Ale myślę, że 100k powinna być satysfakcjonujacą sumą dla obu stron. Jakby nie patrzeć, 100 000 to 6 cyferek ;-)

Pisząc "podobna" miałem na myśli aspekt wizualny, a nie wartościowy, czy sposób jej wykorzystania.

Może książka Thomasa Gada komuś podsunie pomysł na jej zagospodarowanie :-)

https://marcbdesign.wordpress.com/2009/04/22/digging-up-thomas-gads-4d-brand-model-cede-313/

 

PS. Gratulacje dla brand24 i DD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ilu według Ciebie cyfr składa się kwota 100 000$?

Mój błąd...masz rację...jedno zero mi uciekło.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

100k zielonych za trupa z 24 na końcu to nielada sukces :-) gratuluje sprzedającemu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, zapłaciliśmy za domenę 100k ZŁOTYCH. Nie dolarów. Także myślę, że zrobiliśmy dobry interes, biorąc pod uwagę że firma śledzi dla klientów tysiące marek, a miesięczne przychody z poza Polski urosły 2.5x w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Było duże ryzyko, że gość sobie posiedzi na tej domenie...

  • Like 15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, zapłaciliśmy za domenę 100k ZŁOTYCH. Nie dolarów. Także myślę, że zrobiliśmy dobry interes, biorąc pod uwagę że firma śledzi dla klientów tysiące marek, a miesięczne przychody z poza Polski urosły 2.5x w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Było duże ryzyko, że gość sobie posiedzi na tej domenie...

 

Czyli oczekiwania sprzedającego co do kwoty 30k $ jakby się potwierdzają.

Bardzo dobry zakup moim zdaniem tym bardziej w kontekście Waszej ekspansji na rynki zagraniczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie dobra cena zakupu. W przypadku sukcesywnego rozwoju projektu ważne jest aby nabyć domenę jak najwcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena domeny zawsze będzie budzić kontrowersje. Dla jednych za drogo, dla drugich za tanio. Prawda jednak leży po środku i skoro doszło do transakcji, trzeba uznać że kwota była zadawalająca i akceptowalna dla obu stron transakcji. Pogratuluję więc nabywcy i sprzedawcy. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, zapłaciliśmy za domenę 100k ZŁOTYCH. Nie dolarów. Także myślę, że zrobiliśmy dobry interes, biorąc pod uwagę że firma śledzi dla klientów tysiące marek, a miesięczne przychody z poza Polski urosły 2.5x w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Było duże ryzyko, że gość sobie posiedzi na tej domenie...

 

Dokładnie. Cena nie jest wysoka biorąc pod uwagę, że firma przynosi dochody a abonent nie był zainteresowany sprzedażą.

Zlecenie Danielowi negocjacji to był dobry ruch. Gratulacje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/brand24-kupil-domene-brand24-com-za-100-tys-zl-to-okazyjna-cena

 

Nie tak dawno temu, została również sprzedana za kwotę 240k € domena cars.de. Kupujący to właściciel firmy jobs.bg (za itjobs.de zapłacił on wcześniej 55k €).

Ostatnio sprzedało się kilka domen itjobs , to jakas zorganizowana akcja , może ten sam kupujący?

itjobs.in 25,988 USD 2016-05-13 Sedo itjobs.eu 62,128 USD 2016-04-21 Sedo itjobs.it 15,080 USD 2016-04-21 Sedo itjobs.de 65,986 USD 2016-04-01 Sedo itjobs.nl 39,862 USD 2016-03-31 Sedo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×