Jump to content
jot

Automatyczne odnawianie domen

Recommended Posts

Witam wszystkich :) Zastanawia mnie, czy Aftermarket badz Premium przedluzaja automatycznie domeny klientom korzystajacym z tej uslugi w momencie tuz przed wejsciem domeny w stan wygasania, czy tez w samej koncowce wygasania domeny. Ostatnio dalem troche domen do przechwycenia i w ostatniej chwili zostaly one przedluzone, gdy wygasaly. Troche sie podirytowalem i jednoczesnie wzbudzilo to moja ciekawosc, czy ktos do ostatniej chwili nie wiedzial, czy warto przedluzac :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

W premium.pl automatyczne przedłużenie działa w ustalonym przez użytkownika okresie (np. 1 dzień) *przed* wygaśnięciem domeny, o ile na saldzie znajdują się wystarczające środki. Nie działa dla domen znajdujących się w okresie wygasania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki za wyjasnienie. Troche dziwna praktyka, zeby czekac do ostatniej chwili z manualnym odnowieniem domeny, nie wiem czemu ona ma sluzyc, poza zrobieniem smaczka tym, co zlecili ta domene do przechwycenia :P No chyba, ze w ten sposob "kupuja" sobie dodatkowy miesiac abonentu, ale nadal, czekac do ostatnich minut odnowienia wydaje mi sie conajmniej dziwne i ryzykowne :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może być kilka powodów odnawiania w ostatniej chwili:

1. Wygasająca domena pojawia się na listach do przechwycenia, więc jest to pewna forma reklamy. Jeśli taka domena zostanie odnowiona, to jest szansa że ktoś z zainteresowanych skontaktuje się z jej właścicielem.

2. Jeśli nie masz w danej chwili kasy na odnowienie, to wiesz że po wygaśnięciu masz na to jeszcze miesiąc, więc nawet jeśli reaktywacja jest droższa, to czasem się bardziej opłaca albo zwyczajnie nie ma wyjścia. Przez miesiąc spieszyć się nie musisz, ale jak już się zbliża koniec wygasania, to staniesz na głowie żeby domenę odnowić zanim spadnie.

3. Niektórzy mają taką fantazję żeby się podrażnić z innymi ostrzącymi sobie zęby na daną domenę, zwłaszcza tymi, którzy mają opcję.

4. Czasem po prostu nie wiesz czy przedłużać domenę czy nie, więc pozwalasz jej wejść w okres wygasania, ale w ostatniej chwili możesz się zdecydować jednak przedłużyć.

 

Generalnie nie jest niczym nowym, że ludzie mają w zwyczaju zostawiać wszystko na ostatnią chwilę. A że czasem jest potem płacz że awaria serwisu, płatności albo nask... taki już jest urok tego nawyku. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, domainerzy lubia najwidoczniej zycie na krawedzi :P A skoro juz jestesmy w temacie przechwytywania, to czy ceny przechwycenia domen w Premium sa ustalane indywidualnie z np. najbardziej aktywnymi uczestnikami gieldy, czy jest jakas opcja, ktora przeoczylem i mozna zlecic przechwycenie light, bo dostepne mam tylko to za 99 zl netto, a ostatnio mialem przypadek, gdzie trafilem na aukcje domeny przechwyconej wraz z 7 innymi uzytkownikami Premium, ktorzy widnieli na liscie aukcyjnej ze znacznie nizszymi ofertami niz ja, np. 20, czy 25 zl :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] trafilem na aukcje domeny przechwyconej wraz z 7 innymi uzytkownikami Premium, ktorzy widnieli na liscie aukcyjnej ze znacznie nizszymi ofertami [...]

 

Bo użytkowników Premium jest 7 sztuk i to jest krąg zamknięty ;)

 

A tak na poważnie to musisz mieć min. 100 domen aby przechwytywać light. Obecnie najtańsze przechwytywanie to 20 netto jeżeli posiadasz min. 1000 domen zarejestrowanych w premium. Podkreślam zarejestrowanych a nie w trakcie wygasania ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×