Jump to content
jot

Doliczany czas aukcji domen przechwyconych

Recommended Posts

Zarówno w AM jak i Premium zauwazylem, ze pomimo ustalonej wczesniej godziny konca aukcji zawsze zostaje doliczony dotatkowy czas. Czasem jest to 10, 20 minut, roznie z tym bywa. Nie potrafie doszukac sie tutaj jakiejs logiki, stad tez moje pytanie - czy istnieje jakas zasada doliczania tego czasu, czy po prostu poszczegolne serwisy widzac zainteresowanie domena podczas aukcji doliczaja go, zeby domena zostala wylicytowana za jak najwieksza kwote?

Edited by jot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego. Może chodzi Ci o czas doliczany do każdego przebicia poniżej 5 min do końca aukcji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozliwe ze chodzi wlasnie o ten czas, nie wiedzialem ze do kazdego przebicia jest cokolwiek doliczane. Przeczytam o tym na ktoryms z tych serwisow jak to funkcjonuje? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aftermarket to nie allegro ;d
Jak zalicytujesz na 10 sekund przed końcem aukcji to doliczają kolejne minuty.
Zamiast zakładać ten temat myślę, że lepiej byłoby dla Ciebie wziąć udział w jakieś aukcji i zalicytować ze 2 razy jak się czas będzie kończył, wtedy zrozumiesz ten mechanizm.
Pozdrawiam

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Funkcjonuje to tak, że jak do końca jest np. 3 min i 20 sec i zalicytujesz to zegar "cofa się" do 5:00 min do końca. Przynajmniej na premium.pl tak jest. Nie wiem czy na AM też 5 min bo mało tam licytuję ostatnio ale chyba też 5 min. Niech mnie ktoś poprawi jak źle napisałem.

 

Mechanizm ogólnie jest dobry i sprawiedliwy. Celem takiego czegoś jest to, żeby domeny nie kupować na zasadzie "mam lepszy skrypt, który klika w ostatniej milisekundzie" ale wygrywam bo zalicytowałem wyżej.

Edited by vul
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaznaczyć należy, że opisane wydłużenie czasu pojawia się wyłącznie przy zmianie ceny na aukcji, a nie przy każdej licytacji użytkowników.
Czyli jeśli ostatnie podbicie miało miejsce nawet w ciągu ostatnich 5 minut, ale ktoś wcześniej zadeklarował możliwość wydania większej kwoty, to czas nie ulega wydłużeniu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaznaczyć należy, że opisane wydłużenie czasu pojawia się wyłącznie przy zmianie ceny na aukcji, a nie przy każdej licytacji użytkowników.

Czyli jeśli ostatnie podbicie miało miejsce nawet w ciągu ostatnich 5 minut, ale ktoś wcześniej zadeklarował możliwość wydania większej kwoty, to czas nie ulega wydłużeniu.

 

Masz rację. Bardzo słuszna i ważna uwaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twierdzicie, że Aftermarket w swojej bazie wiedzy kłamie?

 

Na premium.pl tak nie ma na bank. Ale faktycznie z tym AM to teraz zgłupiałem ale jak wspomniałem wcześniej - mało tam licytuję :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, kłamie. Ostatnio dopiero zauważyłem tę zmianę, więc możliwe, że baza wiedzy nie jest uaktualniona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, kłamie. Ostatnio dopiero zauważyłem tę zmianę, więc możliwe, że baza wiedzy nie jest uaktualniona.

 

Jeżeli tak, to przepraszam za wprowadzanie w błąd :mellow: w sumie dziwnie się czuję, przepraszając za podawanie nieaktualnej informacji z oficjalnego źródła strony, ale... no wybaczcie... tylko w takim razie gdzie można szukać aktualnych informacji o aftermarkecie jak nie w oficjalnej bazie wiedzy :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

aftermarkecie, czemóż tak w głowach mieszasz swoich poddanych :wacko:

Edited by Frostx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cofam, właśnie licytuję i jest tak, jak w bazie wiedzy na stronie AM.

Nie wiem czy wcześniej to było moje przeoczenie, błąd skryptu, czy może zmiany wprowadzone na próbę. Tak czy inaczej sorki za wprowadzenie w błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×