Jump to content
morderrca

Prawdopodobnie scam. Domeny z ruchem. Literówki.

Recommended Posts

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2142684

 

Radzę zastanowić się dwa razy zanim zalicytujesz.

 

Od początku roku obserwuję literówki na AM i nadziałem się na domenę ze sztucznym ruchem.

Najprawdopodobniej ta powyższa też ma sztuczny ruch.

 

Dziwi mnie, że AM nie robi nic aby ukrócić proceder nabijania sztucznego ruchu przez sprzedających, w celu dalszej odsprzedaży.

Sam nadziałem się na aukcję gdzie ruch był bliski zeru od momentu rejestracji tej literówki w AM, a zwiększył się wielokrotnie na około 30 dni przed aukcją i około 30 dni po aukcji spadł prawie do zera.

AM daje swoje wykresy ruchu na 30 dni przed aukcją, wprowadzając w błąd kupujących. Jest to nie fair ze strony AM, które powinno zająć się takimi praktykami jak najszybciej.

Nie zdziwię się jak wypłyną kolejne osoby, które nadziały się na tego typu sytuacje.

Możliwy scam:

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2142252

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2142683

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2142684

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2142682

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2142251

 

Jak widać, można "przytulić" ładne sianko.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam zdrowy rozsądek.

 

EDIT:

Przykro mi że zapewne się nadziałeś na taki proceder jednak pamiętaj że na aukcji licytujesz domenę z jakimś tam ruchem i nie znasz w 100% źródła. W pełni legalne jest przekierowanie sobie dowolnej ilości ruchu na domenę podczas aukcji i taki proceder jest na całym świecie. Nie pochwalam takich działań ale dobrze byłoby mieć tego świadomość. Dlatego to nazywam zdrowym rozsądkiem.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim odczuciu nabijanie ruchu na domenie po to by ją sprzedać jako domenę " z ruchem" nie powinno mieć miejsca. Nie odnoszę tego do tej konkretnej domeny jednak sam kupiłem kilka domen "z ruchem" na których ruch "znikał" po tygodniu.

 

Wracając do domen z tematu zaskakujące jest to, że wszystkie mają podobne statystyki:

 

otomotk.pl - Odwiedziny strony w ciągu ostatnich 30 dni: 4832
yougube.pl - Odwiedziny strony w ciągu ostatnich 30 dni: 4801
youtubs.pl - Odwiedziny strony w ciągu ostatnich 30 dni: 4831
otomotl.pl - Odwiedziny strony w ciągu ostatnich 30 dni: 4831
youfube.pl - Odwiedziny strony w ciągu ostatnich 30 dni: 4994
Z tego co widać domena z tematu sprzedawana jest na AM w sekcji "domeny z ruchem". Tak na prawdę jednak nie jest tam napisane czy jest to sekcja dla domen ze sztucznym czy naturalnym ruchem ...Więc po zastanowieniu... trzeba brać poprawkę na to, że ruch może być sztuczny. Mam nadzieję, że AM wprowadzi jakieś zmiany do regulaminu. Sam chętnie bym czasem kupił jakąś domenę z naturalnym ruchem. Dodam, że domeny, które sprzedaję mają wyłącznie naturalny ruch. Zapraszam do portfolio.
Edited by jazz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie morderrco, przecież można wyświetlić ruch w AM z ostatniego roku, nie tylko z 30 dni...?

Można sprawdzić ruch z ostatniego roku, jeżeli domena była przez rok utrzymywana w AM. W moim przypadku domena była zarejestrowana na trochę ponad miesiąc przed aukcją.

Zresztą zrzut ruchu dla tej domeny:

http://domainagent.pl/demo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wytłumacz mi w jaki sposób AM ma Ci przedstawić statystyki z wcześniejszego okresu, niż miesiąc, jeżeli domena jest u nich zarejestrowana od miesiąca? Ma to jakoś sobie wyliczyć, wymyślić, wziąć z nieba? Brak mi słów...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wytłumacz mi w jaki sposób AM ma Ci przedstawić statystyki z wcześniejszego okresu, niż miesiąc, jeżeli domena jest u nich zarejestrowana od miesiąca? Ma to jakoś sobie wyliczyć, wymyślić, wziąć z nieba? Brak mi słów...

Polecam przeczytać swój wcześniejszy komentarz:

Panie morderrco, przecież można wyświetlić ruch w AM z ostatniego roku, nie tylko z 30 dni...?

Sam stwierdziłeś, że można wyświetlić w AM ruch z ostatniego roku..."Brak mi słów"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba oczywiste jest, że pod warunkiem, że jest co wyświetlić...

Mam wrażenie, że próbujesz na siłę zabłysnąć albo coś udowodnić.

Ostrzegłem użytkowników Di.pl przed sfałszowanym ruchem, przedstawiając dowody (każdy z nich może wyciągnąć odpowiednie dla siebie wnioski). Jak chcesz licytuj i kupuj dalej od tego usera, Twoja sprawa.

Nie rozumiem natomiast do czego mają służyć Twoje komentarze?

Zapytałeś/stwierdziłeś, że można sprawdzić w AM ruch z ostatniego roku. Dałem Ci przykład, że nie zawsze.

W zrzucie natomiast masz przykład jak wyglądał ruch od momentu zarejestrowania jej w AM do teraz.

Przedstawiona przeze mnie domena jest w AM od 22.02.2016. ruch zwiększył się miesiąc przed aukcją i miesiąc po niej zmniejszył (Aukcja zaczęła się 8 Kwietnia).

Stwierdzasz, że domena jest miesiąc w AM, pomimo iż napisałem wyraźnie, że to ponad miesiąc. I dla tego całego okresu AM daje statystyki po przeniesieniu domeny do mojego panelu (patrz zrzut).

...Może to Twoje drugie konto z tymi literówkami skoro tak ochoczo próbujesz podważyć te oczywistości?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

panowie, po co zaraz sie klocicie, to chyba naturalne, jak zauwazyl @czarnyelo, ze aftermarket prezentuje jedynie te statystyki, dla ktorych ma dostep, a wiec od momentu zarejestrowania domeny, skad ma miec statystki z innego okresu? nie widze tu kompletnie zadnej nieprawidlowosci. natomiast mysle, ze wazne jest to, co napisal @tmi - trzeba kierowac sie przede wszystkim zdrowym rozsadkiem, a naciac zdarza sie kazdemu...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Literówki niemalże same z nazwy wskazują, że ruch jest sztuczny :)

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytam ten temat i przecieram oczy ze zdumienia... Zamiast Autorowi tematu podziękować, że zauważył robienie ludzi w balona, że dzięki niemu być może ktoś z nas uniknie straty kilkuset złotych, to czytam jakieś teksty o tym jak to cały świat jest głupi, że daje się nabrać oszustom. W normalnym kraju tępiłoby się oszusta, a nie wyśmiewało jego ofiary...

 

Co do roli Aftermarket - nikt nie mówi, że AM jest winny tylko i wyłącznie dlatego, że dzieje się to na ich portalu. Ale jeżeli AM prezentuje statystyki ruchu, które są niezgodne z rzeczywistością, to człowiek teraz się zastanawia po co te wszystkie statystyki są? W statystykach widać wyraźnie, że ten ruch jest sygnowany przez AM jako naturalny (wejścia bezpośrednie i to z Polski). AM mówi nam więc, że 4000 osób miesięcznie wchodzi na tę stronę jako ruch z literówki, co nie jest prawdą. Trzeba więc albo podawać realne statystyki (wycinające powtarzające się urządzenia i IP), albo nie podawać ich wcale. To samo dotyczy zresztą Premium (tam to już w ogóle statystyki są z sufitu). Nikt nie mówi, że AM ma dawać gwarancję na ruch, ale wystarczy żeby nie dawał oszustom narzędzi do manipulowania tym ruchem.

 

Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby jakiś trik na takie nabijanie domen znalazła pierwsza lepsza osoba. Pojawia się więc pytanie, czy konto założone na AM nie jest multikontem? A może jest to konto na fałszywe dane? Jeśli na fałszywe, to dlaczego AM w ogóle tego nie weryfikuje i tym samym naraża klientów na właśnie takie kwiatki?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytam ten temat i przecieram oczy ze zdumienia... Zamiast Autorowi tematu podziękować, że zauważył robienie ludzi w balona, że dzięki niemu być może ktoś z nas uniknie straty kilkuset złotych, to czytam jakieś teksty o tym jak to cały świat jest głupi, że daje się nabrać oszustom. W normalnym kraju tępiłoby się oszusta, a nie wyśmiewało jego ofiary...

 

Co do roli Aftermarket - nikt nie mówi, że AM jest winny tylko i wyłącznie dlatego, że dzieje się to na ich portalu. Ale jeżeli AM prezentuje statystyki ruchu, które są niezgodne z rzeczywistością, to człowiek teraz się zastanawia po co te wszystkie statystyki są? W statystykach widać wyraźnie, że ten ruch jest sygnowany przez AM jako naturalny (wejścia bezpośrednie i to z Polski). AM mówi nam więc, że 4000 osób miesięcznie wchodzi na tę stronę jako ruch z literówki, co nie jest prawdą. Trzeba więc albo podawać realne statystyki (wycinające powtarzające się urządzenia i IP), albo nie podawać ich wcale. To samo dotyczy zresztą Premium (tam to już w ogóle statystyki są z sufitu). Nikt nie mówi, że AM ma dawać gwarancję na ruch, ale wystarczy żeby nie dawał oszustom narzędzi do manipulowania tym ruchem.

 

Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby jakiś trik na takie nabijanie domen znalazła pierwsza lepsza osoba. Pojawia się więc pytanie, czy konto założone na AM nie jest multikontem? A może jest to konto na fałszywe dane? Jeśli na fałszywe, to dlaczego AM w ogóle tego nie weryfikuje i tym samym naraża klientów na właśnie takie kwiatki?

Według moich obserwacji jest to multikonto jednego usera z tego forum.

Pisałem do AM i ponoć zajęli się usprawnieniem weryfikacji ruchu.

W moim przypadku widać gołym okiem, że ruch jest zmanipulowany i AM miał przed aukcją te same statystyki od momentu rejestracji, które mi przekazał wraz z zakupem.

Więc jak to CzarnyElo ujął "wziąć z nieba" niczego nie trzeba.

Dla mnie to prosta sprawa. Jest wykryty błąd/oszustwo, zgłaszasz je, i serwis eliminuje patologię. Niestety niektóre rzeczy, oczywiste są tylko dla niektórych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

własciciel domen:

otomotk.pl - Odwiedziny strony w ciągu ostatnich 30 dni: 4832
yougube.pl - Odwiedziny strony w ciągu ostatnich 30 dni: 4801
youtubs.pl - Odwiedziny strony w ciągu ostatnich 30 dni: 4831
otomotl.pl - Odwiedziny strony w ciągu ostatnich 30 dni: 4831
youfube.pl - Odwiedziny strony w ciągu ostatnich 30 dni: 4994
kupuje ruch w programach ptc, też puszczam tam reklamę nowych serwisów, aby sprawdzić czy skrypt sie nie wywali przy wiekszej ilosci ludzi online i czasami zaglądam kto się u nich reklamuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abonentem jest user z AM o nicku atramentowykot.pl .. ogólnie znam b.dobrze "z widzenia" bo jakieś aukcje przechwycone wspólne mieliśmy itp. Data rejestracji na AM to 2006 rok więc jeden ze starszych. Ciekawi mnie któż to z forum -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Przecież to jest jawne i celowe wprowadzanie kupującego w błąd przy braku sprzeciwu ze strony AfterMarket. Za to powinno się skasować wszystkie konta użytkownika (po uprzednim wydaniu authinfo i wytransferowaniu domen) oraz monitorować jego aktywność poprzez jego dane, IP, adres MAC etc.

 

Nie jestem w stanie pojąć jak największa giełda domen w Polsce można tolerować takie machloje, mając czarno na białym informacje z tematu na największym forum o domenach w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, November 4, 2016 - No reason given
Hidden by apze, November 4, 2016 - No reason given

Jeśli to domeny różnych użytkowników to ciężko cokolwiek udowodnić. Mimo wszystko aftermarket.pl ma największy zasięg w sieci jeśli chodzi o sprzedaż i licytację domen. To u nich domeny osiągają najwyższe ceny i jest najwięcej potencjalnych klientów zainteresowanych ofertą kupna wystawionej domeny. Wiem, bo sam sprzedawałem w ten sposób 2 domeny, które przestały mi być potrzebne. Zarobiłem więcej niż gdybym sam wycenił i próbował sprzedać gdzieś w sieci.

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, November 4, 2016 - No reason given
Hidden by apze, November 4, 2016 - No reason given

Jeśli to domeny różnych użytkowników to ciężko cokolwiek udowodnić. Mimo wszystko aftermarket.pl ma największy zasięg w sieci jeśli chodzi o sprzedaż i licytację domen. To u nich domeny osiągają najwyższe ceny i jest najwięcej potencjalnych klientów zainteresowanych ofertą kupna wystawionej domeny. Wiem, bo sam sprzedawałem w ten sposób 2 domeny, które przestały mi być potrzebne. Zarobiłem więcej niż gdybym sam wycenił i próbował sprzedać gdzieś w sieci.

 

Witamy szeptanego pracownika AM :rolleyes: oraz kolegę nr. 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×