Jump to content
static

skrypt pokazujący inne domeny tego samego podmiotu

Recommended Posts

Witam,

czy ktoś jest w posiadaniu skryptu który jest w stanie pokazać inne domeny danego właściciela? Przykładowo: wpisując domena.pl skrypt wyszuka we whois kto jest właścicielem i pokaże inne domeny należące do tej samej osoby / podmiotu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to możliwe do zrealizowania ale wymaga zebrania danych, jest też inna kwestia, jeżeli dane whois są ukryte, to niestety nie będzie możliwości powiązania domen. Wiele firm korzysta także z usług maskowania więc taki skrypt będzie tak czy siak niedokładny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 24.08.2017 o 23:51, Alex napisał:

coś bliskiego tego czego szukasz:

http://spyonweb.com

Dzięki za ciekawe narządzie.

Swoją drogą jak się przed tym bronić ? To znaczy mam kilka strona na jednym serwerze. I po wpisaniu adresu widać jak na dłoni całą listę. Co mogę zrobić w takim wypadku ? Czy muszę wykupić specjalnie dodatkowe IP czy sa tansze a najlepiej darmowe mozliwosci ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nolimits

Nie obronisz się za bardzo. Nawet sam Bing umożliwia szukanie domen po adresie IP.
Wrzucanie wszystkiego na dedykowany adres to jeszcze większe ułatwianie namierzenia wszystkich Twoich serwisów.
Żeby uniknąć namierzania po IP to albo serwisy wrzucasz na hostingi współdzielone (chowasz je w tłumie innych), albo 1 serwis = 1 IP. A WHOIS domen ukrywasz, albo rejestrujesz jako osoba fizyczna (jak to są .pl).
Możesz też vanity DNS do tego dołożyć, by ukryć serwery nazw, albo puścić ruch przez mp. Cloudflare (przy czym tam też dostajesz zawsze te same 2 DNSy dla wszystkich domen, które są na koncie, ale już IP będą ich, a na nich tysiące innych domen).

Edited by kreatiff

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 31.10.2017 o 17:02, kreatiff napisał:

@nolimits

Nie obronisz się za bardzo. Nawet sam Bing umożliwia szukanie domen po adresie IP.
Wrzucanie wszystkiego na dedykowany adres to jeszcze większe ułatwianie namierzenia wszystkich Twoich serwisów.
Żeby uniknąć namierzania po IP to albo serwisy wrzucasz na hostingi współdzielone (chowasz je w tłumie innych), albo 1 serwis = 1 IP. A WHOIS domen ukrywasz, albo rejestrujesz jako osoba fizyczna (jak to są .pl).
Możesz też vanity DNS do tego dołożyć, by ukryć serwery nazw, albo puścić ruch przez mp. Cloudflare (przy czym tam też dostajesz zawsze te same 2 DNSy dla wszystkich domen, które są na koncie, ale już IP będą ich, a na nich tysiące innych domen).

Dzięki za opowiedź. Doszedłem do takich wniosków ale nie wiem czy słusznych.

 

- Dsny lepiej trzymać u rejestratora aniżeli na serwerze (ew trochę tu trochę tam)- racja czy nie ?

- Warto korzystać z usług typu cloudflare itp. Rozumiem że wykupując taką usługę u hostingodawcy jak np premium DNS również uzyskam podobny efekt ?

- Wirtualne serwery niby ok ale czy zwykle hostingi seo nie rozwiążą problemu (np hosting seo z 10 IP) , abstrachując że to rozwiązanie dla samych domen co w przypadku większych serwisów?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nolimits

Co od DNSów to w zasadzie nie gra roli. Można trzymać te rejestratora i kierować ruch na IP hostingu w rekordach A. Im większe zróżnicowanie, tym potencjalnie więcej trudu by to wszystko powiązać z jednym użytkownikiem. Im większy rejestrator czy hosting, tym więcej domen ma jego DNS, czyli to lepiej, gdy chcemy się ukryć z domenami.
Cloudflare jest fajne, ale darmowa opcja potrafi czasem lekko zamulać i strona wyświetla się nieco później, niż jakby ruch nie szedł przez ich proxy. Ale z kolei mają tysiące IP, więc też powiązanie ze sobą czegokolwiek co używa Cloudflare jest znacznie utrudnione.
Z seohostingów nie korzystam, ale nie mają one dobrych opinii (IP zaspamowane, słaba wydajność).

 

Ale prawda taka, że jeśli chcemy się ukryć przed jakimś Google, to nikt nie we jakie oni mają możliwości szpiegowania i co potrafią ze sobą powiązać. A potrafią na pewno niemało.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, kreatiff napisał:

@nolimits

Co od DNSów to w zasadzie nie gra roli. Można trzymać te rejestratora i kierować ruch na IP hostingu w rekordach A. Im większe zróżnicowanie, tym potencjalnie więcej trudu by to wszystko powiązać z jednym użytkownikiem. Im większy rejestrator czy hosting, tym więcej domen ma jego DNS, czyli to lepiej, gdy chcemy się ukryć z domenami.
Cloudflare jest fajne, ale darmowa opcja potrafi czasem lekko zamulać i strona wyświetla się nieco później, niż jakby ruch nie szedł przez ich proxy. Ale z kolei mają tysiące IP, więc też powiązanie ze sobą czegokolwiek co używa Cloudflare jest znacznie utrudnione.
Z seohostingów nie korzystam, ale nie mają one dobrych opinii (IP zaspamowane, słaba wydajność).

 

Ale prawda taka, że jeśli chcemy się ukryć przed jakimś Google, to nikt nie we jakie oni mają możliwości szpiegowania i co potrafią ze sobą powiązać. A potrafią na pewno niemało.

Czyli dajmy na to że mam na jednym serwie kilka serwis na jednym ip. Wystarczy ze pod kazda dam cloudflare i np taki seospy tego nie wyświetli (zakładająć że domeny mają whois pełny)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 8.12.2017 o 17:55, nolimits napisał:

Czyli dajmy na to że mam na jednym serwie kilka serwis na jednym ip. Wystarczy ze pod kazda dam cloudflare i np taki seospy tego nie wyświetli (zakładająć że domeny mają whois pełny)

Nie mogę potwierdzić, bo nie znam seospy. Na pewno jeśli włączysz proxy Cloudflare (czyli „chmurka” będzie aktywna) to strony będą się pokazywały na ich różnych IP (może się pewnie trafić, że kilka będzie na tym samym, albo bardzo zbliżonych, ale będą tam też inne strony innych użytkowników).

Jeśli WHOIS jest jawny, to każde narzędzie, które go sczytuje powiąże domeny z właścicielem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Nie wiem czy dokładnie o to pytasz ale mamy w Expired1.com możliwość wylistowania domen które mają zarejestrowane więcej niż 1 TLD.

Czyli jeśli mamy januszubezpieczenia.pl i jest zarejestrowany januszubezpieczenia.com to pokażemy Ci takie domeny.

image.png.d517c15926be2778efa65ff7aed114fb.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 12.12.2017 o 14:02, kreatiff napisał:

Nie mogę potwierdzić, bo nie znam seospy. Na pewno jeśli włączysz proxy Cloudflare (czyli „chmurka” będzie aktywna) to strony będą się pokazywały na ich różnych IP (może się pewnie trafić, że kilka będzie na tym samym, albo bardzo zbliżonych, ale będą tam też inne strony innych użytkowników).

Jeśli WHOIS jest jawny, to każde narzędzie, które go sczytuje powiąże domeny z właścicielem.

Czesc , nieco odgrzebie wątek.

OFFtop: Co sądzisz o tym że cloduflare jest dziurawe niebezpieczne? Ponoć wcale nie jest to takie super

 

Odnosnie tematu:

- No dobra czyli Cloudflare (darmowy) daje mi to samo co dedykowane IP tak jakby ?
- Who is - no tak natomiast wystarczy że Jedna domena jest PL (tam jest whois ukrywany za darmo) i jedna inna i tego się już nie powiążę czyż tak ?

- Są jakieś inne opcje takiej chmurki zamiast cloudflare za darmo?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nolimits

Słyszałem o ich wpadkach, owszem. Ja mam u nich mało wartościowe strony i to bez żadnych formularzy, które wymagają podawania wrażliwych danych. Ale już niejednokrotnie natrafiłem na znane serwisy, które działają w oparciu o ich rozwiązania.

 

1. Nie. IP nie jest dla Ciebie na wyłączność, jest współdzielone przez wiele serwisów.
2. Nie znam sposobu na powiązanie tego, jeśli są na osobnych hostach i nie ma powiązań między nimi w kodzie strony (np. reklamy z tym samym ID) i wpisach WHOIS.
3. Nie kojarzę, ale coś się pewnie znajdzie. Lata temu natrafiłem na afraid.org (?) czy jakoś tak, też coś z DNSami związane. Ale już nie pamiętam co to było.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za info.

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Zmieniłem dnsy. Zmieniłem serwer a mimo to spyonweb dalej pokazuje wszystkie domeny powiązane ze sobą które miałem kiedyś na jednym hostingu. Pomimo tego że połowy z nich już nawet nie jestem właścicielem. Jak to możliwe? Czy te powiązane dane zostają na zawsze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nolimits wiele serwisów archiwizuje dane, które zbiera na przestrzeni lat. Z tym się już nic nie zrobi. Trzeba zapobiegać, by dane przez nie zebrane nie miały powiązań już od samego początku. Wówczas ich nie sparują ze sobą. Nie bez powodu mawia się, że cokolwiek co trafia do internetu zostaje już tutaj na amen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×