Jump to content
tmi

ParkingCrew clawback

Recommended Posts

Czy też zauważyliście wzrost wysokości clawblacków w PC? Ostatnia wypłata blisko $1000 odjęte, przeważnie mam $200-300.

Jak to wygląda np w Rookmedia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Myślałem, że to tylko u mnie :/ Zwykle nie mam clawbacków, ale w tym miesiącu zabrali grubo ponad 100 dolarów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie też wzrosła kwota i częstość clawbacków. Przez cały zeszły rok clawback miałem 3 razy (raz na kilka miesięcy) i były to bardzo niskie kwoty, rzędu kilku $. W tym roku, za marzec zabrali mi prawie $ 160 a za maj prawie $ 40. Niestety co raz gorzej to wygląda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, majowa suma clawbacków w PC była również i u mnie wyjątkowo wysoka. Najbardziej mnie jednak niepokoi rozwój sytuacji w Sedo.

Po raz pierwszy od wielu, wielu lat pojawiają się (na razie kilkudniowe) poślizgi w płatnościach za parking. Również w wypadku sprzedaży domen i zamknięcia procedury transferu, na przelew pieniędzy czeka się co raz dłużej. Świat się od tego co prawda nie zawali, ale trend jest dosyć niepokojący.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tam Panowie na tej wypłacie? U mnie Clawback dalej na wysokim poziomie. Oczywiście nikt nie wie za które domeny/kliki. Trzeba się przyzwyczaić i już. Ciekawe jakie następne "opłaty" zostaną wprowadzone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie też wysoko, -$800. Dowiedziałem się, że niby jakiś bot chodzi po domenach i wyklikuje. Ale obstawiam, że to jest po prostu ściema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie przy sierpniowej wypłacie clawback w okolicach 1%.

Sierpniowej???

 

Co do clawbacków - u mnie jest lepiej. Za czerwiec $20,20 a za lipiec $2,94

Edited by css

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie, w marcu, kwietniu i maju nie odliczyli ani centa. W sumie od czasu tego wyskoku w zeszłym roku jest lepiej (jak pisałem wyżej). Wszystko wróciło do normy - czyli mam clawbacki ale niewielkie i do przyjęcia i nie każdego miesiąca. Tak że żadnej zmiany na gorsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie w tym roku pierwszy clawback - $ 8.35

 

Poprzedni był w grudniu 2016.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam trochę testowałem ostatnio i zastanawiam się nad sensownością parkowania. Tzn wiadomo, gdy ktoś ma 5k+ 20k+ domen to nawet podzielenie ich na kategorie będzie czasochłonne. Ale wybierając kilka z ruchem gdzie mamy takie potrącenia chyba lepiej zastowować własny landing z ewentualnie programem partnerskim gdzie na bieżąco widzimy stan konta (bez miesięcznych walidacji). Chyba że jakis nowy serwis parkingowy pojawi się na horyzoncie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie też clawback prawie $400. Najlepsze w tym, że parkingi nie podadzą za jakie domeny były clawbacki więc w efekcie mogą sobie naliczać za nie dowolne kwoty. Realnie patrząc na rynek parkingu to fakt, że Rookmedia/Domainsposor stracił feed zostały 2-3 sensowne parkingi które bez problemu mogą zrobić coś w stylu "zmowy cenowej". Z naszej perspektywy to średni biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podbijam.

 

Clawback na $730. I co zrobisz? Nic nie zrobisz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PC ma dwa rodzaje klientów. Jednymi jesteśmy my, drugimi są firmy odbierające ruch. Jest między nami taka różnica, że nam się płaci, a inni płacą. Tutaj widać przewagę tego kto liczy kasę. Ciekawi mnie jak klienci DNXT (Tonic), Zeropark i innych podobnych (bo to raczej o zeroclick chodzi) zgłaszają te Clawback'i. Nie podają nic oprócz kwoty? No nam się nic nie mówi to pewnie oni podają tylko kwoty, które są rozdzielane miedzy nas "sprawiedliwie".

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, nadobny napisał:

[...] pewnie oni podają tylko kwoty, które są rozdzielane miedzy nas "sprawiedliwie".

 

Tak w stylu Robin Hooda: zabierają tym bogatszym a żeby ten plebs na dole miał też trochę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, nadobny napisał:

PC ma dwa rodzaje klientów. Jednymi jesteśmy my, drugimi są firmy odbierające ruch. Jest między nami taka różnica, że nam się płaci, a inni płacą. Tutaj widać przewagę tego kto liczy kasę. Ciekawi mnie jak klienci DNXT (Tonic), Zeropark i innych podobnych (bo to raczej o zeroclick chodzi) zgłaszają te Clawback'i. Nie podają nic oprócz kwoty? No nam się nic nie mówi to pewnie oni podają tylko kwoty, które są rozdzielane miedzy nas "sprawiedliwie".

 

Ale te clawbacki to z tego co jest mi wiadomo idą od Google a nie od klientów zeropark itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież zrobili korektę, napisali że to błąd systemu - opanuj się @FlashT sprawdź sobie historię płatności masz pewnie dodany bonus.

Edited by Sodeko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×