Jump to content
Frostx

Nie mogę włączyć prywantności danych WHOIS

Recommended Posts

Witam.

 

Dzisiaj na aftermarkecie chciałem zakupić ochornę prywatności danych WHOIS i wyskoczył mi taki oto komunikat:

 

"Ochrona prywatności nie może być włączona dla tej domeny."

 

Ktoś wie dlaczego i co mogę z tym zrobić? Przeszukuję internet, jak na razie na oficjalnej pomocy w afetrmarkecie w temacie o ukrywaniu nic nie pisze

 

http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-00852/0/Jak-mog%C4%99-ukry%C4%87-dane-w-bazie-WHOIS-dla-ju%C5%BC-zarejestrowanych-domen.html

 

na googlach też niestety nie jest to zbyt mocno wypozycjonowane, miał ktoś z was podobny problem?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z własnych doświadczeń: taki komunikat wyskoczy przy próbie ustawienia ochrony domeny wygasającej. Nie pamiętam co wyskakuje jak brak środków w panelu na ustawienie ochrony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z własnych doświadczeń: taki komunikat wyskoczy przy próbie ustawienia ochrony domeny wygasającej. Nie pamiętam co wyskakuje jak brak środków w panelu na ustawienie ochrony.

 

Niestety, ale domena wygasa w lutym 2017 a środki na koncie miałem, więc problem na pewno nie może leżeć tutaj, warto może zaznaczyć, że to domena sco.lu (ech, najwyżej ktoś mi zajrzy w dane, i tak pewnie większość się domyśliła), więc moje podejrzenia padają właśnie na to, że końcówka .lu ma jakieś inne zasady publikacji danych, bo z tego, co na razie wyczytałem np. .eu mimo ukrycia WHOIS będzie pokazywała email użytkownika. Może tutaj jest podobna sytuacja. Mam nadzieję, że wypowie się ktoś, kto dłużej siedzi w tej branży, będę naprawdę wdzięczny za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dla wszystkich TLD w AM można włączyć ochronę.

 

"w AM" czy to znaczy, że na innych serwisach rejestrujących będę mógł liczyć na pomoc w schowaniu tych danych, czy też nie ma za bardzo, na co liczyć i trzeba się pogodzić z faktem, że moje dane będą widoczne? Przy okazji, czy istnieje gdzieś lista domen, które mają opcję schowania WHOIS?

Edited by Frostx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukrycie WHOIS

 

- dla domen z końcówką .pl dane abonenta domen rejestrowanych na osoby fizyczne, nieprowadzące działalności gospodarczej (prywatne), są co do zasady ukryte w bazie WHOIS, natomiast dane abonenta domen rejestrowanych na firmy są widoczne;

- dla domen np. globalnych (.com, .net, .org, .info, .biz) dane abonentów niezależnie od tego, czy są to osoby prywatne, czy firmy, są widoczne w bazie WHOIS, i m.in. dla tych domen dedykowana jest właśnie usługa "Ochrona prywatności WHOIS".

Źródło

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak wiem, już to czytałem. Wychodzi na to, że dla domeny z końcówką .lu nie można ukryć danych i nie ma na to żadnego sposobu :angry: według home.pl można ochronić prywatność WHOIS tylko tych domen:

 

.com, .net, .org, .info, .biz, .tv, .co, .name, .mobi, .me, .fm, .eu.com, . xxx. .bike, .city, .club, .company, .computer, .cool, .dance, .email, .events, .expert, .gallery, .gifts, .guru, .holiday, .house, .land, .link, .market, .marketing, .moda, .network, .ninja, .photos, .pizza, .pub, .sexy, .software, .solutions, .support, .systems, .technology, .tips, .today, .tools, .xyz, .zone

 

szkoda, ale temat rozwiązany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To całe ukrywanie to prywatne inicjatywy. Rejestratorzy posiadają w danych krajach osoby prywatne lib firmy, które spełniają kryteria rejestrów i na te osoby rejestrują domeny. Wiele TLD pozwala na rejestrację domen tylko dla obywateli swojego kraju, lub tylko podmiotom prowadzącym działalność na terenie danego kraju. Każdy rejestrator, który ze swojej inicjatywy oferuje takie usługi musi opłacać podmioty w danym kraju, które godzą się na rejestrację domen na ich rzecz lub samemu prowadzić w nich działalność, posiadać meldunki itd. To są koszty. Dlatego ochrona whois działa głównie dla domen, które mają niewielkie restrykcje.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×