Jump to content
mag

Sztuka.pl

Recommended Posts

Sztuka.pl

 

Aktualnie bardziej hobbistycznie i kolekcjonersko niż biznesowo, po kilku latach i kilku podejściach, udało mi się włączyć do mojego portfela domenowego domenę sztuka_plChciałem zapytać jak szacujecie jej aktualna wartość rynkowa.

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękna domena dla coraz bardziej obiecującego rynku sztuki. Ktoś dobrze umocowany w branży, z ciekawym pomysłem na internetowy dom aukcyjny, mógłby mieć z niej wiele pożytków. Jeszcze fajnie by było mieć do kompletu art.pl i relacje z inwestorami oraz z artystami. To nie jest domena na handel, lecz na budowanie marki.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękna domena dla coraz bardziej obiecującego rynku sztuki. Ktoś dobrze umocowany w branży, z ciekawym pomysłem na internetowy dom aukcyjny, mógłby mieć z niej wiele pożytków. Jeszcze fajnie by było mieć do kompletu art.pl i relacje z inwestorami oraz z artystami. To nie jest domena na handel, lecz na budowanie marki.

Dobrze powiedziane. Domena top generyk, z ogromnymi możliwościami zagospodarowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio ktoś dawał do wyceny Bazylea.pl - taką domenę także można wykorzystać pod kątem komercjalizacji sztuki, z racji co-rocznych targów Art Basel i zbiorczej historii po każdym Takim targu, bo to historia miasta, a nie wydarzenie polit-PR-owskie, a poza tym, to jedno z ładniejszych miast.

 

 

Sztuka.pl to domena równie magiczna i chwytliwa co Dzieje.pl

Chyba nawet mocniejsza od Historia.pl, bo ten termin flaczeje z powodu "polityki historycznej", syjonizmu, mieszania się służb. Sztuka to termin bardziej wolnościowy i globalny. Wskazujący bardziej racjonalny kierunek myślenia..., bo inteligencja człowieka ewoluuje poza historią kraju i globalną...

 

Sztuka, w postępującym i ewoluującym świecie to coś więcej niż malarstwo, czy rzeźbiarstwo. To "sztuka chwilowego zainspirowania Kogoś mimo upływu czasu". Po radosnej przygodzie przedmiot można zbyć, a cena może rosnąć, regularnie można zarabiać na użyczaniu muzeom i wystawom... Wiele skomplikowanych myśli ukrytych w 1 przedmiocie. Czasami artysta wybiega myślami, a przedmiot zyskuje dopiero "kiedyś".

Poza tym, że to miejsce Designu, Stylu i Unikatowości/Handlu, to także miejsce poszukiwań Inspiracji Naukowych. Gdy człowiekowi nudzi się to pierwsze, najpewniej wędruje ku temu drugiemu, po wystawach z pracami artystów w krajach najbardziej rozwiniętych i uprzemysłowionych. Wówczas, czasem to, Ktoś odnajdzie tak głęboki sens w jakimś przedmiocie, że musi to mieć na własność, by dłużej pomyśleć i cena nie gra roli, bo kopia nie odda tego "zauroczenia". Natchnie się, rozwinie wyobraźnię i ..Sprzeda.

 

Żaden elektroniczny ekran ani virtual reality nie oddadzą tego, co się widzi na żywo. Z wyrobami artystycznymi jest tak, że każde centymetry to inna Perspektywa.

 

Moim zdaniem w Taki sposób można maksymalnie ukomercyjnić pojęcie sztuki. Poprzez mapę Magicznych Przedmiotów. Krążenie przedmiotów po świecie, po wystawach, ułatwia Turyzm pomiedzy nimi. Czlowiek może wówczas wziąć głęboką pauzę od westchnień i rozsmakować się przy okazji w lokalnej Kuchni, a to też ..sztuka. Poszukiwania naukowe i rozwój zmysłów smakowych + np. lokalny Wellness albo Rejuvenation. W ten sposób zagospodarowałbym Taką domenę. Takim sposobem, podczas 1 wizyty człowiek nadziewa się wszystkim najlepszym i nie ma opcji, żeby taka podróż miała połowiczny sens. SZTUKA Artystyczna~Naukowa(inspiracje), Kulinarna i Medyczna(wellness). 3in1. Relaks w dobrym nastroju, bez względu na pogodę i koniunkturę. Człowiek z góry wie po co leci i być może zdąży oblecieć "najważniejsze" (kraj-kultura albo wystawa tematyczna), jeśli stanie się to "sposobem na wolny czas", sczątkowo-progresywnie przedłużając sobie życie, na bazie dobrego samopoczucia, pragnień i pomysłów. W ten sposób szybciej poszuka się "nowego". Globalnie.

 

Robią jakieś start-z-pupy, wyłudzają kasę z Unii, śladu po nich nie ma, to niech ktoś wyłoży odpowiednią sumę za ponadczasowy adres w domenie polskiej.

 

PLN 100K +

 

Powodzenia...

Edited by Naming

Share this post


Link to post
Share on other sites

z art.pl bedzie na razie ciezko ze wzgledu na subdomeny, ale nigdy nie wiadomo co nask wymysli

 

z powiazanych tematycznie domen jakis czas temu do portfolio dodalem rowniez: modernart.pl, sztukanowoczesna.pl, sztukanajnowsza.pl, grafiki.pl, antykwariusz.pl i kilka innych

 

apze -> kwota o ktorej wspomniales byla rzeczywiscie przed dlugi czas obowiazujaca, byly i kwoty znacznie wyzsze w pewnych okresach - aktualnie udalo sie nieznacznie ta cene obnizyc przy transakcji, choc to bardziej inwestycja dlugoterminowa niz okazja na szybki zarobek

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękna domena. Gratuluję zakupu. Wysokiego zwrotu z inwestycji życzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sztuka.pl

 

Aktualnie bardziej hobbistycznie i kolekcjonersko niż biznesowo, po kilku latach i kilku podejściach, udało mi się włączyć do mojego portfela domenowego domenę sztuka_plChciałem zapytać jak szacujecie jej aktualna wartość rynkowa.

Skoro fakt zakupu domeny nie jest ukrywany to może warto abyś poinformował o nim również zagranicznych blogerów. Informacja o tym, że taka transakcja została zawarta na pewno nie zaszkodziłaby polskiemu rynkowi domen.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

di.pl to jedyne forum na jakim jestem aktywny domenowo :)

 

co do transakcji to pewnie informacje o niej za granica bez podania kwoty to raczej suchar, a tej (kwoty) niestety ze wzgledu na klauzule poufnosci nie moge ujawnic :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena najwyższych lotów. A czy obecnie jest na nią czas? Myślę, że przyjdzie za kilka/kilkanaście lat, gdy będzie mowa o prosperity gospodarki, a nie kryzysach. Moim zdaniem, to był doskonały czas na jej zakup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

z art.pl bedzie na razie ciezko ze wzgledu na subdomeny, ale nigdy nie wiadomo co nask wymysli

 

z powiazanych tematycznie domen jakis czas temu do portfolio dodalem rowniez: modernart.pl, sztukanowoczesna.pl, sztukanajnowsza.pl, grafiki.pl, antykwariusz.pl i kilka innych

 

apze -> kwota o ktorej wspomniales byla rzeczywiscie przed dlugi czas obowiazujaca, byly i kwoty znacznie wyzsze w pewnych okresach - aktualnie udalo sie nieznacznie ta cene obnizyc przy transakcji, choc to bardziej inwestycja dlugoterminowa niz okazja na szybki zarobek

Widzę, że do kompletu brakuje Ci tylko sztukawspolczesna.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Choć to topowy generyk to do mnie ta domena komercyjnie nie przemawia.

Być może znajdą się zainteresowani wśród właścicieli domów aukcyjnych ale wątpię aby chcieli wyłożyć za nią 200k.

Wolą te pieniądze zainwestować w sztukę niż domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że do kompletu brakuje Ci tylko sztukawspolczesna.pl

 

Jeszcze brakuje MlodaSztuka.pl i NowaSztuka.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Choć to topowy generyk to do mnie ta domena komercyjnie nie przemawia.

Być może znajdą się zainteresowani wśród właścicieli domów aukcyjnych ale wątpię aby chcieli wyłożyć za nią 200k.

Wolą te pieniądze zainwestować w sztukę niż domenę.

 

błędny tok myślenia :) kupuję w domach aukcyjnych i nie które mają prowizje z jednej aukcji dla siebie w milionach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

błędny tok myślenia :) kupuję w domach aukcyjnych i nie które mają prowizje z jednej aukcji dla siebie w milionach.

 

Gdyby było tak jak piszesz już dawno byłaby w rękach KK nie za 200k tylko za dużo, dużo mniej...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bazyli, ale co ma do rzeczy, ze jeszcze nikt (KK) "nie wpadl" na pomysl zeby kupic ta domene DO TEJ PORY? troche, wedlug mnie, bez sensu przekreslasz pewne sprawy wychodzac z zalozenia ze JESLI do tej pory cos sie nie zdarzylo (zakup przez KK za duzo mniej niz 200k) to juz sie nie zdarzy (tym bardziej za 200k)...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×