Jump to content
netstel

kwatery.pl

Recommended Posts

Mniej więcej tyle warta ile zapłaciliście za nią kilka dni temu:-)

 

Wtedy cena minimalna nie została osiągnięta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wtedy cena minimalna nie została osiągnięta.

 

Myślę, że koledze chodziło o faktyczną cenę zakupu :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kwota ciekawa jak na D2D - mysle ze dla KK 50k moze byc granica trudna do przekroczenia

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze kilka lat temu bym zachwalał ale na dzień dzisiejszy szału nie robi. Zbyt wąska tematyka, brandu z tego raczej też nie będzie. To słowo chyba odchodzi powoli w zapomnienie (klik).

Ale jak to w domenach, zawsze może się ktoś znaleźć kto ją kupi i wyjdzie się na plus :)

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze kilka lat temu bym zachwalał ale na dzień dzisiejszy szału nie robi. Zbyt wąska tematyka, brandu z tego raczej też nie będzie. To słowo chyba odchodzi powoli w zapomnienie (klik).

Ale jak to w domenach, zawsze może się ktoś znaleźć kto ją kupi i wyjdzie się na plus :)

 

Mam podobne zdanie. Od kilku dobrych lat w ogóle nie usłyszałem tego określenia w mowie codziennej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podobne zdanie. Od kilku dobrych lat w ogóle nie usłyszałem tego określenia w mowie codziennej.

 

Dokładnie moje skojarzenie to kwatery wieczne i tam chyba jest jeszcze używane :)

Edited by krzysiekmat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze kilka lat temu bym zachwalał ale na dzień dzisiejszy szału nie robi. Zbyt wąska tematyka, brandu z tego raczej też nie będzie. To słowo chyba odchodzi powoli w zapomnienie (klik).

Patrząc na wykres faktycznie można tak stwierdzić ale dla porównania trzeba zobaczyć taki klik. Jeszcze rok - dwa i słowo hotele też odejdzie w zapomnienie ? ;)

Uważam, że domena nadal topowa.

Edited by zabaco
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem domena nie jest słaba. Inną sprawą jest cena. Osobiście nie dałbym za nią więcej jak 2-3k pln jako inwestycję. Natomiast wiadomo, że każdy inwestor patrzy inaczej na swoje możliwości. Dlatego mogę tylko pogratulować nabycia i życzyć zarobienia na niej jak największego % :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze rok - dwa i słowo hotele też odejdzie w zapomnienie ?

Kilka serwisów umacnia swą markę tak bardzo, że coraz więcej osób szukających hoteli, od razu wpisuje Booking, Trivago, Hrs, itp., zamiast hotele. W przypadku słowa kwatery nie znam serwisu, który ma aż tak silną pozycję na rynku, dlatego prawdopodobnie więcej osób szuka frazy połączonej z miejscem, do którego planuje się wybrać. Tyle tylko, że określenie kwatery ma silną konkurencję, w postaci wyrazów apartamenty, noclegi i pokoje.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli zapłaciłeś za nią owe 43665.00 PLN z VAT lub 35500 bez VAT to gratuluję...sprzedającemu.

Co prawda zdaję sobie sprawę iż siedzisz w "branży" wypoczynkowej ( bo tylko tutaj widzę możliwości zmonetaryzowania zakupu ) ale w tym wypadku przepłaciłeś i to sporo.

Oczywiście jest to zdanie osoby nieznającej szczegółów transakcji, zdającej sobie sprawę iż kwota mogła być wyższa...

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka serwisów umacnia swą markę tak bardzo, że coraz więcej osób szukających hoteli, od razu wpisuje Booking, Trivago, Hrs, itp., zamiast hotele. W przypadku słowa kwatery nie znam serwisu, który ma aż tak silną pozycję na rynku, dlatego prawdopodobnie więcej osób szuka frazy połączonej z miejscem, do którego planuje się wybrać. Tyle tylko, że określenie kwatery ma silną konkurencję, w postaci wyrazów apartamenty, noclegi i pokoje.

 

Ja to wszystko rozumiem i oczywiście się zgadzam. Jednak turystyka cały czas się rozwija, zapotrzebowanie na usługi turystyczne rośnie z roku na rok.

Dlatego uważam, że na takiej domenie można sporo zarobić.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego uważam, że na takiej domenie można sporo zarobić.

Domena jest oczywiście ciekawa, ale branża turystyczna rozwija głównie swoje brandy. Uważam, że większą szansę na dobrą sprzedaż, ma nie tyle sama domena, co serwis postawiony na niej, pod warunkiem generowania sporego ruchu, a najlepiej też przychodów.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak turystyka cały czas się rozwija, zapotrzebowanie na usługi turystyczne rośnie z roku na rok.

Turystyka się rozwija a społeczeństwo jest bogatsze dlatego obecnie raczej ludzie szukają apartamentów, pensjonatów itp. aniżeli kwater (google trends zdaje się to potwierdzać). Wydaje mi się że w tym kierunku to wszystko idzie, ludzie są w stanie płacić więcej za lepsze warunki a kwatera kojarzy się po prostu z czymś tanim i gorszym. Nie zmienia to faktu że z domeny pewnie da się wycisnąć jeszcze pieniądze, chociaż mając ją pewnie chciałbym się jej pozbyć a nie w nią inwestować...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turystyka się rozwija a społeczeństwo jest bogatsze dlatego obecnie raczej ludzie szukają apartamentów, pensjonatów itp. aniżeli kwater (google trends zdaje się to potwierdzać). Wydaje mi się że w tym kierunku to wszystko idzie, ludzie są w stanie płacić więcej za lepsze warunki a kwatera kojarzy się po prostu z czymś tanim i gorszym. Nie zmienia to faktu że z domeny pewnie da się wycisnąć jeszcze pieniądze, chociaż mając ją pewnie chciałbym się jej pozbyć a nie w nią inwestować...

 

Dokładnie też tak to widzę, kwatery były na TOPie 1X lat temu, jak jeszcze pociągi były na TOPie i jak się wysiadało gdzieś na nadmorskiej miejscowości to na dworcu z kartkami "wolne pokoje", "kwatery" stało XX osób i nagabywaczy. To były czasy :D Teraz w dobie Grouponów, Travelistów, Bookingów nawet studentów stać na jakiś pensjonat, czy hotel... Domena fajna, ale moim zdaniem nie warta więcej niż 10-15k jeśli chodzi o inwestycję.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Określenie "kwatery" już trochę trąci myszką, ale wydaję mi się, że przy dobrej kampanii idącej w retro, przywołanie wspomnień może znowu być na topie. Cena 35k zł to dobra cena, aczkolwiek dla mnie można coś jeszcze podbić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś w wywiadzie twórcy Netstel zdradzili, że dotychczas najdrożej kupili domeny spec.pl, wycieczka.pl i ekonomia.pl i nigdy nie zapłacili więcej niż 20 tys. zł. No to padł nowy rekord:-)

 

http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/3366/zarabiaja_w_internecie_bez_rozglosu_i_jupiterow

 

Nie wiadomo czy wierzyć czy nie bo z matematyką mają spory kłopot:

 

..."Pobierz.pl – ma ok. 100.000 wejść dziennie. Miesięcznie daje nam to ok. 1,7mln użytkowników"...

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiadomo czy wierzyć czy nie bo z matematyką mają spory kłopot:

 

..."Pobierz.pl – ma ok. 100.000 wejść dziennie. Miesięcznie daje nam to ok. 1,7mln użytkowników"...

 

:)

 

Odwiedziny a unikalni użytkownicy to nie to samo.

 

Co do kwatery.pl to jest to jedna z ostatnich "lepszych" domen turystycznych które nie zostały jeszcze zagospodarowane. Takie domeny jak noclegi.pl czy lastminute.pl na pewno nieporównywalnie lepsze ale w ostatnich miesiącach już powstały pod nimi serwisy a i oczekiwania finansowe za nie pewnie 10-20 razy większe niż za kwatery.pl

 

 

 

Edited by netstel
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odwiedziny a unikalni użytkownicy to nie to samo.

 

Ty to wiesz ja to wiem ale minimum 90% społeczeństwa tego nie wie. A jak informacja poszła w takiej formie to ludzie mogą mieć problem z liczeniem...

 

Owszem. większość domen turystycznych zagospodarowano ale czy to powód aby "sztucznie" podbijać wartość domeny przepłaconymi zakupami?

Oczywiście piszemy o inwestycji w domenę. Inaczej to wygląda jeśli domena ma być wykorzystana pod jakiś projekt bo w tym przypadku są większe szanse że zakup się zwróci. Jeśli tak to czy warto pytać o jej wycenę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×