Jump to content
Kangur

Groźba cofnięcia publikacji strony - fan page - na FB

Recommended Posts

Ruszyłem niedawno ze swoim skromnym blogiem turystycznym Strefa Turystyki.
Wrzuciłem w czerwcu pierwsze dwa wpisy na fan page. Ku mojemu zaskoczeniu FB zaczął pod koniec lipca wymuszać na mnie dodawanie kolejnych wpisów lub odwiedzanie swojej stronki, pod groźbą cofnięcia publikacji strony. Spotkaliście się z już z czymś takim?

 

 

579BB64D9051E.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzi sporo stron na FB zakładają a potem zapominają, olewają. Myślę, że zrobili to po to aby z tego portalu społecznościowego nie powstał jeszcze większy śmietnik jakim jest do tej pory ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ale w momencie zakładania tej strony, nie przypominam sobie takiego wymogu.
Może czegoś nie doczytałem, ale gdzie jest taki wymóg regulaminowy?

https://www.facebook.com/policies/?ref=pf

https://www.facebook.com/legal/terms

https://www.facebook.com/page_guidelines.php

 

Jeżeli nie ma, to na jakiej podstawie tego żądają? Chwilowego kaprysu?
Jeżeli tak, to za chwilę mogą żądać czegoś innego, np. 10 nowych fanów dziennie.

Są tacy, którzy rezygnują z prowadzenia własnej strony lub opierają główny kontakt z innymi na fan page.
Dla nich takie wymogi mogą okazać się kiedyś szczególnie dotkliwe.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nie jest to tylko groźba bo mi wyłączyli kiedyś publikację strony na fb na której niż nie zamieszczałem... Trzeba ją jedynie ponownie opublikować w ustawieniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chyba w ramach odsiewu badziewia czyli kontroli, czy ludzie na serio prowadzą fanpejdż, czy tylko założyli pod wpływem chwili i niepotrzebnie się indeksuje pusty w wyszukiwarce. W sumie całkiem rozsądna polityka dbania o kontent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To standardowa procedura i zdarza się tylko raz. Nie aktualizujesz nowego fanpage to się przypominają.

Jeśli nie zareagujesz, wyłączą, ale będziesz miał opcje ponownego włączenia. Jak włączysz to już możesz fanpage nie aktualizować i nie wyłączą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To standardowa procedura i zdarza się tylko raz. Nie aktualizujesz nowego fanpage to się przypominają.

Jeśli nie zareagujesz, wyłączą, ale będziesz miał opcje ponownego włączenia. Jak włączysz to już możesz fanpage nie aktualizować i nie wyłączą.

Wcale nie trzeba nic publikować, wystarczy że odwiedzimy naszą stronę. Ostrzeżenie już się nie pojawiło a strona nadal jest opublikowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wedlug mnie idiotyczny mechanizm, stawiaja jakies wymogi, ktorych spelnienie to zaden wysilek, natomiast sam fakt postawienia wymogu powoduje, ze 'stawiajacy' traci w naszych oczach...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×