Jump to content
opel

aukcja domu

Recommended Posts

witam

zamierzam sprzedac dom. lecz wystawiając ofertę czeka się długo i niewiadomo jak się skończy. myślałem o wystawieniu aukcji. lecz najpopularniesze serwisy jak otodom i gratka nie mają takiej opcji. czy wystawic po prostu na otodom i napisać że to aukcja i podać cenę wywoławcza ? a jak będzie klient to co zrobić ? spisać jakąś umowę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wystawiając ofertę czeka się długo i niewiadomo jak się skończy.

 

a jak będzie klient to co zrobić ? spisać jakąś umowę ?

 

Uśmiałem się. Szczerze ale nie złośliwie ;)

 

Proponuję wystawić normalną ofertę na sprzedaż i poczekać na klienta. Jak już się takowy znajdzie to zapewne przyjedzie pooglądać. Wtedy się dogadacie co do szczegółów transakcji. Jeżeli będziecie chcieli umowę przedwstępną (bo klient będzie potrzebował do kredytu) to spiszecie takową. Jeżeli nie będziesz wiedział jak to udajcie się do notariusza na taką umowę (i polecam nie brać dużych zadatków a max symboliczne 5-10 tyś). Jeżeli klient będzie miał na całość gotówkę to od razu idźcie z papierami do notariusza zaklepać finalną umowę. Oczywiście wszystko powyższe będzie tak proste i czytelne jeżeli "dom jest czysty" i nie mam tu na myśli pajęczyn w rogach czy brudnych okien ;) .. chodzi o dokumenty.

 

Jeżeli coś w papierach jest dziwnego lub coś czego nie rozumiesz to udaj się do jakiegoś dobrego (podkreślam dobrego) biura nieruchomości w Twojej okolicy. Najlepiej takiego, który nie powstał po deregulacji Pana Gowina ;) a ma już trochę lat za sobą.

 

A najważniejszy morał z tego co napisałem jest jeden - odpuść sobie wszelkie aukcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie mam czasu czekać 3 lata. stopniowe obniżanie ceny za dlugo trwa. dlaczego nie aukcja ? podaj mi powód twojej mądrej rady

Share this post


Link to post
Share on other sites

i nie odpowiedziałeś na pytanie. jak załatwić to formalnie jak klient będzie chciał złożyć ofertę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

żadne aukcje, cuda to za poważna sprawa, obniż cenę poniżej rynkowej jak ci zależy na szybkiej sprzedaży i nie będziesz czekał 3 lat (chyba, że dom nie jest czysty ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

miałem przez 3 miesiące poniżej ceny rynkowej. zero odzewu. na zachodzie aukcje takie są popularne. jest dużo serwisów z aukcjami nieruchomości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ryzykowna forma sprzedaży, wiesz że na pewno nie dostaniesz nawet średniej ceny takowej nieruchomości? Szybko to wygląda jak by coś było coś nie tak, sądzę że zleć za 200-300zł przygotowanie oferty nieruchomości oraz wszytkie niezbędne dokumenty jak dziennik budowy, numer księgi wieczystej itp itd oczywiście plus zdjęcia wystaw w kilku serwisach poczekaj 2 dni oczywiscie mnie mozesz tez poinformawać nawet na PW a może komuś pokaże Twoja nierchomość i jeżeli bedzie to okazja to zrealizujecie sprzedaż/zakup.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale skąd wiesz jaką cenę dostanę skoro nie wiesz jaka cenę startową chce wystawić. cena startowa będzie już sama w sobie zadowalająca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcja domów w Polsce to niespotykany temat (nie licząc licytacji komorniczych). Obawiam się, że ludzie takiej formy sprzedaży mogą nie wziąć na poważnie i spodziewanego efektu nie będzie.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli cena startowa Ciebie satysfakcjonuje z aukcji - to po prostu za tyle wystaw dom w jakimś serwisie ogłoszeniowym, czy w innym kanale ogłoszeniowym. Aukcje nieruchomości w Polsce jak już zabaco wspomniał to niespotykany temat, co oznacza, że nawet jeżeli taki serwis byś znalazł to miałbyś o wiele mniej odbiorców niżeli w jakimś popularnym serwisie, np. otodom.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie mam czasu czekać 3 lata. stopniowe obniżanie ceny za dlugo trwa. dlaczego nie aukcja ? podaj mi powód twojej mądrej rady

 

Powód a bardziej powody już się pojawiły wyżej w temacie. Nie umiesz znaleźć jednego klienta na Twoją ceną, którą uważasz za okazyjną a nagle znajdziesz kilku klientów, którzy się będą bić na aukcji z ceną startową "zadowalającą"? To tak jak wspomniał kolega wyżej - jeżeli zadowalająca to wystaw zwykłą ofertę z taką ceną. A jak nie ma zainteresowania i tak i czas leci to widocznie albo to nie jest cena atrakcyjna albo coś innego jest nie tak (nie wiem - lokalizacja, typ domu itp.). Nie znam szczegółów, nie znam ceny, nie znam nieruchomości. Nie chcę też tematu drążyć ale wiem na pewno, że aukcja nie wypali. W Polsce się takich rzeczy nie przeprowadza i ludzie podejrzliwie myślę będą do tego podchodzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam coś ale jeszcze nie pokaże, jest okazja ale klient tego nie widzi i pokłcę się ze aukcja może być strzałem w 10 ale nie potrafie tego udowodnić. Dla mnie samo pisanie że co takiego będzie zniechęca bo za dużo to tylko szumu teraz robisz który nie jest na plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.insidio.pl - nie jest to jakiś duży, ani znany serwis, ale na upartego można wystawić aukcje

 

Klikanie bez pokrycia. Każdy może sobie zrobić dowcip i zalicytować ile chce jak już (nie wiadomo skąd) trafi na tę stronę. Szkoda czasu po prostu.

 

@opel weź zrób dobrą ofertę i daj na otodom/olx i jeszcze z 2-3 ogólnopolskie portale i czekaj. Na siłę domu nie sprzedaż. Nieruchomości to nie domeny :P

 

edit: a jak masz mocne nerwy to daj ofertę do 10 biur nieruchomości. Jedyne co musisz zrobić to przyzwyczaić się do "oglądaczków" :D

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klikanie bez pokrycia. Każdy może sobie zrobić dowcip i zalicytować ile chce jak już (nie wiadomo skąd) trafi na tę stronę. Szkoda czasu po prostu.

To było à propos opinii, że w Polsce to niespotykany temat. Na AM też są dowcipnisie, takich nigdzie nie brakuje.

Edited by Break

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

zamierzam sprzedac dom. lecz wystawiając ofertę czeka się długo i niewiadomo jak się skończy. myślałem o wystawieniu aukcji. lecz najpopularniesze serwisy jak otodom i gratka nie mają takiej opcji. czy wystawic po prostu na otodom i napisać że to aukcja i podać cenę wywoławcza ? a jak będzie klient to co zrobić ? spisać jakąś umowę ?

 

Wystaw aukcję domeny za milion, a dom dodaj gratis.

 

PS. dzięki za banana na ryju na koniec dnia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wystawiam aukcji po waszych radach. obnizylem cenę o 8% po 3 miesiącach. w trakcie tych 3 miesiecy byl tylko jeden ogladajcy. zobaczymy co będzie teraz. myslicie że dobrze postapilem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] obnizylem cenę o 8% [...]

 

[...] myslicie że dobrze postapilem?

 

Jeżeli Ci zależy na szybszej sprzedaży to tak - dobrze postąpiłeś obniżając cenę, jak ze wszystkim ;)

 

Natomiast jakbyś dał link do ogłoszenia to zapewne kilka osób siedzących w branży i znający lokalny rynek mogłaby napisać więcej na temat ceny i oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jak przez kolejne 3 miesiące nikt nie kupi to co dalej. kolejna obniżka o 10% ?

 

Mam nieodparte wrażenie, że chcesz ten dom sprzedaż "na siłę". Obniżanie ceny to dosyć skuteczna ale nie jedyna opcja aby przyśpieszyć znalezienie kupca na nieruchomość. Daj ogłoszenie do najbardziej znanej gazety w Twojej miejscowości do działu nieruchomości na sprzedaż bo z doświadczenia wiem, że sporo starszych ludzi (a nie tylko) nie wertuje tysięcy ogłoszeń na otodom/olx a wolą wziąć do ręki gazetę i poczytać przy porannej kawie. Sporo domów udało mi się w ten sposób sprzedać gdy zajmowałem się jeszcze jakiś czas temu tematem. Drugą ale mniej skuteczną rzeczą są ulotki. Wydrukuj 20-30 sztuk i porozwieszaj w zaprzyjaźnione miejsca gdzie chodzą ludzie. Może jakieś ciekawe punkty masz dookoła siebie gdzie takie ogłoszenie można powiesić. Nic zresztą Ci nie zaszkodzi jak Ci się z tematem śpieszy. Idąc do sklepu czy zwyczajnie na spacer i tak przechodzisz obok różnych ciekawych miejsc. Kolejnym małym dodatkiem jest np. informacja, że Ty w całości pokrywasz koszty notarialne. Nie są to duże kwoty i czasami warto "wpuścić w koszty" a niżeli znacząco obniżać cenę. Niektórych to może dodatkowo przyciągnąć i zachęcić. Jest sporo tricków i "ulepszeń oferty" ale to wykład na dłużej :P

 

Może radio lokalne? Ludzie jadą autem, słuchają radia. Czasami coś w ucho w padnie i jakiś pomysł się rodzi w głowie. Może ktoś szuka domu w tej okolicy albo planuje po cichu przeprowadzkę ale jeszcze nie szukał nigdzie. Nic nie szkodzi wydać te 10-20 zł i puścić ogłoszenie.

 

Banner reklamowy wisi na płocie? To bardzo skuteczna forma reklamy. Jeżeli dom masz przy drodze w fajnym miejscu to sporo ludzi tamtędy do pracy przejeżdża. Może komuś pasowałoby mieszkać bliżej. Może miałby bliżej do rodziny albo dla swojej mamy z innego województwa. A wiesz co jest najważniejsze - cierpliwość. Bo nieruchomości to jeszcze większe bagno a niżeli domeny :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ew. kup domenę typu dom-okazja.pl i próbuj promować m.in przez wywieszenie banneru na całej szerokości domu - ktoś przejeżdzający zapamięta nazwę (musi być prosta ale może być regnięta z palca) i może pomoże (to tak w temacie domen;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jak przez kolejne 3 miesiące nikt nie kupi to co dalej. kolejna obniżka o 10% ?

 

Pokaż te ogłoszenie. Bo na razie to wszystko wróżenie z fusów.

Podejrzewam że skoro do tej pory brak zainteresowania to nie jest to żadna okazja lub żądana kwota sporo przewyższa lokalną średnią.

Cudów nie ma...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugi dzień z obniżoną ceną i zero telefonów. cena jest na równi około trzech najniższych w okolicy. ile jeszcze czekać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×