Jump to content
Sign in to follow this  
embotron

kwaterka.pl

Recommended Posts

kwaterka.pl

 

Hej, co sadzicie o domenie kwaterka.pl? Planuje w niedalekiej przyszlosci ja zagospodarowac, ale ciekawi mnie zdanie innych na jej temat.

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam, Mateusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod kwaterka.net.pl rodzi się jakiś projekt. Reszta końcówek wolna.

 

Pod własne zagospodarowanie ok, bo wątpię, żeby jakiś KK byłby zainteresowany tym zdrobnieniem (bo raczej nie miałeś na myśli jednostki objętości). Poza tym, gdy ktoś szuka kwater, to raczej nie wpisze kwaterka w wyszukiwarkę, tylko kwatery/kwatera/zakwaterowanie i miejsce docelowe. Nie naturalnie to brzmi, rzadko używa się takiego zdrobnienia w mowie potocznej, przynajmniej ja mam takie doświadczenia.

 

Ale szukając plusów (być może na siłę), to zdrobnienia są używane by wyrazić pozytywny stosunek do kogoś/czegoś. Mogą też ocieplać wizerunek, w tym sensie, że nie są zwrotami formalnymi, tzn. nie używa się ich w sytuacjach formalnych. To może łamać barierę między klientem a firmą. Pokazywać, że jest ona bliżej klienta. W ten sposób można pokazać, że ma się dystans i jest się "wyluzowanym", jest to firma z "ludzką twarzą".

 

Domena mogłaby być jako brand. Na brand by się nadawała, ze względu na jej rzadko spotykane brzmienie, dzięki temu mogłaby być zapamiętana. I tak jak napisałem, ze względów na ocieplanie wizerunku.

 

Pytanie czy to zdrobnienie mogłoby pełnić taką rolę czy jest zbyt "przekombinowane", i czy w ogóle taki wizerunek pasowałby do strony oferującej zakwaterowanie, porównywarki hoteli itp (zakładam, że właśnie tak zagospodarujesz tę domenę, chyba że jakieś obozy dla harcerzy?)? I czy wpłynęłoby to pozytywnie na postrzeganie takiej strony przez użytkowników jako profesjonalnej? Myślę, że w tym wypadku, to mogłoby się nie sprawdzić, ale z drugiej strony wszystko zależy od pomysłu i mogłoby się okazać, że ta domena akurat pasuje.

 

Wiemy jakie znaczenie mają nazwy domen. Z drugiej strony nie możliwe jest, żeby każdy miał biznes pod top generykiem. Jest wiele firm, które działają pod takimi koszmarkami, że głowa mała i jakoś funkcjonują. Pod własny projekt domena może być. Najważniejszy jest content i jakość oferowanych przez stronę usług. Dobra strona, z której użytkownicy są zadowoleni obroni się i na siebie zarobi.

 

Życzę powodzenia w realizacji planów :)

Edited by BizM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×