Jump to content
cannot

darmoweogloszenia.pl

Recommended Posts

darmoweogloszenia.pl

 

Jestem ciekaw waszej opinii.

 

Na domenie od 2006r. był serwis z ogłoszeniami (https://web.archive.org/web/*/darmoweogloszenia.pl ) i jak zapewniał właściciel w latach świetności przynosił dochód ok 3-4 tys. zł miesięcznie.

 

Dwa pytania:

 

1. Na ile wyceniacie samą domenę ?

 

2. Czy jest sens z tą domeną pchać się w stawianie serwisu z ogłoszeniami a bardziej czy jest szansa na kawałek tortu jaki zgarniają allegro, olx itp.... ?

 

ps. Domena opłacona i jestem w trakcie cesji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo "w trakcie cesji" to nie posiadanie jeszcze domeny, więc jest to niezgodne z regulaminem tego działu.

Allegro i olx to ten sam właściciel. (od kiedy allegro jest darmowe?)

Oprócz olx masz jeszcze gratkę, sprzedajemy, gumtree, może jeszcze lento. Reszta raczej się nie liczy z ogólnych ogłoszeniodawców.

 

Według mnie domena dobra pod zaplecze, a bez wielkiego zaplecza i marketingu będzie trudno cokolwiek ugryźć Cannot ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za wypowiedzi jednak nie podaliście kwot ;)

Banialuka domenę nabywam z myślą pod zagospodarowanie po nowym roku jednak jeżeli do tego czasu trafi się dobra oferta to ją sprzedam.

 

Zapraszam innych do wyceny.

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za wypowiedzi jednak nie podaliście kwot ;)

Banialuka domenę nabywam z myślą pod zagospodarowanie po nowym roku jednak jeżeli do tego czasu trafi się dobra oferta to ją sprzedam.

 

Zapraszam innych do wyceny.

Ehh takie podejście kiepsko widzę, albo się kupuje domenę na handel albo pod projekt, inaczej żadna z tych obu rzeczy nie wyjdzie.... sorry za uszczypliwość ;)

 

Konkurowanie z olx-ami, gratkami, gumtree i inną setką podobnych serwisów ogłoszeniowych naprawdę nie jest łatwe... tak więc nie "wyzywaj ich na pojedynek" jeśli nie nie masz dobrego zaplecza w formie kasy i wiedzy...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehh takie podejście kiepsko widzę, albo się kupuje domenę na handel albo pod projekt, inaczej żadna z tych obu rzeczy nie wyjdzie.... sorry za uszczypliwość ;)

 

Konkurowanie z olx-ami, gratkami, gumtree i inną setką podobnych serwisów ogłoszeniowych naprawdę nie jest łatwe... tak więc nie "wyzywaj ich na pojedynek" jeśli nie nie masz dobrego zaplecza w formie kasy i wiedzy...

Powiem wprost, nie wiem czy dobrze oszacowałem jej wartość przy zakupie stąd daje ją do wyceny. Jeżeli zostanie wyceniona na kwotę 3-4 razy wyższą niż za nią zapłaciłem to ją wystawie na sprzedaż, jeżeli okaże się, że stałem się KK to ją zagospodaruję po nowym roku.

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Prawo Ala Riesa - Prawo nazwy pospolitej.

Najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google a nie Searchengine.com

Największym sprzedawcą książek stał się Amazon.com a nie Books.com

Największym serwisem dla poszukujących pracy stał się Monster.com a nie Jobs.com

Aukcje nr 1 to Ebay.com a nie Auction.com

Ja wiem, że nie mierzysz w nr 1, ale nazwa marketingowo spala się już na początku.

Rozmawia 2 ludków:

- gdzie zamieściłeś ofertę?

- na darmowych ogłoszeniach.

Jest spore zagrożenie, że twój serwis pozostanie bezosobowy, nijaki, kojarzony nie z konkretną stroną, tylko "gdzieś... coś... w internecie".

 

Jeżeli chodzi o wycenę, to widzę 3 warianty:

  • 500-1000 zł - to jest moja subiektywna ocena wartości, biorąc to co napisałem powyżej
  • 1000-1500 zł - biorąc pod uwagę, że raczej chcieli by ją mieć domeniarze w swoim portfolio. Oferta dla kogoś, kto uważa, że da radę nią jeszcze pohandlować i dostał cieczki na widok "generyka".
  • 2000 euro do negocjacji - tyle zawołałbym od kogoś, kto skupuje wszystkie frazy o podobnym znaczeniu w domenach krajowych, a na szczęście (chyba) jest ktoś taki w Szwajcarii. Jak dobrze poszukasz frazy kostenloseanzeigen m.in w niemieckiej i austriackiej domenie krajowej.

Powyższe wyceny nie biorą pod uwagę ruchu jaki generuje domena, bo nic o nim nie wiem. Widać tylko, że ktoś walczył pod tą domeną przekonany, że jest najlepsza przez 10 lat i jednak się w końcu poddał. Smutne. Kto wie, jakby było, gdyby w czas wymyślił jakąś ciekawą nazwę własną. No ale jak wynika z archive w ogole startował z domeną ogloszenia.kraj24.pl i pewnie uznał, że lepszej od darmoweogloszenia.pl nie ma.

 

Przy okazji przypomniała mi się sytuacja, gdy gdzieś po 10 latach chciałem coś sprawdzić w ogłoszeniach drobnych w USA i jedyna strona jaka mi pozostała w głowie, to co prawda z wyglądu spartańska, ale jednak z nazwą, która ułożyła mi się w głowie i pozostała. Lista Craiga, czyli Craigslist. Proste, w miarę krótkie, odwołuje się do osoby, zapada w pamięć. Nawet nie chce oglądać tego makretingowego pawia w wynikach google, gdy wpisze tam frazę "free ads".

 

Na koniec coś na pocieszenie. Uważam, że na tym rynku mimo ciasnoty wciąż jest coś do ugrania. Trzeba tylko to zrobić bardzo dobrze, profesjonalnie. Bardzo szczegółowa geolokalizacja każdej nawet największej dziury w Polsce + bardzo fachowo i szczegółowo podzielone działy. Do tego prostota, tak aby móc dodać ogłoszenie w ciągu 20 sekund. Moc tekstu i zdjęć przedmiotu, minimum grafiki. Aha, no i dobra domena do tego ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grube lata przypadają na okres przed zmianą algorytmu Google. Na dzień dzisiejszy nie przebijesz się ponad wielkie serwisy. Znajomy opowiadał, że jego portal wakacyjny był w topach we wszystkich możliwych frazach do czau felernej zmiany.

 

Cena domeny niskie xxxx

Edited by pitfromhell
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena dzisiaj przetransferowana i szybko sprzedana.Temat do zamknięcia bo tak jak napisał morderrca nie wyceniamy cudzych domen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×