Jump to content
Igorex

Homepay i ZUS

Recommended Posts

Dostałem dziś maila z ZUSu żebym zadzwonił w sprawie mojej pracy w firmie Homepay, tyle że nigdy tam nie pracowałem.

Korzystałem z ich usług w 2012 i 2013 roku (kody sms premium na stronach www)

 

O co może im chodzić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mail prawdziwy.

Być może czepili się umów o dzieło wystawianych przez Homepay.

Tylko co użytkownik ma z tym wspólnego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem dziś maila z ZUSu żebym zadzwonił w sprawie mojej pracy w firmie Homepay, tyle że nigdy tam nie pracowałem.

Korzystałem z ich usług w 2012 i 2013 roku (kody sms premium na stronach www)

 

O co może im chodzić?

 

Dlaczego Ty masz dzwonić ? odpisz im, że nie posiadasz telefonu, a na kartę telefoniczna Cię nie stać i podaj adres do korespondencji.

Nabrałem dużego dystansu do takich powiadomień/informacji kiedy to rozwiązywałem sprawę w US.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na maila nie będę odpowiadał, poczekam na oficjalne pisemko.

Albo ZUS wziął pod lupę Homepay i ma zastrzeżenia do umów o dzieło, albo to ja mam pecha.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A skąd wiedzą, że mail jest Twój? Podawałeś w ZUS'ie maila do kontaktu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mail prawdziwy.

Być może czepili się umów o dzieło wystawianych przez Homepay.

Tylko co użytkownik ma z tym wspólnego?

 

Skoro użytkownik był stroną tej umowy o dzieło (które zresztą zapewne nie było dziełem), to chyba ma coś wspólnego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W środę mam rozmowę w ZUS z inspektorem pracy. Jakieś przesłuchanie.

Chodzi o umowy o dzieło.

 

ZUS od jakichś dwóch lat kontroluje firmy, które zawierały dużo umów o dzieło. ZUS kwestionuje, że to dzieło wcale nie było dziełem, tylko zleceniem i w związku z tym zleceniobiorca powinien być zgłoszony do ubezpieczenia, a zleceniodawca powinien odprowadzić składki.

 

Jako wykonawca tego dzieła (czy raczej, jak twierdzi ZUS, zleceniobiorca tego zlecenia) nie masz specjalnie czym się przejmować, obowiązek dopłacenia zaległych składek będzie leżał po stronie zamawiającego (zleceniodawcy). Otrzymasz korektę PITu itp.

 

ZUS będzie dopytywał o co dokładnie chodziło w umowie, jak była wykonywana praca, gdzie, czy powstało jakieś dzieło, czy miało twórczy charakter itp. itd. O ile tylko nie podpisywałeś dokumentów poświadczających nieprawdę, mów po prostu jak było i nie martw się.

Edited by xpert17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za słowa otuchy.

Mniej więcej to samo napisał mi Homepay. Mają kontrolę i nie mam powodów do obaw, muszę jedynie odp na pytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×