Skocz do zawartości

Sprzedaż domeny na aukcji SEDO

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

edanny

edanny

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Witam

Chciałbym wystawić na sprzedaż domenę. Mam na myśli aukcję, a dokładnie taki rodzaj aukcji, w której podobno SEDO nie pobiera opłaty za wystawienie, a tylko pobiera prowizję od sprzedaży:15%

Czy to prawda?

Druga sprawa to certyfikacja konta. Wymagany jest numer telefonu i wysyłają jakiś KOD PIN, z tego co zrozumiałem. Czy numer tel. Nie jest wykorzystywany, w celach zarobkowych/marketingowych czy faktycznie służy tylko do certyfikacji konta?

I Wreszcie czy założenie konta i wystawienie aukcji faktycznie jest bezpłatne?

Proszę o opinie ponieważ nie miałem jeszcze styczności z tym na SEDO.

Ekspert

Ekspert
  • Advert

ciasteczkovy

ciasteczkovy

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Witam,

Masz trzy możliwości wystawienia swojej domeny:

1. W formie oferty kup teraz lub negocjuj

Darmowe wystawienie, 10% prowizji przy sprzedaży

2. Na aukcji w licytacji

- standardowa aukcja 59$ i 15% przy sprzedaży

- aukcja premium 10$ i 15% przy sprzedaży. Oczywiście muszą się zgodzić na Twoją domenę.

3. Sprzedaż poprzez ich brokera

Darmowe zgłoszenie, 20% przy sprzedaży

Do dnia dzisiejszego nie miałem reklam związanych z sedo przesłanych na mój numer.

Moje uwagi:

Masz możliwość płatności w euro lub dolarach. Dla nich to bez różnicy, dla nas już jest (lepiej dolar).

Minimalna kwota prowizji to 60$ + vat 14$. Także nie opłaca się wystawić domeny w licytacji poniżej kwoty 133$ (59+60+14).

Pozdrawiam.

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2787 postów

Podepnę się pod temat - czy aby wystawić domenę za cenę ponad 10 000 euro trzeba najpierw wykupić u nich wycenę za 99 euro?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Sprzedam domeny premium: telefony.pl , imprezy.pl. Nie są tanie, ale możliwa płatność w ratach.

ciasteczkovy

ciasteczkovy

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Niestety tak. Moim zdaniem lepiej wystawić makeoffer i sprzedać w oczekiwanej cenie.

Użytkownik ciasteczkovy edytował ten post 07 September 2016 - 21:09

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2787 postów

Czy ktoś mógłby nakierować mnie co zrobić aby wystawić domenę makeoffer?

Załączony plik  screenshot-sedo.com 2016-09-07 22-15-57.png   56.94 KB   15 Ilość pobrań

Nie wiem jak pozbyć się tego Not for sale.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Sprzedam domeny premium: telefony.pl , imprezy.pl. Nie są tanie, ale możliwa płatność w ratach.

ciasteczkovy

ciasteczkovy

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Przypuszczam, że Twoja domena nie jest zweryfikowana przez obsługę Sedo. 

Czy dane w sedo masz takie same jak w Whois?

Użytkownik ciasteczkovy edytował ten post 07 September 2016 - 21:28

vul

vul

Nadworny Badacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1952 postów

Nie wiem jak pozbyć się tego Not for sale.

Tak jak pisze ciasteczkovy: domena nie jest zweryfikowana przez SEDO, że jesteś abonentem. Będą chcieli screeny z panelu jak nie zrobisz sam weryfikacji lub nie zmienisz na te same dane co masz w SEDO.

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2787 postów

Mam problem z weryfikacją domeny. Chcę to zrobić za pomocą https://sedo.com/mem...erification.php , czyli:

Załączony plik  screenshot-sedo.com 2016-09-11 21-31-31.png   202.65 KB   6 Ilość pobrań

U rejestratora (premium.pl) ustawiłem taki rekord DNS:

Załączony plik  screenshot-premium.pl 2016-09-11 21-32-56.png   20.92 KB   7 Ilość pobrań

Ale gdy za pomocą http://mxtoolbox.com...pl&run=toolpage sprawdzam rekordy TXT, to mam info "No Records Exist". Co zrobiłem źle?

limo

limo

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów

Mam problem z weryfikacją domeny. Chcę to zrobić za pomocą https://sedo.com/mem...erification.php , czyli:

attachicon.gifscreenshot-sedo.com 2016-09-11 21-31-31.png

U rejestratora (premium.pl) ustawiłem taki rekord DNS:

attachicon.gifscreenshot-premium.pl 2016-09-11 21-32-56.png

Ale gdy za pomocą http://mxtoolbox.com...pl&run=toolpage sprawdzam rekordy TXT, to mam info "No Records Exist". Co zrobiłem źle?

poczekaj do 24 godzin, aż DNSy się rozpropagują i wtedy ponownie sprawdź SEDO

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2787 postów

Jak w sedo.com wyłączyć jakieś dziwne przekierowania dla zaparkowanej domeny?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych