Skocz do zawartości
necik

Sprzedaż przez brokera - ktoś próbował?

Promowane odpowiedzi

Czy ktoś z was próbował kiedyś sprzedać domenę przez brokera sedo.com ? Jeśli tak, to z jakim skutkiem?

Mam fajnego generyka .pl, niestety dotychczasowe oferty otrzymane w Polsce nie są dla mnie satysfakcjonujące. Dlatego też pomyślałem o wspomnianym brokerze sedo.com - może uda się sprzedać domenę za granicę a przez to osiągnąć wyższą cenę.

Z tego co zrozumiałem, to podpisuję umowę na 6 miesięcy a sedo pobiera 15% prowizji od sprzedaży. Co dzieje się w sytuacji gdy sam znajdę kupca w ciągu tych 6 miesięcy? Albo kupiec (np. ktoś kto dawniej składał ofertę) zgłosi się do mnie po wspomnianych 6 miesiącach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na Sedo w ogóle PL-ki ciężko sprzedać, przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. Z brokera jeszcze nie korzystałem ale wygląda ciekawie. Trzeba tylko zagłębić się w regulaminy, bo mogą być kruczki.

Właśnie zastanawiam się jak to jest naprawdę z tym Sedo. Patrząc w dziale "Sprzedane" można odnieść wrażenie, że tylko tam sie sprzedaje za normalne kwoty ostatnio.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie zastanawiam się jak to jest naprawdę z tym Sedo. Patrząc w dziale "Sprzedane" można odnieść wrażenie, że tylko tam sie sprzedaje za normalne kwoty ostatnio.

M.in. dlatego:

ja osobiście nie sprzedaję na Sedo żadnych domen generycznych poniżej 4-5k €

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta