Jump to content
necik

Sprzedaż przez brokera - ktoś próbował?

Recommended Posts

Czy ktoś z was próbował kiedyś sprzedać domenę przez brokera sedo.com ? Jeśli tak, to z jakim skutkiem?

 

Mam fajnego generyka .pl, niestety dotychczasowe oferty otrzymane w Polsce nie są dla mnie satysfakcjonujące. Dlatego też pomyślałem o wspomnianym brokerze sedo.com - może uda się sprzedać domenę za granicę a przez to osiągnąć wyższą cenę.

 

Z tego co zrozumiałem, to podpisuję umowę na 6 miesięcy a sedo pobiera 15% prowizji od sprzedaży. Co dzieje się w sytuacji gdy sam znajdę kupca w ciągu tych 6 miesięcy? Albo kupiec (np. ktoś kto dawniej składał ofertę) zgłosi się do mnie po wspomnianych 6 miesiącach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Sedo w ogóle PL-ki ciężko sprzedać, przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. Z brokera jeszcze nie korzystałem ale wygląda ciekawie. Trzeba tylko zagłębić się w regulaminy, bo mogą być kruczki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Sedo w ogóle PL-ki ciężko sprzedać, przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. Z brokera jeszcze nie korzystałem ale wygląda ciekawie. Trzeba tylko zagłębić się w regulaminy, bo mogą być kruczki.

 

Właśnie zastanawiam się jak to jest naprawdę z tym Sedo. Patrząc w dziale "Sprzedane" można odnieść wrażenie, że tylko tam sie sprzedaje za normalne kwoty ostatnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

są takie ceny bo jakby nie patrzeć dla nich 3000$ to jak dla nas 3000zł

a po przeliczeniu możemy na tym zarobić

Edited by kanciabbb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie zastanawiam się jak to jest naprawdę z tym Sedo. Patrząc w dziale "Sprzedane" można odnieść wrażenie, że tylko tam sie sprzedaje za normalne kwoty ostatnio.

M.in. dlatego:

 

ja osobiście nie sprzedaję na Sedo żadnych domen generycznych poniżej 4-5k €

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×