Jump to content
Luke

Nietypowa prośba nie tylko do graczy ...

Recommended Posts

Wybaczcie, ale ciężko mi sprecyzować prośbę... Otóż poszukuję gier dla nastoletniego chłopca, które można obsługiwać jednym zdefiniowanym klawiszem (np. kliknięciem myszki). Najlepiej jakby były to gry o samochodach (choć wiem, że to raczej niemożliwe, bo chłopiec może poruszać tylko ustami obsługując specjalny czujnik, w którym można zdefiniować tylko jeden klawisz).

 

Jeśli kojarzycie takie gry (online lub offline), bardzo proszę dajcie znać. Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę ...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak czasami podglądam w co gra mój 7 letni syn to widzę, że ma uruchomione friv.com i tylko w sumie klika z tego co pamiętam to może tam coś jest. Nie wiem czy dla nastoletniego chłopaka też coś się znajdzie ale powiem szczerze, że kilka gier co widziałem z boku jak syn gra to wydawało mi się fajnych nawet dla mnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Faktycznie trudno coś znaleźć, jeżeli potrafi tylko ustami, jednak być może pomogłyby chociażby te dwie, które kilka miesięcy temu były bardzo popularne:

 

http://agar.io/ - tutaj tylko porusza się myszką i gra polega na tym, aby zjadać mniejszych przeciwników od siebie i być jak największym, z tego, co pamiętam prawdopodobnie potrzeba było naciskać dodatkowy klawisz, aby powiedzmy: "wystrzelić" swoją połowę i połknąć drugiego przeciwnika, ale wydaje mi się, że powinno dać się ustawić klawisz na klik myszki, aby dało się to zrobić. (radze samemu zobaczyć na szybko o co chodzi, bo reguły łapie się w parę sekund)

 

http://slither.io/ - Gra tego samego studia, tutaj można poruszać się również samą myszką i z tego, co pamiętam to na kliknięcie się przyspieszało.

 

Obie te gry działają online, nie trzeba ich instalować, wystarczy wpisać linki w pasek adresu, jednak zawsze trzeba mieć internet.

 

A jeżeli nie przeszkadzałoby panu to, że gra jest nieco brutalniejsza, to pamiętam taki staroć o nazwie "Death worm" dokładniej wersję 1.04 tej gry, z tym, że tam używa się co prawda jednej ręki, aczkolwiek trzeba naciskać 2 przyciski naraz, zawsze strzałkę w górę i raz w lewo, a raz prawo, tutaj można zobaczyć jak dokładnie gra wygląda, lecz ogólnie chodzi po prostu o to, że steruje się wielkim robalem (jak np. czerw z "Diuny" F. Herberta), wyskakuje z ziemi i zjada ludzi, wyrzuca czołgi, samoloty i inne militarne rzeczy, które chcą nas zabić. Tutaj można zobaczyć z czym to się, je https://www.youtube.com/watch?v=ktKuttskYHI

 

Więcej w sumie niestety nie kojarzę, ale mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wam za poświęcony czas...

 

Niestety chłopiec nie porusza kończynami ani głową, a co za tym idzie nie może np. przesuwać kursora. Może jedynie ustami dotykać specjalny czujnik, w którym można zdefiniować tylko jeden klawisz (np. spacja, kliknięcie myszy, itd.)

 

Kojarzy mi się, że w tabletach jest całkiem sporo gier obsługiwanych pojedynczym dotykiem ... gdyby on tylko mógł obsługiwać tablet ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, ale wobec tego jedyne, co w sumie mógłbym już dodać na zakończenie, to niestety żadne gry akcji, zręcznościowe, a jedynie logiczne, i dać chociaż jedną grę, która mi się teraz przypomina.

 

W grze "Bloxorz" jest możliwość właśnie takiego poruszania, nie ma gry na czas, wystarczy po kolei naciskać każdy z klawiszy i sterować klockiem w odpowiedni sposób, aby wpadł do dziury, pamiętam, że jak byłem mały, to ta gra dostarczała mi tyle samo frajdy, co inne zręcznościówki i tym podobne ;) wystarczyłoby włączyć, a potem jak wspomniałem należy tylko odpowiednio przyciskać góra, dół, lewo prawo i czasem spacja

 

http://www.gry.jeja.pl/746,bloxorz.html

 

Można wypróbować, co więcej na górze po każdym przejściu poziomu znajduje się tzw. "passcode" dzięki czemu można go w razie czego spisać, a potem przy ponownym włączaniu gry przepisać po wejściu w opcję "load game", dzięki temu nie trzeba startować od początku. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×