Jump to content
Naming

AZ.pl / home.pl - Pracownik Złodziej czy D.... ?

Recommended Posts

Sam pracownik podaje jednak inaczej w Linkedln.

 

Informacja o pracodawcy związana z samą strukturą zatrudnienia (tutaj nie będę z oczywistych względów wnikać w szczegóły bo nie jest to istota problemu) natomiast mogę zapewnić, że jest to pracownik odpowiadający wyłącznie za support AZ.pl.

 

home.pl ma oddzielny zespół i inne narzędzia do obsługi klientów. Reasumując, jeszcze raz zapewniam, że ten błąd nie ma związku z brakiem wiedzy konsultanta, jak również nie ma związku z obsługą klienta home.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowni Państwo,

 

opisana sytuacja nie ma związku z próbą zastraszania, czy wypierania się pracownika. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016 r. poz. 922)., przetwarzając dane, które uważane są za dane osobowe (tj. imię i nazwisko), należy przestrzegać wymogów ustawowych określonych w przywołanej ustawie (dotyczy to wszelkiego rodzaju przetwarzania np. przekazania treści zgłoszenia mailowego tutaj na forum). Dane służące do identyfikacji naszej tożsamości podlegają szczególnej ochronie prawnej.

 

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że naszym celem jest wyłącznie wyjaśnienie zaistniałego problemu, dlatego prosimy tylko o usunięcie danych pracownika z treści postu, który realizował zgłoszenie a nie usunięcie wątku. Wspomniany pracownik został już pouczony. W kwestii przygotowania merytorycznego chciałbym zapewnić że ten pracownik posiada już odpowiednie doświadczenie (nie jest nowym pracownikiem, jest także po licznych szkoleniach technicznych - dlatego też wrzucanie go do worka typu "student-kibol" jest naszym zdaniem bardzo nie na miejscu). Został popełniony zwyczajny błąd, ale nie miał on związku z brakiem dostatecznej wiedzy. Za wszystko naturalnie jeszcze raz przepraszam w imieniu firmy AZ.pl.

 

 

Proszę skonsultować sprawę z prawnikiem firmy, ale z mojej wiedzy i wieloletniej praktyki wynika że pracownik świadczący usługi w godzinach pracy jest osobą publiczną i nie chronią go zapisy o ochronie takich danych jak imię, nazwisko, miejsce prac, stanowisko itp.

Wydaję mi się również iż odpowiedź udzielona klientowi nie podlega ustawie o ochronie danych gdyż nie była to korespondencja prywatna a związana ze świadczeniem usług.

 

Co do wypowiedzi Naminga, wielokrotnie już używał chamskiego języka jednak administracja Di.pl raczy tego nie dostrzegać. Za używanie w tym wątku wulgaryzmów powinien sobie przynajmniej z trzy miesiące odpocząć od forum Di.pl.

Edited by Bazyli
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] jeszcze raz zapewniam, że ten błąd nie ma związku z brakiem wiedzy konsultanta [...]

 

Ma z tym związek w 100%. Osoba pracująca w takiego typu firmie (gdzie "przechowuje" się czyiś majątek) nie robi tak rażących błędów z powodu "bo ma zły dzień". A jeżeli mają Państwo takich pracowników to macie również problem na rynku i we własnych strukturach. Rozmawiałem dziesiątki razy z konsultantami firmy az.pl i większości brakowało podstawowej wiedzy z zakresu domen. I chodzi tutaj o różne kwestie techniczne. Tyle tylko wypowiem się w tym temacie.

Edited by vul
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam przeczytać sam początek ustawy o ochronie danych osobowych (art. 2, art. 3, art. 3a) przed bezsensownym powoływaniem się na nią.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na authinfo w az.pl zawsze czekam średnio 5 dni. Moim zdaniem masz szczęście, że odpowiedź przyszła dnia następnego.

 

Odnośnie samej sytuacji - szok. Pozostaje czekać na szczegóły techniczne. Możesz też napisać skargę do EURID.

 

W przeszłości miałem kilka domen w AZ.pl ale najwyraźniej w porę je przeniosłem choć nie bez przygód.

 

ps.

Jak to możliwe że czytasz posty Naminga i nie zauważasz jego obraźliwych słów w stosunku do pracownika AZ i wulgaryzmów?

Czyżbyś nadal miał kłopoty z właściwą interpretacją własnego regulaminu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj z rana dostałem odpowiedź od PracownikaSupportu w formie : "Uprzejmie informuję, iż tak jak to zostało wspomniane domen nie ma w AZ.pl. Jakiekolwiek zmiany po naszej stronie nie mają wpływu na domeny. Domeny zostały anulowane, aby nie wprowadzały w błąd".

 

Dzisiaj z rana odbyłem rozmowę i przedstawił wersję, że Ktoś, "przetwarzając", pomylił obie domeny 24money z money24 i zostały "pogonione", uznane za pomyłkę.

 

Można jakiś % dać wiary w taką wersję. Jednak 1.Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca 2. Kontekst wypowiedzi, aż do dziś: a) ani nie tłumaczył co się stało, b ) ani też nie było żadnych sugestii "co robić", ile czekać.. "Pla pla pla, Stało się. Wyparowało. Nic nie poradzę. Pozdrawiam-do widzenia" .

 

Preprosiliśmy się wzajemnie w wyrozumiałości, a Ja zobowiązałem się do wyedytowania personaliów z tego wątku albo za chwilę w ogóle zniknie dla zachowania prestiżu nabywcy domen.

 

Polszczyzna sama się zasiewa, bo w transakcjach z zagranicznym partnem Taki "cyrk" potrafi przyspieszyć bicie serca i trochę wk*rwić. "Było i znika, kontrahent dostał notyfę, że zmieniono .pl dane na Jego, a potem powrotnie na moje. Eu w kwarantannie". W końcu rzeczywiście potwierdzono, że ktoś przez pomyłkę skasował.

 

Mamunia "Home" winna się zatroszczyć o swoje Skarby jakimś do-edukowaniem.

Edited by Naming

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj z rana dostałem odpowiedź od PracownikaSupportu w formie : "Uprzejmie informuję, iż tak jak to zostało wspomniane domen nie ma w AZ.pl. Jakiekolwiek zmiany po naszej stronie nie mają wpływu na domeny. Domeny zostały anulowane, aby nie wprowadzały w błąd".

 

Dzisiaj z rana odbyłem rozmowę i przedstawił wersję, że Ktoś, "przetwarzając", pomylił obie domeny 24money z money24 i zostały "pogonione", uznane za pomyłkę.

 

Można jakiś % dać wiary w taką wersję. Jednak 1.Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca 2. Kontekst wypowiedzi, aż do dziś: a) ani nie tłumaczył co się stało, b ) ani też nie było żadnych sugestii "co robić", ile czekać.. "Pla pla pla, Stało się. Wyparowało. Nic nie poradzę. Pozdrawiam-do widzenia" .

 

Preprosiliśmy się wzajemnie w wyrozumiałości, a Ja zobowiązałem się do wyedytowania personaliów z tego wątku albo za chwilę w ogóle zniknie dla zachowania prestiżu nabywcy domen.

 

Polszczyzna sama się zasiewa, bo w transakcjach z zagranicznym partnem Taki "cyrk" potrafi przyspieszyć bicie serca i trochę wk*rwić. "Było i znika, kontrahent dostał notyfę, że zmieniono .pl dane na Jego, a potem powrotnie na moje. Eu w kwarantannie". W końcu rzeczywiście potwierdzono, że ktoś przez pomyłkę skasował.

 

Mamunia "Home" winna się zatroszczyć o swoje Skarby jakimś do-edukowaniem.

 

Panie Apze,moze bedzie pan tak mily i zechce napisax czemu pan naming pomimo ciezkiego zlamania regulaminu poprzez uzywanie wulgaryzmow I obrazania pracownika firmy AZ zostaje premiowany mozliwoscia dalszych wypowiedzi na tym forum?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Panie Apze,moze bedzie pan tak mily i zechce napisax czemu pan naming pomimo ciezkiego zlamania regulaminu poprzez uzywanie wulgaryzmow I obrazania pracownika firmy AZ zostaje premiowany mozliwoscia dalszych wypowiedzi na tym forum?

 

Nie wiem ale np. ja jako właściciel forum miałbym w okonku męskim opinie jakichś randomowych ludzi w internecie i robił co mi się podoba z forum.

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem ale np. ja jako właściciel forum miałbym w okonku męskim opinie jakichś randomowych ludzi w internecie i robił co mi się podoba z forum.

 

Mam nadzieje ze nie jest pan właścicielem tego forum bo jakoś wydaje mi się ze jest ono publiczne choc domena jest prywatna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Mam nadzieje ze nie jest pan właścicielem tego forum bo jakoś wydaje mi się ze jest ono publiczne choc domena jest prywatna.

 

Coś się Panu polewaczyło. Zarówno hosting, domena jak i licencja na skrypt należy do właściciela. Może tu Pan pisać bo właściciel łaskawie udostępnił Panu tę opcję bezpłatnie (o czym informuje się w regulaminie). Dodatkowo jest zapis który mówi:

10. Administrator i Moderator są autorytetami na forum i nie należy podważać ich decyzji ani prowadzić bezsensownej wymiany zdań próbując dojść swojej racji.

 

Więc w sumie administrator mógłby Pana zbanować i wszystko było by w porządku.

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Apze,moze bedzie pan tak mily i zechce napisax czemu pan naming pomimo ciezkiego zlamania regulaminu poprzez uzywanie wulgaryzmow I obrazania pracownika firmy AZ zostaje premiowany mozliwoscia dalszych wypowiedzi na tym forum?

 

"pisaeas to zawziencie s telefonu", że nie po polsku?

 

Przeglądając twoje wypowiedzi na forum, 70% to Krytyczne Uwagi pod adresem Aftermarket.pl, konkurenta Premium.pl, należącego do Home.pl/AZ.pl

 

Przypadek..? - Nie sądzę.

 

Podobnie jak wymienianie pierdów z użytkownikiem Bazyli, który od zawsze "podejrzanie" psioczył w kierunku Aftermarket.pl -Może czas ogolić miotlę i umówić się z nim na randkę? ^_^

Edited by Naming

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś się Panu polewaczyło. Zarówno hosting, domena jak i licencja na skrypt należy do właściciela. Może tu Pan pisać bo właściciel łaskawie udostępnił Panu tę opcję bezpłatnie (o czym informuje się w regulaminie). Dodatkowo jest zapis który mówi:

 

Więc w sumie administrator mógłby Pana zbanować i wszystko było by w porządku.

Za to na szczęście treść już własnością nie jest a bez niej to jakby zostaje domena i skrypt a nie forum.Dlatego tez odnoszę się do publicznej wypowiedzi niezgodnym z regulaminem którego stworzenie było wymagane prawem skoro forum jest publiczne.

 

Panie Naming,po raz kolejny poziom pańskiej wypowiedzi sięgnął dna.

Edited by Baba Jaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobnie jak wymienianie pierdów z użytkownikiem Bazyli, który od zawsze "podejrzanie" psioczył w kierunku Aftermarket.pl -Może czas ogolić miotlę i umówić się z nim na randkę? ^_^

 

Baba Jaga i Bazyli to ta sama osoba. Nie wiem po co jeszcze się z tym ukrywa skoro i tak wszyscy o tym na forum wiedzą :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Za to na szczęście treść już własnością nie jest a bez niej to jakby zostaje domena i skrypt a nie forum.Dlatego tez odnoszę się do publicznej wypowiedzi niezgodnym z regulaminem którego stworzenie było wymagane prawem skoro forum jest publiczne.

 

Niestety nie ma Pan racji i prawi zwykle banialuki. Wraz z opublikowaniem posta staje się on częścią bazy danych portalu Di.pl, który należy nie do Pana a do administracji. Tak samo z regulaminem, który nie jest wymagany, a jedynie ma wprowadzać porządek. Administracja nie musi się jednak do niego stosować ale leży to w dobrym tonie netykiety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem ale np. ja jako właściciel forum miałbym w okonku męskim opinie jakichś randomowych ludzi w internecie i robił co mi się podoba z forum.

Jako administrator forum, admin ponosi odpowiedzialność prawną i musi współpracować, jesli odpowiednie organy o to poproszą. A może np. chodzić o zniesławienie. W związku z tym użytkowniku Lateralus, bzdury piszesz. Se robić co chcesz to możesz z kupą obornika na swoim polu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se robić co chcesz to możesz z kupą obornika na swoim polu.

I tu się mylisz ;) ot cała unija

Co do tematu wątku, faktycznie takie sytuacje nie powinny mieć miejsca - znikające domeny. Nie dziwię się autorowi wątku, że go poniosło i w konsekwencji dostał po głowie pracownik.

Co do wypowiedzi az w tym wątku i straszenie prawnikami to trochę niepoważne...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Jako administrator forum, admin ponosi odpowiedzialność prawną i musi współpracować, jesli odpowiednie organy o to poproszą. A może np. chodzić o zniesławienie. W związku z tym użytkowniku Lateralus, bzdury piszesz. Se robić co chcesz to możesz z kupą obornika na swoim polu.

 

Wytłumaczę Ci po kolei co poszło nie tak z Twoją odpowiedzią:

 

1. Użytkownik Baba Jaga zwrócił uwagę administratorowi Apze, że użytkownik Naming złamał regulamin forum i nie dostał bana na wypowiadanie się.

2. Ja zwróciłem uwagę użytkownikowi Baba Jaga, że forum (domena, baza danych, hosting itd.) należą do administracji i wszelkie działania odnośnie innych użytkowników to ich sprawa, a regulamin jest jedynie po to by regulować porządek dyskusji.

3. Ty zinterpretowałeś to wszystko jakbym napisał "Administracja i użytkownicy mogą rzucać gównem na wszystkich, a policja, sąd i polskie prawo nie ma tutaj nic do gadania"

 

Nie wiem skąd tak daleko idąca interpretacja moich słów ale się domyślam bo czytałem wiele wątków w których zabierasz głos i jakoś mnie ta odpowiedź nie dziwi.

 

Artykuł 216 kodeksu karnego obowiązywał, obowiązuje i będzie obowiązywać. Fora internetowe również. Jednak ani Apze, ani TMI nie mają obowiązku karać na jego mocy innych ludzi bo od tego są odpowiednie instytucje.

 

Mam nadzieję że pomogłem Ci zrozumieć Twój błąd. Nie ma za co.

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wytłumaczę Ci po kolei co poszło nie tak z Twoją odpowiedzią:

 

1. Użytkownik Baba Jaga zwrócił uwagę administratorowi Apze, że użytkownik Naming złamał regulamin forum i nie dostał bana na wypowiadanie się.

2. Ja zwróciłem uwagę użytkownikowi Baba Jaga, że forum (domena, baza danych, hosting itd.) należą do administracji i wszelkie działania odnośnie innych użytkowników to ich sprawa, a regulamin jest jedynie po to by regulować porządek dyskusji.

3. Ty zinterpretowałeś to wszystko jakbym napisał "Administracja i użytkownicy mogą rzucać gównem na wszystkich, a policja, sąd i polskie prawo nie ma tutaj nic do gadania"

 

Nie wiem skąd tak daleko idąca interpretacja moich słów ale się domyślam bo czytałem wiele wątków w których zabierasz głos i jakoś mnie ta odpowiedź nie dziwi.

 

Artykuł 216 kodeksu karnego obowiązywał, obowiązuje i będzie obowiązywać. Fora internetowe również. Jednak ani Apze, ani TMI nie mają obowiązku karać na jego mocy innych ludzi bo od tego są odpowiednie instytucje.

 

Mam nadzieję że pomogłem Ci zrozumieć Twój błąd. Nie ma za co.

 

Ciekawe rzeczy pan pisze odnosnie regulaminu.Do tej pory myslalam ze regulamin jest prawem tego forum i jego przestrzeganie dotyczy wszystkich a nie tylko niektorych.Zle to swiadczy o administratorach tego forum jeśli nie przestrzegaja własnego regulaminu.Wstyd panowie.

Oczywiście jeśli się mylę to śmiało można już obrażać innych i bez konsekwencji używać wulgaryzmów.Bo tak wynika z zachowania adminow i wypowiedzi pana Lateralusa.

Edited by Baba Jaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
Posted (edited) · Hidden by apze, October 23, 2016 - No reason given
Hidden by apze, October 23, 2016 - No reason given

Ciekawe rzeczy pan pisze odnosnie regulaminu.Do tej pory myslalam ze regulamin jest prawem tego forum i jego przestrzeganie dotyczy wszystkich a nie tylko niektorych.Zle to swiadczy o administratorach tego forum jeśli nie przestrzegaja własnego regulaminu. Wstyd panowie.

Oczywiście jeśli się mylę to śmiało można już obrażać innych i bez konsekwencji używać wulgaryzmów.Bo tak wynika z zachowania adminow i wypowiedzi pana Lateralusa.

To źle pan myślał. Tutaj panuje zwykła dyktatura oparta na zasadach kolesiostwa i układów. Ja np. płacę łapówki żeby móc pisać kilka razy w tygodniu "mam to w piździe". Drogo wychodzi ale polecam ten styl. Większa swoboda wypowiedzi i wyższość nad innymi użytkownikami wydłuża mojego e-penisa o kilka megabajtów.

 

A co do obrażania to nie jest tak jak myślisz. Obrażanie kosztuje chyba 450 PLN tygodniowo.

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, October 23, 2016 - No reason given
Hidden by apze, October 23, 2016 - No reason given

To źle pan myślał. Tutaj panuje zwykła dyktatura oparta na zasadach kolesiostwa i układów. Ja np. płacę łapówki żeby móc pisać kilka razy w tygodniu "mam to w piździe". Drogo wychodzi ale polecam ten styl. Większa swoboda wypowiedzi i wyższość nad innymi użytkownikami wydłuża mojego e-penisa o kilka megabajtów.

 

A co do obrażania to nie jest tak jak myślisz. Obrażanie kosztuje chyba 450 PLN tygodniowo.

 

Nie wiem, czy to zgodne czy niezgodne z regulaminem czy prawem czy czymkolwiek innym ale co się roześmiałem to się nie "odroześmieję" :D :D :D

 

Mam odczucie, że meritum rozważań umknęło już kilka postów temu... ;):)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×