Jump to content
Sign in to follow this  
AndrzejWolak

Przekierowanie na inna strone a strona prawna

Recommended Posts

Witam

 

Posiadam domene generyczna *.pl i chcialbym ja przekierowac na inna strone. zagraniczna mieszczaca sie w czechac choc w domenie *.com.

Z jednej strony robie im darmowa reklame w PL bo mam dobra domene, z drugiej generuje sobie "wejscia" polakow poprzez moja domene na ich strone *.com, ktora i tak jest po polsku.

 

Dla przykladu: moja domena to narty.pl (przykladowo!) a ta w czechach to blablabla.com (gdzie blablabla to nazwa ich firmy) na ktorej sprzedaja narty lub jest to serwis o nartach, pogodzie, stokach itd.

 

Czy to jest prawnie dozwolone? Chodzi o przekierowanie calkowite ze zmiana adresu na ich oraz takie gdzie pozostaje moj adres (ale wtedy to kradziez chyba ;)

 

Pozdrawiam

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest legalne - tylko po co? Co będziesz z tego miał?

 

bo polacy (i nie tylko) i tak wchodza na ta strone .com, ktora nie kojarzy sie z tym co robia...a dzieki nim ja "rozreklamuje" swoja domene w PL :) bedac takim posrednikiem w PL na ich serwis z racji tego, ze mam fajna i prosta nazwe pasujaca do ich strony ;) nawet jesli kiedys ich strona umrze, to w PL beda znali moja...a to mi wystarczy.

Edited by AndrzejWolak

Share this post


Link to post
Share on other sites

To lepiej poszukaj czy nie posiadają programu partnerskiego i wtedy przekieruj na swój link polecający.

albo dogadaj się z nimi na jakąkolwiek współpracę, co byś miał jakąś korzyść finansową...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To lepiej poszukaj czy nie posiadają programu partnerskiego i wtedy przekieruj na swój link polecający.

troche nie rozumie...na moj link? sa dwie drogi...

1. wszystko pozostaje po staremu...i ich strone *.com polacy poznaja slabo, nieliczni marketinkgiem szeptanym, netowym itd

2. ja "podpinam" ich strone pod moja domene jako przekierowanie, ktora to domena dla polaka jest mocna, prosta i swietnie sie kojarzy...i imho szybko zostanie rozniesione po kraju, ze wchodzac na strone *.pl jest tam takie cos.... (bez mojej strony patrz pkt 1 tzn maja domene ktora w ogole sie nie kojarzy z dzialalnosci i cieeeeeezka do zapamietania).

 

korzysc taka , ze ich strone beda odwiedzali polacy a dla mnie taka, ze moja domena wejdzie w swiadomosc polakow..gdyby chcial to zrobic zwykla reklama to musialbym zaplacic xxxxx zl lub stworzyc taka strone jaka maja czesi a ja tego nie potrafie :) po prostu moja domena w polsce idealnie zgrywa sie z ich strona (trescia na niej) ktora maja w domenie .com i beznadziejnej nazwie ich firmy

 

albo dogadaj się z nimi na jakąkolwiek współpracę, co byś miał jakąś korzyść finansową...

na to przyjdzie pora pozniej...o finanse sie jeszcze nie martwie, mam inne stale zrodlo dochodu, ale docelowo bedzie nim interes zwiazany z domena

 

Sprawdzałeś ruch na swojej domenie ?

jest jeszcze maly , bo nic sie za nia nie kryje... jeszcze ;) nie produkuje jeszcze tych czysto hipotetycznych "nart"... ;)

Edited by AndrzejWolak

Share this post


Link to post
Share on other sites

troche nie rozumie...na moj link? sa dwie drogi...

1. wszystko pozostaje po staremu...i ich strone *.com polacy poznaja slabo, nieliczni marketinkgiem szeptanym, netowym itd

2. ja "podpinam" ich strone pod moja domene jako przekierowanie, ktora to domena dla polaka jest mocna, prosta i swietnie sie kojarzy...i imho szybko zostanie rozniesione po kraju, ze wchodzac na strone *.pl jest tam takie cos.... (bez mojej strony patrz pkt 1 tzn maja domene ktora w ogole sie nie kojarzy z dzialalnosci i cieeeeeezka do zapamietania).

 

a co tu rozumieć?

 

Jeśli mają program partnerski to przekierowujesz, tyle tylko że jako link przekierowujący podajesz nie jakaśdomena*com a jakaśdomena*com/ref=.........

 

Gdzie jakaśdomena*com/ref=....... jest to link jaki otrzymasz po przystąpieniu do programu partnerskiego.

Edited by krzysiekmat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś ruch na swojej domenie ?

 

 

jest jeszcze maly , bo nic sie za nia nie kryje... jeszcze ;)

 

To moim zdaniem bez sensu. Nie ma żadnej gwarancji, że cokolwiek o czym piszesz wyżej się spełni. Ale jeżeli i tak nie planujesz sprzedaży domeny czy zagospodarowania to hobbystycznie możesz robić tam takie cuda. Wg. mnie (jeżeli tak jak piszesz to mocna i super super domena) lepiej skontaktować się z nimi i dogadać jakieś warunki przekierowania. Jak są kumaci to pójdą na taki układ. Wtedy masz to co chciałeś i o czym pisałeś a dodatkowo jeszcze jakąś korzyść "namacalną".

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, sproboje sie z nimi dogadac...

a jesli nie, to czy przkierowanie na ich strone bedzie legalne? zwlaszcza z pkt widzenia google (ta sama zawartosc itd). chodzi mi o przekierowanie calkowite na ich strone, bo rozumiem, ze "niepelne" gdzie moj adres .pl pozostaje bedzie "kradziejstwem" ;)

 

sprzedazy nie planuje, nie ma najmniejszych szans... na domene mam inny biznes zaplanowany od dawna, a na to przekierowanie wpadlem niedawno i nie mam nic do stracenia (przeciez nie przekierowuje do swojej konkurencji) ... moge co najwyzej tylko moge zyskac..

Edited by AndrzejWolak

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, sproboje sie z nimi dogadac...

a jesli nie, to czy przkierowanie na ich strone bedzie legalne? zwlaszcza z pkt widzenia google (ta sama zawartosc itd). chodzi mi o przekierowanie calkowite na ich strone, bo rozumiem, ze "niepelne" gdzie moj adres .pl pozostaje bedzie "kradziejstwem" ;)

 

sprzedazy nie planuje, nie ma najmniejszych szans... na domene mam inny biznes zaplanowany od dawna, a na to przekierowanie wpadlem niedawno i nie mam nic do stracenia (przeciez nie przekierowuje do swojej konkurencji) ... moge co najwyzej tylko moge zyskac..

 

 

A pewnego dnia panowie poproszą o oddanie im Twojej domeny...

:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pewnego dnia panowie poproszą o oddanie im Twojej domeny...

:)

 

jakie oddanie jak nigdy jej nie mieli ... ;) poza tym jesli sie "dogadam" to bede mial zgode na papierze...wiec nie beda mogli jej chciec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jakie oddanie jak nigdy jej nie mieli ... ;) poza tym jesli sie "dogadam" to bede mial zgode na papierze...wiec nie beda mogli jej chciec :)

 

Mieć nie muszą żeby ją mieć jeśli cokolwiek będziesz załatwiał na gębę czy też bez ich zgody.. Ale dobrze myślisz aby umowę mieć na papierze.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co rozumiesz przez "przekierowanie"? Redirect permanent czy <IFRAME>?
To drugie można uznać za przejaw nieuczciwej konkurencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andrzej,

 

wydaje mi się, że jeśli planujesz rozwinąć w przyszłości Twój serwis (e-commerce czy informacyjno news-owy, czy jakikolwiek inny) pod Twoją domeną - to chyba trochę zrobisz Sobie krecią robotę.

Jesli, użytkownikom spodoba się czeski serwis, a z tego co piszesz jest ogromna szansa, że tak, to duża część z nich będzie pomijała Twoją domenę w przyszłości. Nawet jeśli będzie krótka, zwięzła i trafna.

Mają do dyspozycji, ulubione czy historie przeglądania. Nie muszą wpisywać przecież całej trudnej nazwy z czeskiego serwisu nazwy.

 

Koledzy dobrze podpowiadają - najlepiej porozumieć się z Nimi i nawiązać swego rodzaju współpracę.

Raz, że unikniesz ewentualnych nieporozumień w przyszłości, dwa może coś zarobisz a trzy - no właśnie...

 

Może załóż prostą stronkę z informacją, że w przyszłości (najlepiej nieodległej ;) ) powstanie tu serwis o takiej i takiej tematyce.

W widocznym miejscu mógłbyś umieścić link do serwisu Czechów jako polecany serwis.

Dodatkowo, mógłbyś wzbogacać Twój kontent na stronie.

Kiedy będziesz gotowy uruchomisz serwis w pełnym wymiarze.

Natomiast w międzyczasie mógłbyś budować świadomość Twoich przyszłych odbiorców.

 

Przewiduję, że jak słusznie zakładasz część internautów nie będzie pamietało adresu czechów i wpisze Twoją domenę.

Natomiast umieszczając link a nie przekierowanie uzyskasz to samo jesli chodzi o dostanie się do serwisów docelowego ale zyskasz możliwość zatrzymania na chwilę internautę w Twoim serwisie i jeśli zamieścisz w nim wartościowe treści będziesz budował wartość Twojego przyszłego serwisu. ;)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×