Jump to content
Sign in to follow this  
matrix227

modem.pl

Recommended Posts

modem.pl

 

Witam

Udało mi się zakupić tą domenę. Mogę prosić o opinię? Co myślicie o tej domenie? Jest szansa na jakiś zarobek z tego? Przy okazji jeśli ktoś był by zainteresowany to proszę o oferty na priv.

Dziękuje i pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

w 1997r bylaby fajna ;) mi nic do glowy nie przychodzi :( no moze sprzedaz modemow ale to ciezki rynek gdzie kroluje brand danej marki...

Edited by AndrzejWolak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najważniejsze rozszerzenia zajęte, żadna domena nie została zagospodarowana. Podobnie sytuacja wygląda w liczbie mnogiej. Modemy są w ofercie firm telekomunikacyjnych. Sklepy z elektroniką działają często pod brandami lub domeną o bardziej ogólnym znaczeniu, np. jakiejś kombinacji "gsm", "elektronika" lub "komputer", gdzie oferta modemów jest często tylko składową asortymentu jakim handluje dany sklep. Oczywiście, są sklepy, które mają w nazwie np. "laptopy", a sprzedają też inną elektronikę. W nazwie mają laptopy, bo na to kładą "nacisk", na sprzedaż laptopów - to jest ich główna oferta, ale mają też w asortymencie tablety, smartfony, aparaty, itd..

 

O sprzedaż nie będzie łatwo, bo rynek trudny, wielu silnych graczy: firmy telekomunikacyjne, sklepy AGD RTV, np. MediaMarkt, Saturn, itd, a więc brandy, ale może na przekierowanie. Dla wielu klientów, którzy poszukują modemu, docelowo szukają Internetu, a modem jest jedynie sprzętem, który ma im umożliwić korzystanie z niego, więc modem oferują firmy telekomunikacyjne. Klienci mają obie rzeczy załatwione w jednej z firm, które oferują usługi telekomunikacyjne. Poza tym, wydaje się, że większe szanse na sprzedaż ma l.mn. Bardziej pasuje na nazwę sklepu (jeśli już ktoś miałby kupić ją na nazwę sklepu), na przekierowanie też wydaje się lepszym wariantem. Chociaż wg Google Trends "modem" jest bardziej popularny.

Jeśli chodzi o samą domenę, to fajna, podoba mi się. Życzę powodzenia w sprzedaży :)

Edited by BizM

Share this post


Link to post
Share on other sites

W mojej opinii ciężko będzie z tą domeną, nie wiem za ile kupiłeś, ale dużo po niej bym nie oczekiwał.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

modem.pl

 

Witam

Udało mi się zakupić tą domenę. Mogę prosić o opinię? Co myślicie o tej domenie? Jest szansa na jakiś zarobek z tego? Przy okazji jeśli ktoś był by zainteresowany to proszę o oferty na priv.

Dziękuje i pozdrawiam.

 

Nie chce być złym prorokiem ale może być kłopot z jej sprzedażą w dobrej kwocie.Życzę jednak powodzenia bo będzie potrzebne.

Edited by Baba Jaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obserwowałem tą aukcje ale nie zdecydowałem się zalicytować. Domena na pierwszy rzut oka "fajna" ale pod własne zagospodarowanie. Życzę Ci aby KK z zasobnym portfelem znalazł się jak najszybciej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak kojarzy się z latami 90-tymi ... ale ... niby są nadal modemy 3G czy LTE... hmm... ciężko powiedzieć... chyba słaba branża.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poszla za 1,1kzl ???  :blink:  fajna domena na sklep z meskimi ciuchami,  moda -> modem.pl lub jako brand bez znaczenia, ale latwy do zapamietania. domena warta duzo wiecej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro domodi dziala i ma sie dobrze, i takie "cos" jak zalando....  to modem tym bardziej. nie masz "intuicji" biznesowej  :)  

Edited by WrozekA

Share this post


Link to post
Share on other sites

poszla za 1,1kzl ???  :blink:  fajna domena na sklep z meskimi ciuchami,  moda -> modem.pl lub jako brand bez znaczenia, ale latwy do zapamietania. domena warta duzo wiecej.

Ty tak serio?

Modem = moda męska?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty tak serio?

Modem = moda męska?

nie musi byc meska, moze byc tez damska...

 

no tak, bo:

allegro = aukcje 

domodi = sklep z ciuchami 

zalando = sklep z ciuchami 

zara = ciuchy

itd...

 

:)

Edited by WrozekA

Share this post


Link to post
Share on other sites

allegro = aukcje 

domodi = sklep z ciuchami 

zalando = sklep z ciuchami 

zara = ciuchy

itd...

 

:)

Dzięki temu, że każdy z nas jest inny to każda domena ma swojego właściciela. A to czy nazwa większości się spodoba to inna sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie musi byc meska, moze byc tez damska...

 

no tak, bo:

allegro = aukcje 

domodi = sklep z ciuchami 

zalando = sklep z ciuchami 

zara = ciuchy

itd...

 

:)

Bez przesady.. Idąc tym tropem modem*pl mógłby być całkiem dobrze prosperującym warzywniakiem. Myślę, że są dla niego lepsze zastosowania.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez przesady.. Idąc tym tropem modem*pl mógłby być całkiem dobrze prosperującym warzywniakiem. Myślę, że są dla niego lepsze zastosowania.

myslisz? znasz cos wiesz, wiec to podziel sie przykladami...  :) szkoda, ze Twojego tropu nie znali ci, ktorych wymienilem ;-) w co do warzywniaka nie widzialem aby jakikolwiek mial swoje www.  ModeM.pl , ModEm.pl jest niezly na cos o modzie i tego sie bede trzymal, bardzo latwe do zapamietania, promowania i chyba nie ma bardziej podobnego slowa do "moda". Wykorzytanie tej domeny w technologiach IT to pchanie sie w starozytnosc... 

Edited by WrozekA

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Twoj trop. Podajesz duze firmy ktore swoje marki oparly raczej na slowotworczej nazwie a nie na konkretnym wyrazie majacym swoja definicje w slowniku. Moim zdaniem modem to modem a nie spodnie i sukienki. Bez urazy oczywiscie to tylko moje zdanie ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Twoj trop. Podajesz duze firmy ktore swoje marki oparly raczej na slowotworczej nazwie a nie na konkretnym wyrazie majacym swoja definicje w slowniku. Moim zdaniem modem to modem a nie spodnie i sukienki. Bez urazy oczywiscie to tylko moje zdanie ;)

po przykladach nazw jakie w branzy modowej istnieja i jaki sukces osiagnelny (pomijajac jakosc marki) to jak widac nazwa praktycznie moze byc dowolna.... a taka modem.pl jak najbardziej pasuje do szmatek...garnitrow itp.... Tobie sie kojarzy bos czlowiek komputerow...ale gdybys byl rzezbiarzem zyjacym w lesie od dziecka to pewnie z niczym by Ci sie nie kojarzylo.... no dalsze spieranie sie nie ma sensu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Twoj trop. Podajesz duze firmy ktore swoje marki oparly raczej na slowotworczej nazwie a nie na konkretnym wyrazie majacym swoja definicje w slowniku. Moim zdaniem modem to modem a nie spodnie i sukienki. Bez urazy oczywiscie to tylko moje zdanie ;)

Ale bzdury opowiadasz ;)

 

House to dom i stoi tam strona o nieruchomościach?

Top secret to nazwa agencji detektywistycznej?

Reserved to zarezerwowany, więc pewnie będzie to portal do rezerwacji miejsc?

No i Apple to pewnie warzywniak z jabłkami ;)

 

No ale wiadomo, modem to musi być modem i nic innego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×