Jump to content
Lysy1st

Oszustwo - sklep internetowy

Recommended Posts

Witam

Mam takie pytanie, sprawdziłem domene pewnego sklepu internetowego który już nie istnieje, dla informacji kto jest jej właścicielem, ale niestety jak zapewne dobrze wiecie informacje osób fizycznych nie są ujawniane. Gdy sprawa zostanie przekazana na policje i uznają to za przestępstwo czy, jest jakaś szansa sprawdzenia wtedy kto jest właścicielem domeny, w celach ustalenia danych oszusta?

Oraz jak myślicie czy jeśli skieruję się do firmy która zajmuje się sprawami technicznymi czy są oni w stanie mi podać dane tej osoby jeśli poinformuje ich o tym że własnie przez daną stronę oszust działał na niekorzyść osób kupujących?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko czy ta domena jest nadal w posiadaniu tego co miał sklep. Bo jak piszesz, że sklep nie działa już (od kiedy?) to domena mogła mu spaść i ktoś mógł przechwycić np. pod ruch lub inny projekt. Więc ustalać teraz dane abonenta może ale nie musi okazać się skuteczne. Mógłbyś napisać jaka domena? Może to pomoże, sporo jednak tutaj o domenach rozmawiamy a i może ktoś korzystał z usług i zna więcej szczegółów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Czy chodzi może o koszulki zespołów piłkarskich? Dane prawdopodobnie nic Ci nie dadzą bo ktoś kto prowadzi taki proceder ma zarejestrowane wirtualne biura w Hong Kongu itp.

 

Byłem raz przesłuchiwany przez policję dokładnie w takiej sprawie. Zarejestrowałem domenę pod którą był kiedyś jakiś sklep który robił wałki. Musiałem tłumaczyć na komendzie co to znaczy "parkować domenę", od kiedy jestem jej właścicielem (nie abonentem) i czy używałem jej przez 24 godziny na dobę. Straciłem trochę czasu i pieniędzy na taksówki tylko.

 

Żeby było śmieszniej to przygotowałem się do przesłuchania, sprawdziłem ten sklep i wszystkie informację ogólnodostępne w Google i znalazłem nowy sklep, z tym samym asortymentem, działający na tej samej zasadzie i z podobnymi danymi (na Hong Kong). Kiedy na przesłuchaniu poinformowałem o tym Pana policjanta był wyraźnie podekscytowany i zapytał czy nie chciałbym dopisać tego do zeznań. Nie zgodziłem się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na wniosek policji czy prokuratoru jak juz bedzie sprawa w sadzie na pewno ujawnia wszystkie dane wstecz...o ile rejestratorem byla polska firma a nie chinska...a jesli pod kogos innego byla zarejestrowana to wezwa tego kogos innego i on sie bedzie spowiadal komu uzyczyl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

strona to www.bimtech.com.pl akurat oni niby sprzedawali elektronikę i sprzęt AGD, cała zawartość strony zniknęła w poniedziałek po godzinie 15. Najlepiej gdzieś koło godziny 18 przekierowywało na stronę www.slubice24.pl próbowałem się do nich dodzwonić czy oni może coś wiedzą na ten temat, ale niestety nie odbierali telefonu, napisałem do nich maila wczoraj dostałem odpowiedź że nie są oni w żaden sposób z nimi powiązani. Jest jakaś szansa żeby dowiedzieć się kto operował tą domeną ? Dla informacji do Policji, wiem jak Policja działa i chcę też w wolnym czasie zrobić małe śledztwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej żeby ich oskarżyć o oszustwo internetowe muszę poczekać 30 dni... bo tak stanowi prawo, dostawca zawierając ze mną umowę sprzedaży ma 30 dni na dostarczenie przedmiotu jeśli do tego momentu nie dostarczy mi towaru wtedy Policja może prowadzić jakiekolwiek dochodzenie.(w sobotę zakupiłem sprzęt a goście w poniedziałek zamknęli stronę i urwał się z nimi kontakt) Jednak moja dziewczyna jest aplikantem prawa i zasugerowała mi żeby wysłać do nich list ponaglający dostawę towaru i tutaj w przypadku jeśli firma nie będzie odbierać listu poleconego po 2 tyg dostanę zwrot listu i wtedy jest podstawa do skierowania na Policji o brak jakiegokolwiek kontaktu ze strony sprzedawcy i jest podejrzenie oszustwa i wtedy policja zacznie prowadzić dochodzenie. Tak że skróciłem to trochę ale też nie chce czekać bezczynnie i staram się znaleźć cokolwiek do dowodów dla Policji.

Edited by Lysy1st

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś firma Holenderska chciała mnie sądzić za naruszenie znaku towarowego z nazwy mojej domeny, a że nie było na tej domenie żadnych danych, ani maila to wszystkie moje dane dostali od NASK, nie wiem co musieli tam przedstawić że im tak od razu je dali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej żeby ich oskarżyć o oszustwo internetowe muszę poczekać 30 dni... bo tak stanowi prawo, dostawca zawierając ze mną umowę sprzedaży ma 30 dni na dostarczenie przedmiotu jeśli do tego momentu nie dostarczy mi towaru wtedy Policja może prowadzić jakiekolwiek dochodzenie.(w sobotę zakupiłem sprzęt a goście w poniedziałek zamknęli stronę i urwał się z nimi kontakt) Jednak moja dziewczyna jest aplikantem prawa i zasugerowała mi żeby wysłać do nich list ponaglający dostawę towaru i tutaj w przypadku jeśli firma nie będzie odbierać listu poleconego po 2 tyg dostanę zwrot listu i wtedy jest podstawa do skierowania na Policji o brak jakiegokolwiek kontaktu ze strony sprzedawcy i jest podejrzenie oszustwa i wtedy policja zacznie prowadzić dochodzenie. Tak że skróciłem to trochę ale też nie chce czekać bezczynnie i staram się znaleźć cokolwiek do dowodów dla Policji.

 

Dokonałeś zakupu w sobotę i już w sobotę 22.10 pojawił się pierwszy wpis na ten temat

 

http://forum.pclab.pl/topic/1173509-Bimtech-kolejny-sklep-widmo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Mam takie pytanie, sprawdziłem domene pewnego sklepu internetowego który już nie istnieje, dla informacji kto jest jej właścicielem, ale niestety jak zapewne dobrze wiecie informacje osób fizycznych nie są ujawniane. Gdy sprawa zostanie przekazana na policje i uznają to za przestępstwo czy, jest jakaś szansa sprawdzenia wtedy kto jest właścicielem domeny, w celach ustalenia danych oszusta?

Oraz jak myślicie czy jeśli skieruję się do firmy która zajmuje się sprawami technicznymi czy są oni w stanie mi podać dane tej osoby jeśli poinformuje ich o tym że własnie przez daną stronę oszust działał na niekorzyść osób kupujących?

 

A whois pan sprawdzał?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli na stronie CENEO.pl mam cenę konsoli playstation 4 500GB od ok. 1150 zł wzwyż, a podejrzany sklep oferuje mi konsolę za... 849 zł no to nie ma siły, żeby tyle kosztowała. To mozna tylko pogratulować "racjonalnegoo" myślenia.

 

Ludzie po prostu nie rozumieją, że w tym kraju nie ma czegoś takiego jak "cudowne wyprzedaże". W tym kraju jest tylko "walenie ludzi w tyłek". Ja ostatni raz na superwyprzedażach obłowiłem sie w USA i w UK - Ross Dress for Less, Macys, Best Buy. Tam kupujesz buty hilfigera za 20 dolców czy dżinsy calvina kleina po 15 dolców (te same u nas potem widziałem w royal collection po 600 zł). A ludzie nadal myslą, że w tej republice bananowej nad skisła Wisłą kupią najki albo adidaski za 40% wartości, nie wspominając o dziuniach "polujących" na majkely korsy czy luisy witony torebki za 200 zł na allegro, buahahahahahahahaha

 

konsola.jpg

 

 

***

 

bimtech1.jpg

 

***

 

TAK WŁASNIE wygląda łowienie leszczy:

 

lowienie.jpg

lowienie2.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Darmowaczcionka.pl   Aukcja BCM https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • AUKCJA AM cena startowa 1 pln  _ ZAKONCZENIE PIATEK 26.04 20:00   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605824/?utm_source=market_redirect&_track=b757a8f3eabd882fa1e133434b3ebd18
    • Woliery.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/woliery.eu/
    • dobraopiekunka.pl   Sprzedam domenę dobraopiekunka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Nazwa idealna dla wyszukiwarki niań i opiekunek. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • jutro zakończenie aukcji
    • Zapraszam na aukcje domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   autoekspert.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9890/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 13:11:49) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:15   arctic.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9892/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 14:00:38) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:20   DD
    • tanimarmur.pl   aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,178
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Conversand
    Joined
×