Jump to content
dariush

Żenada "ansat*pl"

Recommended Posts

Otrzymałem dziś takiego mejla:

 

Szanowni Państwo


Działając jako rejestrator domen - Partner NASK w Warszawie informujemy, że
wprowadzamy do sprzedaży domenę o nazwie:



xxxxxxx.pl (tutaj wyedytowałem nazwę domeny)



Jesteśmy w stanie przenieść prawo własności w postaci cesji do w/w domeny za
kwotę 1500 złotych.

(Płatności dokonują Państwo po dokonaniu cesji)



Oferowana przez nas domena idealnie sprawdzi się jako główny lub też
dodatkowy adres w sieci wskazujący Państwa firmę.



Podkreślamy, że za sprawą kluczowych fraz, które posiada przedmiotowa domena
oraz

przy odpowiednim zastosowaniu technik SEO (działania promujące w
wyszukiwarkach)

Państwa strona znajdzie się w pierwszych wynikach wyszukiwarki Google

przez co witryna będzie miała większą oglądalność, co się przełoży na
większe zyski.



Natomiast przekierowanie permanentne 301 za pomocą pliku .htaccess pozwoli
Państwu

skutecznie przenieść wszystkie parametry oraz ruch z dotychczasowej domeny
na nowy adres.



W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z zapytaniem o chęć
przystąpienia do rozmów związanych z jej zakupem.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą prosimy o przesłanie odpowiedzi
zwrotnej.



Roczny koszt utrzymania domeny w naszej firmie wynosi 60 PLN

 

Dodam, że moja domena jest w trakcie wygasania - zostało kilka dni do usunięcia (pewnie ją przedłużę, znając mnie)

 

Nie spodobało mi się to tym bardziej, że chcą mi zaoferować domenę której nie są abonentem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale tekst dotyczy Twojej domeny, która aktualnie wygasa? Czyli jakby oni wysłali taką informację o Twojej domenie, która za 2 dni zostanie usunięta? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale tekst dotyczy Twojej domeny, która aktualnie wygasa? Czyli jakby oni wysłali taką informację o Twojej domenie, która za 2 dni zostanie usunięta? <_<

 

Tak moja domena wygasa (aktualnie jest w 30 dniowej kwarantannie - za kilka dni jak jej nie opłacę zostanie usunięta)

 

Już dziś mi chcą tę domenę sprzedać nie wiedząc o tym czy:

1) Dotychczasowy abonent jej nie przedłuży,

2) W ogóle będą abonentami tej domeny (być może kilka, kilkanaście osób poluje na nią)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otrzymałem dziś takiego mejla:

 

 

Dodam, że moja domena jest w trakcie wygasania - zostało kilka dni do usunięcia (pewnie ją przedłużę, znając mnie)

 

Nie spodobało mi się to tym bardziej, że chcą mi zaoferować domenę której nie są abonentem.

 

Żenada "ansat*pl"

Tak moja domena wygasa (aktualnie jest w 30 dniowej kwarantannie - za kilka dni jak jej nie opłacę zostanie usunięta)

 

Już dziś mi chcą tę domenę sprzedać nie wiedząc o tym czy:

1) Dotychczasowy abonent jej nie przedłuży,

2) W ogóle będą abonentami tej domeny (być może kilka, kilkanaście osób poluje na nią)

Słabo to wygląda, ale takie praktyki chyba stają się już standardem w "środowisku" domeniarzy.

Jeszcze nie tak dawno pewien użytkownik di.pl chciał kupić ode mnie (i od innych użytkowników di.pl) swoje domeny, licząc na to, że ktoś kupi jego domeny za niższą kwotę od tej, którą on sam nam proponował. <_<

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale tekst dotyczy Twojej domeny, która aktualnie wygasa? Czyli jakby oni wysłali taką informację o Twojej domenie, która za 2 dni zostanie usunięta? <_<

 

<_<

Edited by morderrca

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja się upewnię. Czy domena, której nazwę zamieniłeś na XXX, którą oni wymienili w mailingu jest obecnie Twoja?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus koniecznie pismo do NASK (poleconym). zawsze warto nabruździć innym w papierach. Nie zapomnij też o mailu do nask i Cc; do nich

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja się upewnię. Czy domena, której nazwę zamieniłeś na XXX, którą oni wymienili w mailingu jest obecnie Twoja?

 

Tak jest jeszcze moja chociaż wygasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka razy podkreślili, że jest to oferta. Więc ją zaakceptuj. Postaraj się pójść tak daleko jak to tylko możliwe z zakupem (najlepiej wciśnij im zaliczkę chociażby 50zł na podstawie jakiejkolwiek faktury), a później domagaj się wydania towaru. Postaraj się jak najszybciej sfinalizować temat, zaś odnów w ostatniej chwili.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka razy podkreślili, że jest to oferta. Więc ją zaakceptuj. Postaraj się pójść tak daleko jak to tylko możliwe z zakupem (najlepiej wciśnij im zaliczkę chociażby 50zł na podstawie jakiejkolwiek faktury), a później domagaj się wydania towaru. Postaraj się jak najszybciej sfinalizować temat, zaś odnów w ostatniej chwili.

Jest to dobry sposób na utarcie im nosa tylko dużo zależy od tego na ile wycenia ją @dariush - dla niego może być warta o wiele więcej lub na domenie ma stronę firmową.

 

Nie zdziwię się jak po akceptacji ich oferty i przedłużeniu domeny złożą ofertę jej kupna ;)

 

@FlashT w tytule masz: ansat*pl (strona w trakcie budowy)

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×