Jump to content
kadexor

firmeo.pl

Recommended Posts

Mam chyba szczęście do domen eo :) grupeo.pl sprzedałem kiedyś za 15tys. teraz firmeo.pl za 8500zł, jednakże celowałem w 2x więcej :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam chyba szczęście do domen eo :) grupeo.pl sprzedałem kiedyś za 15tys. teraz firmeo.pl za 8500zł, jednakże celowałem w 2x więcej :)

Gratulacje, dobre sprzedaże

Edited by lechoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka ciekawostka: została mi jeszcze transeo.pl :) ciekawe czy znajdzie swojego nabywce, czy też sam pod nią uruchomię serwis o którym myślę od pewnego czasu.

Edited by kadexor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka ciekawostka: została mi jeszcze transeo.pl :) ciekawe czy znajdzie swojego nabywce, czy też sam pod nią uruchomię serwis o którym myślę od pewnego czasu.

 

domena idealna na forum dla transeksualistów ;-)

a tak powaznie to nie zarejestrowałym ani jednej z nich :P , wiec można stwierdzić w 100%, że pieniądze leżą na ulicy. gratualcje.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje:) Tak sobie myślę, że przy większości domen trzeba jednak wysoko mierzyć.

Ps. Założę się, że jakbyś wcześniej dał domenę grupeo do wyceny to posypałyby się zera od innych domainerów, a ktoś napisałby, że w ramach d2d dałby 20 PLN :)

Pozdrawiam

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ps. Założę się, że jakbyś wcześniej dał domenę grupeo do wyceny to posypałyby się zera od innych domainerów, a ktoś napisałby, że w ramach d2d dałby 20 PLN :)

 

No nareszcie ktoś też zauważył że dawanie domen do wyceny tutaj to przysłowiowy strzał w kolano ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duża zasługa tego, że spore firmy zainwestowały w serwisy o podobnych domenach tj. ceneo.pl , opineo.pl , oponeo.pl, aleo.pl i jeszcze pewno wiele innych... Dzięki za gratulacje, lecz myślałem, że znajdzie się osoba, która powie, że za tanio :) No bo, biorąc pod uwagę panujące trendy oraz chcąc oferować jakieś usługi tylko dla firm to firmeo.pl (np. księgowe) wydaje się być dobrą domeną. Mnie osobiście trudno wymyślić lepsze domeny. Skoro ING Bank wybrał aleo.pl jako "allegro dla firm" to myslę, że firmeo.pl jest bardziej na miejscu dla tego serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nareszcie ktoś też zauważył że dawanie domen do wyceny tutaj to przysłowiowy strzał w kolano ;)

 

No nie wiem czy nareszcie, bo wielu userów od dawna nie daje nic do wyceny... z jakiegoś właśnie powodu...

 

 

 

Gratulacje za sprzedaż!

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nareszcie ktoś też zauważył że dawanie domen do wyceny tutaj to przysłowiowy strzał w kolano ;)

 

a widzisz coś ciekawego w domenie grupeo.pl ? rendkeo.pl na portal randkowy tez bys regnął ? wg mnie wycena jest potrzebna ludzie maja tutaj doświadczenie w sprzedazy i oczywiscie nie odzwierciedla to 1:1 sprzedaży ale daje jakiś pogląd, są domeny które sprzedaja się tak jak grupeo ale gwarantuje CI ze 98% takich domen spada po roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a widzisz coś ciekawego w domenie grupeo.pl ? rendkeo.pl na portal randkowy tez bys regnął ? wg mnie wycena jest potrzebna ludzie maja tutaj doświadczenie w sprzedazy i oczywiscie nie odzwierciedla to 1:1 sprzedaży ale daje jakiś pogląd, są domeny które sprzedaja się tak jak grupeo ale gwarantuje CI ze 98% takich domen spada po roku.

 

To przejrzyj sobie wyceny domen nawet tych mocnych keywordów, i ich ceny w wycenie a później się dziwią że ceny sprzedaży są tak niskie. Jeszcze trochę a sprzedaż za 100 będzie sukcesem i niema co się dziwić bo wyceny tutaj to praktycznie w większości to 0 lub parę setek.

 

Na tym forum do wycen większość podchodzi jak pies ogrodnika " sam nie zjem ale innemu też nie dam ", taka to już mentalność i wystarczy tylko przejrzeć wyceny i je przeanalizować.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No bo, biorąc pod uwagę panujące trendy oraz chcąc oferować jakieś usługi tylko dla firm to firmeo.pl (np. księgowe) wydaje się być dobrą domeną. Mnie osobiście trudno wymyślić lepsze domeny.

 

Lepsza byłaby np. dlafirmy.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMO typowe generyki nie są dużo warte (ciężej je sprzedać, łatwiej kilka tańszych domen brandingowych niż jeden drogi generyk).

Czy ktoś zna w ogóle popularne duże serwisy, które korzystają z typowych generyków? Wszystko brnie w domeny brandingowe, które łatwo skojarzyć z jakaś usługą. Dla biznesu zawsze lepiej będzie brandowalny firmeo.pl za 8500zł niż firmy.pl czy dlafirmy.pl za 30-200tys.).Dlatego też mamy rok 2016 i pod domeną firmy.pl stoi jakieś zaplecze, a domena ciągle czeka na kupca, który może nigdy się nie pojawić. Inne przykłady: przyprawy.pl, komputery.pl, monitory.pl, samochody.pl, mieszkania.pl, telefony.pl, ogloszenia.pl, aukcje.pl ... jak to możliwe? Ano tak, biznes myśli inaczej niż komputerowcy :)

 

Typowe generyki były doceniane kiedyś, ale czasy się zmieniły, bo i tak teraz aby coś zarobić (i osiągnąć wysokie pozycje w google) trzeba wydać wydać ogromne pieniądze na reklamę, więc lepiej mieć charakterystyczny brand, który ktoś zapamięta i wróci, niż jakieś generyki.

Edited by kadexor
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMO typowe generyki nie są dużo warte (ciężej je sprzedać, łatwiej kilka tańszych domen brandingowych niż jeden drogi generyk).

...

Typowe generyki były doceniane kiedyś, ale czasy się zmieniły, bo i tak teraz aby coś zarobić (i osiągnąć wysokie pozycje w google) trzeba wydać wydać ogromne pieniądze na reklamę, więc lepiej mieć charakterystyczny brand, który ktoś zapamięta i wróci, niż jakieś generyki.

nie do konca sie zgodze... -> opony.pl sa nr 1, bardzo chetnie chcialbym kupowac przyprawy na stronie przyprawy.pl jesli beda mieli przyprawy z calego swiata, wszystkie!, swieze, zawsze dostepne i blyskawiczna dostawa... specjalizowanie sie w 1 dziedzinie jest bardzo dobre... bo wtedy mamy wrazenie lub faktycznie tak jest, ze ktos sie na tym zna najlepiej, w swojej dziedzinie....dlatego w wielu marketach ktore oferowaly wszystko i nic promuja poszczegolne stanowiska jako odrebne "jednostki"... typu browarnia lidla, faktoria win, rzeznia lidla itd itp tak jakby to pochodzilo od jednostki ktora sie specjalizuje tylko w tym jednym.

takie generyki sa doskonale jesli szukamy jednego typu produktu jak opony...natomiast z komputerami jest tak, ze czesto kupujemy wiele roznych rzeczy, wiecej asortymentu to wiekszy profesjonalniejszy sklep ale tez nizsze ceny z racji obrotu...

wiez nie zawsze generyki sa zle...po prostu ktos moze nie miec pomyslu czy checi zainwestowania w rozwoj serwisu na profesjonalnym poziomie...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może masz racje, może nasz rynek nie jest jeszcze rozwinięty jak inne duże rynki, np. USA. Sprawa jeszcze wygląda tak, że doszło sporo nowych domen i nastąpiło niejako "rozwodnienie" wartości domen popularnych i krajowych, bo pojawiło się wiele interesujących alternatyw dla dobrych nazw. My traktujemy takie domeny nieco z góry, ale świat to niestety nie tylko domeniarze, to przede wszystkim ludzie i dla nich domeny to tylko nazwy. Dzisiejsi 3-8 latkowie dostali już całkowicie inny świat, niż ten, który dostaliśmy my. Wszystko może się zmienić za jakieś 10-15 lat. Przechodzę już lekko w filozofię :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś zna w ogóle popularne duże serwisy, które korzystają z typowych generyków? Wszystko brnie w domeny brandingowe, które łatwo skojarzyć z jakaś usługą. Dla biznesu zawsze lepiej będzie brandowalny firmeo.pl za 8500zł niż firmy.pl czy dlafirmy.pl za 30-200tys.).Dlatego też mamy rok 2016 i pod domeną firmy.pl stoi jakieś zaplecze, a domena ciągle czeka na kupca, który może nigdy się nie pojawić. Inne przykłady: przyprawy.pl, komputery.pl, monitory.pl, samochody.pl, mieszkania.pl, telefony.pl, ogloszenia.pl, aukcje.pl ... jak to możliwe? Ano tak, biznes myśli inaczej niż komputerowcy :)

 

Gdyby ktoś chciał kupić telefony.pl i uruchomić sklep z telefonami, to zapraszam na priv. Z ceną pewnie dogadamy się ;)

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMO typowe generyki nie są dużo warte (ciężej je sprzedać, łatwiej kilka tańszych domen brandingowych niż jeden drogi generyk).

 

 

To jakbyś miał jakieś generyki, które Ci ciężko sprzedać to ja chętnie się zamienię na jakieś cudaki, które opylisz w chwilę.

 

 

Gdyby ktoś chciał kupić telefony.pl i uruchomić sklep z telefonami, to zapraszam na priv. Z ceną pewnie dogadamy się ;)

No co Ty ?! Telefoneo jest wolna przecież :)
Edited by Maku Maku
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×