Jump to content
pHq

sofort.pl

Recommended Posts

sofort.pl

 

Witam,

Miałem ostatnio kilka zapytań o domenę sofort.pl. Kontaktowałem się także z Sofort Banking, ale jak na razie cisza. Ile według Was może być warta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok jesteś na forum, mało masz wiedzy.

 

Jeżeli oferowałeś domenę korporacji SofortBanking, to możesz ją stracić tak jak w historii domen GOLF.com.br, czy Linked.in

 

Lepiej pozbądź się tej domeny obniżając cenę startową.

 

Czas działa na Twoją niekorzyść...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za dobre rady ;-)

Rok jesteś na forum, mało masz wiedzy.

 

Jeżeli oferowałeś domenę korporacji SofortBanking, to możesz ją stracić tak jak w historii domen GOLF.com.br, czy Linked.in

 

Lepiej pozbądź się tej domeny obniżając cenę startową.

 

Czas działa na Twoją niekorzyść...

Pytanie do eksperta od własności intelektualnej. Na jakiej podstawie Sofort Banking może się starać o przejecie tej domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za dobre rady ;-)Pytanie do eksperta od własności intelektualnej. Na jakiej podstawie Sofort Banking może się starać o przejecie tej domeny?

 

Na podstawie takiej, że wedle tego co napisaełś, "składałeś im ofertę"/zapytanie o chęć kupna domeny ~ Sąd może to tak odebrać, ale nie musi.

 

1. Są firmy, które mają tylko Dział Domen

2. Są firmy, ktore mają dział Prawny i wiedzę, "jak odzyskiwać domeny"

2. Są firmy, które mają 1. i 2., a w głupi sposób tracą swoje domeny, bądź się o nie nie troszczą. Z tematu "znane i generyczne" spadły np. domeny Euphoria.eu (Unilever sprzedał markę firmie CalvinKlein, a ta nie odnowiła domeny), Next.my nie odnowiona przez Philip Morris

 

Wszystko zależne jest od tego, jak Firma traktuje swoje nazwy handlowe. Wedle tego, co wymieniłem powyżej, nawet Gigant, może mieć swoją nazwę handlową/markę ..gdzieś. Z powodu zaniedbań, głupoty, braku wyobraźni.

 

Nie jestem żadnym ekspertem, ale kolekcjonuję głównie english-generyki i jestem wyczulony na Takie rzeczy.

 

To twoja prywatna sprawa, co zrobisz z tą domeną. Ja nic nie prorokuję.

 

 

Gdyby to "Sofort" jako pierwszy zapytał Cię "o" domenę, mógłbyś mieć obronną pozycję, pod warunkiem logicznych argumentów.

Edited by Naming
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na podstawie takiej, że wedle tego co napisaełś, "składałeś im ofertę"/zapytanie o chęć kupna domeny ~ Sąd może to tak odebrać, ale nie musi.

 

1. Są firmy, które mają tylko Dział Domen

2. Są firmy, ktore mają dział Prawny i wiedzę, "jak odzyskiwać domeny"

2. Są firmy, które mają 1. i 2., a w głupi sposób tracą swoje domeny, bądź się o nie nie troszczą. Z tematu "znane i generyczne" spadły np. domeny Euphoria.eu (Unilever sprzedał markę firmie CalvinKlein, a ta nie odnowiła domeny), Next.my nie odnowiona przez Philip Morris

 

Wszystko zależne jest od tego, jak Firma traktuje swoje nazwy handlowe. Wedle tego, co wymieniłem powyżej, nawet Gigant, może mieć swoją nazwę handlową/markę ..gdzieś. Z powodu zaniedbań, głupoty, braku wyobraźni.

 

Nie jestem żadnym ekspertem, ale kolekcjonuję głównie english-generyki i jestem wyczulony na Takie rzeczy.

 

To twoja prywatna sprawa, co zrobisz z tą domeną. Ja nic nie prorokuję.

 

 

Gdyby to "Sofort" jako pierwszy zapytał Cię "o" domenę, mógłbyś mieć obronną pozycję, pod warunkiem logicznych argumentów.

Dziękuję za udział w dyskusji. Pozwolę sobie mieć inne zdanie na ten temat. Kazusy jakie przytoczyłeś w pierwszym poście moim zdaniem nie oddają sytuacji z moim przypadkiem. Ja bym się prędzej posłużył przykładem z naszego podwórka, domeną nasza-biedronka.pl. Chociaż też nie do końca podobny kazus, ponieważ ja jestem o tyle w lepszej sytuacji, że moja domena nie narusza dobrego imienia oraz marki ewentualnego powoda. Ale każda sprawa musi być traktowana indywidualnie i jestem gotowy na batalię o moja własność ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałeś ich nazwę po czym się do nich zgłosiłeś z ofertą. .. o czym tu więcej pisać. ..Widać jakie miałeś intencje i lepiej na żadne batalie się nie szykuj...

Edited by Maku Maku
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie to słowo z języka niemieckiego, nic ponadto. Dorabiacie niepotrzebnie ideologię.

Lego po hiszpańsku to też zwykłe słowo, więc proponuję Ci zarejestrować jakąś frazę z tym słowem i wysłać zapytanie ofertowe do tej firmy :)

Edited by Maku Maku
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lego po hiszpańsku to też zwykłe słowo, więc proponuję Ci zarejestrować jakąś frazę z tym słowem i wysłać zapytanie ofertowe do tej firmy :)

Nie mówiłem nic o wysyłaniu zapytania, które dla mnie jest samobójem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×