Jump to content
barat

Metody sprzedazy/ promocji/ dotarcia do kk

Recommended Posts

Czesc wszystkim,

 

Zastanawiam sie jakie sa dostepne metody sprzedazy domen. W jaki sposob promowac swoja domene tak aby znalesc dla niej nabywce.

 

Do glowy przychodza mi:

- formularz kontaktowy na stronie podpietej pod domene

- wysylanie ofert do ludzi zwiazanych z dana branza i polecanie im naszej domeny

- posiadajac domene w .pl mozemy kontaktowac sie z ludzmi posiadajacy ta sama nazwe ale z inna koncowka.

- wysawienie domeny na portalu aukcyjnym

- bierne czekanie na kontakt ze strony kliena

 

Czy znacie inne sposoby dotarcia do kk. Jak oceniacie skutecznosc wyzej wymienionych pomyslow?

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz sobie oblepić dom, samochód, czoło swoją domeną. Możesz zrobić t-shirta. Na boisku szkolnym możesz namalować kredą i walnąć selfie i zapostować na fejsiku. Możesz zlecić wydruk 10 tysięcy reklamówek i je rozdać jako alternatywę dla Bossa. Mozesz zrobić jak kręgi w zbożu nazwę domeny. możesz napisac patykiem na piasku nad morzem. Mozesz też zapytać się Elona Muska, czy nie zechciałby ochrzcić jednej ze swoich rakiet kosmicznych imieniem twojej domeny i walnąć na całej jej długości domeny twojego portfolio.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlepiej jak jest KK i ma super pomysl i wie jaka domene potrzebuje i koniecznie taka ktora masz...wtedy przypadek idealne i kupi ja za wszelka cene :) byle tylko mial z Toba kontakt ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem domainerem i doświadczenie mam praktycznie żadne.

Mam kilka domen do odsprzedania, których okazuje się, że nie będę potrzebował i to skłoniło mnie do znalezienia sposobu na ich spieniężenie.

Jestem przekonany, że Koledzy z forum mają rację.

Natomiast w moim przypadku aktywna sprzedaż przyniosła skutek.

Prawda, że trochę zaskakujący przebieg zdarzeń ale jednak.

Kontaktowałem się z KK z ofertą moich sprofilowanych domen.

Klient nie był zainteresowany ofertą, którą Mu przedstawiłem natomiast kilka dni później miałem zapytanie od "studenta".

Pisałem nawet o tym na forum :)

Student pytał się o domenę, której jeszcze nie proponowałem nikomu ale też nosiłem się z zamiarem sprzedaży.

Oczywiście kwota była na początku rozmowy nieatrakcyjna (starczyła na kilka lat przedłużenia :)

Po wymianie korespondencji szybko jednak podniosła się o kilkadziesiąt tysięcy procent :)

Ciekawostką było to, że osoba z którą korespondowałem działała na zlecenie KK, któremu niewiele wcześniej przedstawiłem ofertę innych domen :)

 

Trochę przypadek a trochę też działanie przyniosło efekt ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×