Jump to content
Betman

Gdzie najtaniej przedłużać domeny .pl?

Recommended Posts

Ostatnio home.pl usunął wszelkie zniżki za większe ilości posiadanych domen. Gdzie obecnie można znaleźć najlepsze ceny dla przedłużających większe ilości domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, brzmi ciekawie. Jak uzyskać taką cenę - z tego co widzę u nich na stronie to nawet jak się ma 100+ domen to cena wynosi 42zł netto. Da się załatwić tam 40zł w ramach "negocjacji" czy jakoś tam? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

40 zł netto za sztukę to opłata hurtowa NASK dla partnerów. Nikt nie może mieć taniej, bo musiałby dokładać do interesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1000+ trzeba mieć.

 

Masz u nich 1000+ domen? Wow, a myślałem że sam mam ich trochę za dużo... :)

 

 

Jak masz mało polskich domen to najtaniej chyba OVH.pl

Powyżej 100 domen będzie, nawet bliżej 120. Tak więc w premium.pl miałbym po 42zł a w OVH po 40,64z.
Pytanie kto jest tu lepszym rejestratorem jeśli chodzi o solidny panel kontrolny, dobre zabezpieczenia, porządny support?
OVH domenami zajmuje się tak na boku a głównie sprzedaje hosting/servery (w sumie home.pl też kiedyś to był głównie hosting), natomiast premium.pl to przede wszystkim domeny?
Rozumiem, że w obu firmach liczy się ogólna ilość domen jakie u nich trzymamy, a nie że trzeba na raz przedłużać np. 100+ domen aby uzyskać lepszą cenę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że w obu firmach liczy się ogólna ilość domen jakie u nich trzymamy, a nie że trzeba na raz przedłużać np. 100+ domen aby uzyskać lepszą cenę?

 

Wystarczy trzymać odpowiednią ilość domen. Odnawiasz sobie wg. uznania z tańszym cennikiem. Ogólnie premium.pl jest b.dobrym partnerem jeżeli chodzi o domeny/hosting.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie kto jest tu lepszym rejestratorem jeśli chodzi o solidny panel kontrolny, dobre zabezpieczenia, porządny support?

 

Gdybym miał wybierać, wybrałbym Premium.OVH to nie ejst firma dla domainerów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja robiłem 3 miesiące temu research. Jeśli chodzi o domeny PL to na 1 miejscu zarówno w rejestracji jak i odnawianiu jest seohost. Przy wielu domenach to robi różnicę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja robiłem 3 miesiące temu research. Jeśli chodzi o domeny PL to na 1 miejscu zarówno w rejestracji jak i odnawianiu jest seohost. Przy wielu domenach to robi różnicę ;)

 

Witamy na forum. A dwa: w cenniku na Waszej stronie pisze: 40.20 zł za odnowienie PL. To więcej o 0.20 pln netto a niżej płacę w premium. Gdzie więc to 1 miejsce w odnowieniach?

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie też premium.pl zaczyna wyglądać najlepiej. Do tego za firmą stoją osoby wcześniej związane z home.pl, czyli można mieć 100% zaufanie do nich.

 

Osoba odpowiedzialna za soft/panel/bezpieczeństwo też tam jest i figuruje w zarządzie. Decyzja więc podjęta: kierunek premium.pl :)

 

P.S. Czy przy transferze musi się zgadzać adres na obu kontach czy wystarczy authinfo i po sprawie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy przy transferze musi się zgadzać adres na obu kontach czy wystarczy authinfo i po sprawie?

 

Wystarczy AuthInfo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś na top100.pl można było sprawdzić ile domen znajduje się w rękach każdej firmy - czy obecnie też można znaleźć podobne statystyki gdzieś? :) Zastanawia mnie czy jest obecnie exodus domen z home.pl ze względu na wycofanie przez nich cennika malejącego (czyli od teraz wszystkie domeny .pl kosztują 99zł+VAT bez względu na posiadaną ilość)...

 

Osobiście też jestem w trakcie transferu domen z home.pl z tego właśnie powodu.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie authinfo, czy to się zmienia po transferze do innego rejestratora?

 

Oraz co zrobić jeśli przez pomyłkę dostałem authinfo od domeny, o której kod nie prosiłem (akurat było tego bardzo dużo tak więc mogli się pomylić i przypadkowo dodać kolejną domenę)? Jeśli tę domenę nie chcę akurat przenieść to mam poprosić o zmianę authinfo ze względów bezpieczeństwa skoro wysłali mi już kod przez email a nie chcę z niego skorzystać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak rozumiem to są delegacje domen, a nie miejsce rejestracji domen.

 

BTW brakuje w zestawieniu Domeny.pl, NajtanszeDomeny.pl, DomenyTanio.pl , rejestracjaDomen.pl, Active24.pl, HRD.pl (nie oferuje hostingu)

Edited by umberto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten ranking top100 to jakaś bzdura :)

Przykładowo dhosting ma 30 tysięcy klientów i zaledwie 7k zdelegowanych domen? Przy takiej liczbie klientów powinni mieć coś około 70k.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

niezly rozdzwiek informacyjny i balagan po stronie home. w linku, ktory podales, mowa jest w dniu 01.10.2016 o zmianie:

 

- w cenniku przedłużeń domen funkcjonalnych,

- w cenniku reaktywacji domen polskich.

 

nie ma natomiast mowy o zmiane w cenniku _przedluzen_ domen polskich.

 

z kolei klikajac cennik home w powyzszej informacji, nie ma w nim mowy o cenniku malejacym, jest natomiast o nim mowa w linku, ktory podalem powyzej. niezle :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jest, stąd przed przeniesieniem 100+ domen z home.pl skontaktowałem się z nimi na livechat w celu potwierdzenia, że wszelkie zniżki od ilości posiadanych domen naprawdę zniknęły! :) Smutne, ale cennik malejący to już historia. Teraz nieważne czy masz 1 domenę czy 100 lub 1.000... od każdej płaci się tyle samo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×