Jump to content
kazimierzd

Domeny .asia ?

Recommended Posts

Większość jeszcze wyjaśniam. Ale podam choć trzy:

 

activeholiday.asia.

borabora.asia.

webusability.asia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wszystkie domeny asia są jak sztuczny "miut" ;-) Mając in.asia do końca życia drinki z palmą na Bahama, a konto pełne z subdomen typu sex.in.asia, hotels.in.asia etc etc et$

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z domenami .asia (ale także z każdym nowym TLD, które teraz się pojawia) jest jeden problem - większość dobrych nazw jest szybko wykupowanych przez "domainerów". Efekt jest taki, że pod nowymi TLD brak jakichkolwiek serwisów. Dlatego takie domeny nie są atrakcyjne dla użytkowników Internetu, którzy nie mogą nic ciekawego znaleźć pod takimi domenami.

 

Po drugie - ponieważ większość domen / dobrych domen jest w rękach "domainerów" jest duża podaż tych domen a mały popyt.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z domenami .asia (ale także z każdym nowym TLD, które teraz się pojawia) jest jeden problem - większość dobrych nazw jest szybko wykupowanych przez "domainerów". Efekt jest taki, że pod nowymi TLD brak jakichkolwiek serwisów. Dlatego takie domeny nie są atrakcyjne dla użytkowników Internetu, którzy nie mogą nic ciekawego znaleźć pod takimi domenami.

 

Po drugie - ponieważ większość domen / dobrych domen jest w rękach "domainerów" jest duża podaż tych domen a mały popyt.

 

DD

 

 

szkoda że nie kowalska.kasia , teraz tylko czekać jak jakaś Joanna kowalska zrobi karierę :) , no ale pewnie i tak kilka tysięcy potencjalnych klientek tej domeny w Polsce się znajdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
szkoda że nie kowalska.kasia , teraz tylko czekać jak jakaś Joanna kowalska zrobi karierę :) , no ale pewnie i tak kilka tysięcy potencjalnych klientek tej domeny w Polsce się znajdzie.

Tak - w Polsce ze względu na specyfikę nazwy ta domena może znaleźć trochę nabywców ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

no a ile jest cioc o imieniu asia?? ja sie pytam :) - zreszta juz pisalem ze ciocia.asia to fajny pomysl na fajny portal bo nazwa jest unikatowa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z domenami .asia (ale także z każdym nowym TLD, które teraz się pojawia) jest jeden problem - większość dobrych nazw jest szybko wykupowanych przez "domainerów". Efekt jest taki, że pod nowymi TLD brak jakichkolwiek serwisów. Dlatego takie domeny nie są atrakcyjne dla użytkowników Internetu, którzy nie mogą nic ciekawego znaleźć pod takimi domenami.

 

Po drugie - ponieważ większość domen / dobrych domen jest w rękach "domainerów" jest duża podaż tych domen a mały popyt.

 

DD

 

 

Racja. Błędne koło. Umrze śmiercią naturalną jak .eu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Racja. Błędne koło. Umrze śmiercią naturalną jak .eu

Domen .eu jednak nie skreślałbym tak szybko :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domen .eu jednak nie skreślałbym tak szybko :)

 

DD

 

 

A ja bym tak szybko nie skreślał również .asia.

Ledwo przyszły na świat a niektórzy twierdzą, że nic z nich nie wyrośnie. ;)

Na początku we wszystkie domeny mało kto wierzył a z czasem ludzie zmienili zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja bym tak szybko nie skreślał również .asia.

Ledwo przyszły na świat a niektórzy twierdzą, że nic z nich nie wyrośnie. :)

Na początku we wszystkie domeny mało kto wierzył a z czasem ludzie zmienili zdanie.

Ja ich bynajmniej nie skreślam, ale w kontekście Polski mam wrażenie, że ich rola będzie naprawdę marginalna (na świecie może być jednak inaczej).

 

Z tych samych powodów domena .eu może nie mieć wielkiego znaczenia w USA czy Azji, ale już w Europie - może powalczyć nawet z domeną .com.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z domenami .asia (ale także z każdym nowym TLD, które teraz się pojawia) jest jeden problem - większość dobrych nazw jest szybko wykupowanych przez "domainerów". Efekt jest taki, że pod nowymi TLD brak jakichkolwiek serwisów. Dlatego takie domeny nie są atrakcyjne dla użytkowników Internetu, którzy nie mogą nic ciekawego znaleźć pod takimi domenami.

 

Po drugie - ponieważ większość domen / dobrych domen jest w rękach "domainerów" jest duża podaż tych domen a mały popyt.

 

DD

dokladnie, maja bardzo krotkowzroczna strategie, mozna by to latwo wyeliminowac wprowadzajac wysokie oplaty za domeny premium - tak jak np. robia z .tv, ale jak widac oni wola po swojemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dokladnie, maja bardzo krotkowzroczna strategie, mozna by to latwo wyeliminowac wprowadzajac wysokie oplaty za domeny premium - tak jak np. robia z .tv, ale jak widac oni wola po swojemu.

Teoretycznie system aukcji miał w tym pomóc, ale w praktyce w tych aukcjach w większości przypadków udział biorą.. domeniarze :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się ta końcówka wogóle nie podoba.

ASIA to słowo angielskie więc wszelkie inne języki będą wyglądać w tej domenie dziwnie.

Oczywiście można budować takie twory jak Jestem.Asia itp ale komercyjnosci nie ma to żadnej a co z a tym idzie jest nieopłacalne

 

Nie pominę też faktu długości tej końcówki. Ludzie kochają 2-3 literowe końcówki typu .pl, .com, .de, .tv, .fm

chociażnie powiem .info odnosi powoli sukcesy. Z tym ze .info jest słowem uniwersalnym w ielu językach a .asia nie jest.

Jak tu promować wakacje.asia ? wakacje z Asią ? :)

 

jak dla mnie to bardzo wąskie zastosowanie, a azjaci i tak mająwykupione od cholery .com'ów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przygarnalem pare .Joann ;)

Na jedna juz mam potencjalnego kupca, narazie jest przekierowanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×