Jump to content
Sign in to follow this  
korneliusz.com

Nie licytuję ze świeżakami

  

25 members have voted

  1. 1. Czy bierzesz udział w aukcjach z świeżymi uczestnikami?

    • Tak
      12
    • Nie
      6
    • Czasami
      7


Recommended Posts

Jako sprzedający dużo pewniej czułem się przy licytacji "gwiazdkowych". Nie mam czasu na kilkukrotne wystawianie aukcji, tym bardziej że gdyby raz jeszcze nie została opłacona, to już większość licytujących by sobie pewnie odpuściła przy kolejnej. Dodam jednak, że nie ustawiałem żadnych dodatkowych weryfikacji, po prostu wystawiłem ją ponownie.

 

W moim odczuciu oczywiście wygodne dopuszczenie KK jest istotne, ale jeśli chodzi o małe pieniądze. Od kilku tysięcy w górę powinna być porządna weryfikacja, bo wtedy też zaczyna się poważniejszy biznes. Laik, który utworzył konto chwilę wcześniej łatwo licytuje i łatwo nie opłaca, nie odróżni tego faktu od zakupu na Allegro z którego zrezygnował minutę po licytacji.

 

Przyklad z zycia wziety:

 

Graficy.pl. Tym razem licytujacy musieli sie weryfikowac telefonicznie, a domena poszla za 5700. Nie wiem czy to jest na reke sprzedajacego, bo w (albo tez po) ostatniej akcji mogl ja sprzedac Korneliuszowi za 6500.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam, że jak zaczynałem zabawę na AM w 2008 roku były kaucje w zależności od planowanej kwoty licytacji. Mnie to nie przeszkadzało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale mówisz jako domeniarz czy jako klient końcowy?

 

 

Pamiętam, że jak zaczynałem zabawę na AM w 2008 roku były kaucje w zależności od planowanej kwoty licytacji. Mnie to nie przeszkadzało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako sprzedający dużo pewniej czułem się przy licytacji "gwiazdkowych".

 

Ty lubisz czuc sie pewnie. Ja lubie $ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego wybór powinien należeć do sprzedającego. Wybierz typ weryfikacji: 100 zł jako kaucja dla SPRZEDAJĄCEGO, jakakolwiek wpłata na konto w przeszłości, przelew weryfikacyjny 1 zł, weryfikacja numeru telefonu, brak weryfikacji. Każdy sprzedający przed kaucją sam szacuje wartość domeny i może ocenić, która forma weryfikacji i czy w ogóle jest konieczna dla zapewnienia porządku aukcji i jej finalizacji.

 

Ty lubisz czuc sie pewnie. Ja lubie $ ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmieńcie optykę! Wg mnie dobrym rozwiązaniem byłoby uruchomienie licytacji w formie holenderskiej - ze spadającą ceną. Graficy - wyceniam na 10.000 i zaczynamy. Co określony interwał cena spada o określoną kwotę. Ustalamy cenę dolną (może być 1zł) i czekamy kto pierwszy kupi i przy jakiej cenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmieńcie optykę! Wg mnie dobrym rozwiązaniem byłoby uruchomienie licytacji w formie holenderskiej - ze spadającą ceną. Graficy - wyceniam na 10.000 i zaczynamy. Co określony interwał cena spada o określoną kwotę. Ustalamy cenę dolną (może być 1zł) i czekamy kto pierwszy kupi i przy jakiej cenie.

 

Przecież świeżak kupi i też nie opłaci. Co Twoja optyka zmienia? :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra hipoteza. Natomiast w takiej sytuacji należy zadać pytanie po co w ogóle organizować aukcje. Jednak (nie wiem) 90%+ kończy się zawarciem transakcji. W takim modelu - byłoby więcej transakcji i nie byłoby tego wątku (przypomnę temat - podbijanie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego wybór powinien należeć do sprzedającego. Wybierz typ weryfikacji: 100 zł jako kaucja dla SPRZEDAJĄCEGO, jakakolwiek wpłata na konto w przeszłości, przelew weryfikacyjny 1 zł, weryfikacja numeru telefonu, brak weryfikacji. Każdy sprzedający przed kaucją sam szacuje wartość domeny i może ocenić, która forma weryfikacji i czy w ogóle jest konieczna dla zapewnienia porządku aukcji i jej finalizacji.

 

Zeby nie bylo niedomowien, Interson. Ja sie bardzo ciesze, ze wlaczyles weryfikacje. Dzieki temu nie bylo w aukcji zadnego klienta koncowego i moglem kupic domene (stosunkowo) tanio. Jesli jeszcze za to nie podziekowalem, to czynie to niniejszym. I oczywiscie wspieram Twoja inicjatywe, zeby ci sprzedajacy, ktorzy chca ograniczac liczbe uczestnikow w aukcji mieli do tego prawo, nawet do wlasnorecznej weryfikacji dowodow tozsamosci. Natomiast dla tych, ktorzy nie chca weryfikowac, powinno to tez byc mozliwe. Proponuje tez wprowadzenie odpowiednich oplat za opcjonalna weryfikacje, bo ja nie mam zamiaru tego finansowac prowizja od nieweryfikowanych aukcji.

Edited by Alexis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×