Jump to content
Sign in to follow this  
korneliusz.com

Nie licytuję ze świeżakami

  

25 members have voted

  1. 1. Czy bierzesz udział w aukcjach z świeżymi uczestnikami?

    • Tak
      12
    • Nie
      6
    • Czasami
      7


Recommended Posts

Wiele razy spotkałem się z tym, że w aukcjach na duże kwoty biorą udział kompletnie nowe konta z zerowym dorobkiem. Przeważnie nie uczestniczę w takich aukcjach, a jeżeli już, to licytuję znacznie niżej. Proponuję, żeby uczestnictwo w aukcjach dla osób bez 100 opłaconych licytacji wiązało się z zapłaceniem 10% kaucji. Będzie to lepsze rozwiązanie dla kupujących jak i sprzedających, bo ceny osiągane na aukcjach będą wyższe. Raz na zawsze rozwiąże to problem z minusowymi kontami, które powodują, że giełdy nie są traktowane poważnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 opłaconych ? Nie poniosło Cię ? Nie każdy jest "hurtownikiem". Wątpię też w to, że ceny na aukcjach będą wyższe no i co z ułatwieniami dla KK ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 opłaconych ? Nie poniosło Cię ? Nie każdy jest "hurtownikiem". Wątpię też w to, że ceny na aukcjach będą wyższe no i co z ułatwieniami dla KK ?

 

Pan Korneliusz najwyraźniej przezywa przegranie licytacji domeny graficy.pl

Troche to bez sensu jak i cały post.Bo skoro pan nie licytuje w aukcjach ze swiezakami to skąd w aukcji tej domeny wziela się pana oferta?Objaw hipokryzji czy zazdrości?

Edited by Baba Jaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ile poszła graficy.pl? Z góry dzięki za odp.

 

Co do tematu - Korneliusz nie wiem czy chodziło Ci o 100 gwiazdek czy 100% opłaconych aukcji...

 

Jeżeli to pierwsze to uważam, za kiepski pomysł. Ktoś bardzo poważny i z portfelem może mało kupować i mieć np. 10 licytacji za sobą wygranych i nie może go to wrzucać do worka pod tytułem "świeżak" z 10% kaucją. Jeżeli to drugie to zgadzam się - powinny być wprowadzone kaucje dla osób, które nie wywiązują się z zakupów. Temat rzeka na forum. Nie wiem czemu nic się z tym nie robi na AM. Osobiście też mnie to odpycha z licytacji jak widzę gościa co ma -33% nieopłaconych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od jakiej kwoty te 10% ?

 

Tutaj się rozchodzi o osoby które mają 0 ( zero ) opłaconych domen czy Korneliusz miałeś na myśli tą zarazę co licytuje i później nie opłaca a robi to systematycznie ?

 

Bo jak ktoś jest nowy to nie mam nic przeciwko ( też kiedy zaczynałem ) a kompletnie nie rozumiem dlaczego nikt jeszcze nie wprowadził jakieś zabezpieczenia przed tymi minusowymi kontami.

A właśnie przez takie osoby aftermarket robi na koniec roku wyprzedaż domen które utrzymuje bo się złapały a nikt nie opłacił :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan Korneliusz najwyraźniej przezywa przegranie licytacji domeny graficy.pl

Troche to bez sensu jak i cały post.Bo skoro pan nie licytuje w aukcjach ze swiezakami to skąd w aukcji tej domeny wziela się pana oferta?Objaw hipokryzji czy zazdrości?

Zanim osądzisz, to przeczytaj dokładnie, co napisałem. Gdyby nie świeżak, to dałbym więcej.

 

Na NameJet czy innych aukcjach kaucje obowiązują i nie ma z tym problemów.

 

10% i 100 licytacji to tylko propozycja. Wielkość kaucji jest do przemyślenia. Chodzi mi o świeże konta utworzone tylko po to, żeby wziąć udział w aukcji. Licytuje taki typ nawet w kilkuset aukcjach i nic nie opłaca.

 

Jaki w ogóle macie problem z tą kaucją? Przecież można ją zwrócić.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim osądzisz, to przeczytaj dokładnie, co napisałem. Gdyby nie świeżak, to dałbym więcej.

 

Na NameJet czy innych aukcjach kaucje obowiązują i nie ma z tym problemów.

 

10% i 100 licytacji to tylko propozycja. Wielkość kaucji jest do przemyślenia. Chodzi mi o świeże konta utworzone tylko po to, żeby wziąć udział w aukcji. Licytuje taki typ nawet w kilkuset aukcjach i nic nie opłaca.

 

Jaki w ogóle macie problem z tą kaucją? Przecież można ją zwrócić.

Temat który poruszyłeś jest dosyć problematyczny. Sądzę, że AM przed wprowadzeniem takiej opcji musiałoby się zastanowić czy aby na pewno taka kaucja nie zmniejszyłaby zysków z aukcji, w których biorą udział nowi użytkownicy.

W NameJet nowi klienci czyli jak to nazwałeś "Świeżaki", to najczęściej świadomi klienci. Świadomi wartości domen, oraz zasad rządzących rynkiem sprzedaży na zachodzie. W takich krajach nikt nie myśli o tym, że może zostać oszukany wpłacając jakąś kaucję, bo tam takie rzeczy się nie zdarzają, a jak się zdarzą to są piętnowane przez wymiar sprawiedliwości.

W Polsce mimo iż takich oszustw jest coraz mniej to domniemam, że i tak podczas takiego komunikatu jak ten poniżej, części "nowych" zapalałaby się automatycznie czerwona lampka ostrzegawcza:

" Jesteś nowym użytkownikiem. Aby wziąć udział w aukcji musisz wpłacić kaucje wynoszącą 10% wartości aukcji, kaucja jest zwrotna",

Wydaje mi się, że nie jeden "świeżak" zrezygnowałaby z uczestnictwa w takiej aukcji.

Mi osobiście nie przeszkadza, że muszę z takim użytkownikiem prowadzić licytacje i że taki użytkownik bierze udział w moich aukcjach.

Sądzę, że Interson też nie miałby nic przeciwko, gdyby do jego aukcji dołączył kolejny "świeżak" i podbił cenę do XX XXX.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze to kolega wyżej w sumie opisał. Są po prostu takie przypadki (i nad tymi musiał by się AM zastanowić), że problem nie znika w wręcz przeciwnie. Pogarsza sytuację AM. Przykład:

 

Ktoś wystawia b.dobrą domenę na aukcji z bardzo dużą ceną startową (np. 100 tyś zł). Zakładamy, że aukcję monitoruje KK o zasobnym portfelu. Na ostatnie 20-30 min przed końcem aukcji "świeżak KK" stara się podbić. Wyskakuje komunikat o kaucji 10%. Są godziny wieczorne, weekend. Ten ktoś nie ma akurat prawnej lub technicznej możliwości przelać natychmiastowo 10000 zł z konta do AM na poczet kaucji... robi się zamieszane, konsternacja i d##a z aukcji. Kończy się. Domeniarz nie sprzedał, AM nie zarobiło, KK się zdenerwował. Takich przykładów może być więcej ale nie wiem czy jest sens je wypisywać. Wydaje mi się, że sprawa powinna dotyczyć tylko userów z minusowym ratingiem bo tacy są postrzegani jako pasożyty. Nie klienci, którzy co dopiero zarejestrowali się na giełdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja spróbuję trochę pod górkę znowu, by rozkręcić rozmowę ;)

 

Problem jest i nie ma co tego ukrywać. Co rusz widzę jakieś aukcje, które są podbijane przez fikcyjne konta i przez to od czasu do czasu udaje się niektórym złapać jakichś nieświadomych klientów, którzy "przepłacą".

 

Sprawy by nie było, gdyby w końcu wprowadzono ostrzejsze warunki rejestracji na AfterMarket (przynajmniej dla licytujących). Dla mnie dobrym pomysłem jest list z kodem weryfikacyjnym, który swego czasu przychodził np. od Allegro. Wtedy pewnie znaczna część tych multikont by po prostu zniknęła.

 

Jest też jeszcze jeden sposób - wprowadzenie nowego sposobu sprzedaży domen. Powiem szczerze, że te aukcje to może dobre były 10 lat temu, dzisiaj nawet na Allegro królują transakcje "Kup Teraz". A gdyby tak wprowadzić system, w którym każdy składa jedną tajną ofertę i tak jak mówi @Korneliusz musi od niej od razu zapłacić np. 10% kaucji? Czyli X da 4000zł, Y da 8000zł, a Z da 3000zł i po zakończeniu czasu domenę przejmuje Y za 8000zł. Bez żadnych zabaw w podbijanie ofert przez multikonta, bez czekania do końca przedłużającej się o kilkanaście minut aukcji, bez nastawiania jakichś planerów aukcji albo alarmów w telefonie. Wchodzisz sobie raz na tydzień na AM, widzisz interesujące Cię domeny i wpisujesz ile chcesz za nie dać. Takie coś chętnie bym widział na AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, November 16, 2016 - No reason given
Hidden by apze, November 16, 2016 - No reason given

Zanim osądzisz, to przeczytaj dokładnie, co napisałem. Gdyby nie świeżak, to dałbym więcej.

 

Na NameJet czy innych aukcjach kaucje obowiązują i nie ma z tym problemów.

 

10% i 100 licytacji to tylko propozycja. Wielkość kaucji jest do przemyślenia. Chodzi mi o świeże konta utworzone tylko po to, żeby wziąć udział w aukcji. Licytuje taki typ nawet w kilkuset aukcjach i nic nie opłaca.

 

Jaki w ogóle macie problem z tą kaucją? Przecież można ją zwrócić.

 

 

Panie Korneliuszu, gesi razem nie paslismy zatem niech pan sobie to "tykanie" pozostawi dla tych ktorzy je z panem pasali.

Przeczytalam panski post jak i tytul pana watku.Najwyrazniej sam pan nie rozumie tego o czym pan pisze.

6500 to dla wiekszosci nie jest nisko.

Zycze wiecej konsekwencji w swoich twierdzeniach i wypowiedziach.

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, November 16, 2016 - No reason given
Hidden by apze, November 16, 2016 - No reason given

Panie Korneliuszu, gesi razem nie paslismy zatem niech pan sobie to "tykanie" pozostawi dla tych ktorzy je z panem pasali.

Przeczytalam panski post jak i tytul pana watku.Najwyrazniej sam pan nie rozumie tego o czym pan pisze.

6500 to dla wiekszosci nie jest nisko.

Zycze wiecej konsekwencji w swoich twierdzeniach i wypowiedziach.

 

Mam się do Ciebie zwracać Panie Baba Jaga? :lol: "Pan" jak się do kogoś zwracamy piszemy z dużej litery, Panie kulturalny.

Share this post


Link to post

Proste rozwiązanie jakim jest kaucja zamyka temat. Natychmiastowa wpłata nie jest problemem, są różne firmy pośredniczące typu PayU, gdzie przepływ jest natychmiastowy. Założę się, że symboliczne 100 zł odsiało by 50% żartownisiów.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, November 16, 2016 - No reason given
Hidden by apze, November 16, 2016 - No reason given

Mam się do Ciebie zwracać Panie Baba Jaga? :lol: "Pan" jak się do kogoś zwracamy piszemy z dużej litery, Panie kulturalny.

 

Po raz kolejny zwracam panu uwagę że nie jesteśmy na "ty".Z dużej litery piszę do tych których darze choćby minimum szacunku.

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, November 16, 2016 - No reason given
Hidden by apze, November 16, 2016 - No reason given

Po raz kolejny zwracam panu uwagę że nie jesteśmy na "ty".Z dużej litery piszę do tych których darze choćby minimum szacunku.

 

Wracaj do swoich gęsi, albo poczytaj o netykiecie. Szkoda prądu na Ciebie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Posted (edited) · Hidden by apze, November 16, 2016 - No reason given
Hidden by apze, November 16, 2016 - No reason given

Wracaj do swoich gęsi, albo poczytaj o netykiecie. Szkoda prądu na Ciebie.

 

Zniżanie się do panskiego poziomu nie jest tematem tego wątku a panska niekonsekwencja w postepowaniu z późniejszym biadoleniem na to,że ktoś z zerowym rankingiem kupującego śmiał przelicytować pana Korneliusza,tego który nie licytuje przeważnie ze swiezakami a jeśli już to skladajac niskie oferty (np.6500 netto).Hipokryta.

 

Wracajmy zatem skąd przyszliśmy...ja do gesi pan do scieku.

Edited by Baba Jaga

Share this post


Link to post

Zniżanie się do panskiego poziomu nie jest tematem tego wątku a panska niekonsekwencja w postepowaniu z późniejszym biadoleniem na to,że ktoś z zerowym rankingiem kupującego śmiał przelicytować pana Korneliusza,tego który nie licytuje przeważnie ze swiezakami a jeśli już to skladajac niskie oferty (np.6500 netto).Hipokryta.

 

Wracajmy zatem skąd przyszliśmy...ja do gesi pan do scieku.

Podpiszesz to swoim imieniem i nazwiskiem, żebym mógł zwracać się poprawnie?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, November 16, 2016 - No reason given
Hidden by apze, November 16, 2016 - No reason given

Podpiszesz to swoim imieniem i nazwiskiem, żebym mógł zwracać się poprawnie?

 

panie Korneliuszu mam na imię Ewa i przypomnę panu po raz kolejny,nie jesteśmy na ty.

Share this post


Link to post

....,nie jesteśmy na ty.

a to w internetach mozna byc na TY? :huh: internety sa wolne i nie ma zasad s-v a netykieta to cos innego, a pisanie na "pan/pani" to tylko nasza dobra wola i wyrazenie szacunku lub naszej (bez)interesownosci lub pupolizostwa gdy chcemy cos od kogos kupic tudziez sprzedac... :D

tylko nie mowcie, ze mama/tata tak nauczyli cooltury....bo wtedy nie bylo jeszcze internetow i wirtualnych swiatow :lol:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Szanowna Ekscelencjo babo ewuś jago, masz taką naturę do wykłócania się o wszystko czy robisz to po prostu złośliwie i stąd taki nick?

Share this post


Link to post
Share on other sites

panie Korneliuszu mam na imię Ewa i przypomnę panu po raz kolejny,nie jesteśmy na ty.

 

Przeczytaj dokładnie regulamin czego zapewne do tej pory nie zrobiłeś. Odnieś jego zapisy do sytuacji w jakiej się znalazłeś.Jeśli regulamin przewidział Twoją obecną sytuację (opłaty) to nic innego Ci nie pozostaje jak zapłacić jeśli oczywiście chcesz przenieść lub wytransferować domeny do innego rejestratora.

 

 

A miałeś o nią jakiekolwiek zapytania lub oferty? Dla mnie ta domena jest nieco dziwna. Widzę małe szanse na jej sprzedaz za ixy widoczne powyżej. Co innego gdyby to była lp.

Straciłem czas i obnażę Twoją hipokryzję. Czasami piszesz przez Pan, a czasami przez Ty. A na imię masz Bazyli i już dawno byłeś do mnie uprzedzony (nie wiem czemu).

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowna Ekscelencjo babo ewuś jago, masz taką naturę do wykłócania się o wszystko czy robisz to po prostu złośliwie i stąd taki nick?

 

Jak ktoś sprzedaje domeny od użytkownika Bazylii (Baba Jaga ma ich sporo) to w końcu przesiąknie i charakterem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszyscy piszecie o 10 % kaucji ale od jakiej kwoty ?

Aukcje startują nawet od 1 zł i to od tej kwoty ktoś ma wpłacać 10 % kaucji ? Czy może od kwoty, od jakiej zaczyna licytację (wtedy jeden zapłaci 10zł a drugi będzie musiał zapłacić tysiąc zł ?

 

Jak dobrze wiemy aukcje osiągają różne kwoty i nawet gdyby "świeżak" musiał wpłacić stałą, sztywną kwotę kaucji aby przystąpić do licytacji np. 100zł to ni jak to się ma do ceny jaką może osiągnąć aukcja (kilkadziesiąt zł do kilkudziesięciu tys. zł)

 

Technicznie kiepski pomysł !

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites

10% od kwoty, do której chcesz licytować. Do tej pory jest tak, że jak ja nie opłacę aukcji, to muszę zapłacić karę, a nowy użytkownik nie ponosi żadnej kary. Można by też inaczej weryfikować konta (karta kredytowa, list, może skan dokumentów).

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×