Jump to content
dariush

Ciekawostka - Satysfakcja.pl zmienia domenę na ...

Recommended Posts

"Nowa nazwa, logo i barwy symbolizują prostotę i bezpieczeństwo zakupów, troskę o Klienta oraz nowoczesność stosowanych rozwiązań" ... świetnie. Może ja mało rozumiem. Wg. mnie lepsza satysfakcja.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

I znowu teatrzyk pod tytułem "Obiektywnie". Zmienia się tylko obsada. Dzisiaj występują: Profesor rebrandingu i doktor pyrologii gotowanej w jednym oraz Szmecjalista od marketingu w dużych firmach.

 

Dołączę się do tego spektaklu jako improwizujący mim-klaun i powstrzymam się od komentarza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudowny rebranding (nie wiem jak z layoutem, bo nie znam starego)!

 

Domena al.to:

- z dóóópy wzięta, nijak ma się do nazwy satysfakcja.pl - w mojej głowie znaki zapytania: "to możliwe, że naprawdę taki fakap powstał?".

Jednak gdy spojrzę we whois, że za tym stoi x-kom, czyt. kolejna fakapowa nazwa, to już mnie to mniej dziwi

- brak domeny alto.pl co jest nieuniknioną utratą ruchu

- "a" i "l" leżą na klawiaturze po przeciwnych stronach, jużlepsza by była domena typu pl.to, ll.to, mm.to, ale nie al.to

- ciągle znaki zapytania - to możliwe? To jest naprawdę?

 

Logotyp:

- tego logotypu nie da się po prostu wytłumaczyć, grafika płakał jak projektował.

- tutaj nie da się wymyślić żadnej filozofii, choćby zatrudnić najlepszą firmę PR na świecie, któa zatrudniałaby samych filozofów ze starożytnej grecji, którzy zawodowo całe życie siedzieli, patrzyli w niebo i myśleli. No nie da się.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dosłownie dwa dni temu toczyliśmy dyskusję na temat generyków... ;)

 

Aczkolwiek przyznam, że satysfakcja.pl to nie była taka zła domena, choć z tego co widzę to kompletnie nie odzwierciedlała tego co się na niej znajdowało (albo odzwierciedlała na siłę). Jeszcze ciekaw jestem, czy mieli pierwsze miejsce w Googlach pod hasłem "satysfakcja", bo jak nie to mamy odpowiedź po co jest ta zmiana. Może to się nam podobać bądź nie, ale jest od paru lat ewidentny zwrot w kierunku domen "ninja" i jak widać powodem nie jest tylko brak funduszy na coś lepszego...

Edited by Marus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×