Jump to content
keyword

Globalna mapa TLD

Recommended Posts

Guest Lateralus

Czyli jesteśmy na dwunastym miejscu na świecie pod względem zajętych ccTLD ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie o wiele ciekawsze jest zestawienie np. liczby domen na liczbę mieszkańców, siłę nabywczą itd. Wyłączywszy takie domeny jak .co, .tv, .tk czy .me. Dodatkowo informacja, kto jest abonentem każdej ccTLD tzn. ile podmiotów zagranicznych (jeśli nie ma obostrzeń), a ile z danego kraju.

 

Bardzo ciekawy dla mnie jest case .nl małe państweko i aż tyle domen. Bardzo duże wysycenie. Słabop Brazylia, najgorzej Indie w porównaniu do potencjału. Podobnie Japonia czy Korea Płd. Za to zaskakująco dobrze RPA czy Wietnam (mając na uwadzę infrastrukturę, powiązani gospodarcze , a w Wietnamie komunistyczny reżim)!

Edited by umberto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Przygotowałem zestawienie "Liczba domena na 1000 mieszkańców" dla krajów gdzie jest >100000 zarejestrowanych ccTLD:

na1000.png

 

Nie dziwi niski wynik USA i wysoki wynik .tk, .tv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przygotowałem zestawienie "Liczba domena na 1000 mieszkańców" dla krajów gdzie jest >100000 zarejestrowanych ccTLD:

na1000.png

 

Nie dziwi niski wynik USA i wysoki wynik .tk, .tv

 

Przecież pisałem, że domeny z pierwszej siódemki można spokojnie wyrzucić z zestawienia, bo to są domeny marketingowo globalne dla ogólnie to ujmując różnej maści "aktywistów".

 

W Iranie chyba pomyliłeś liczbę mieszkańców z powierzchnią kraju, bo Iran wydał mi się nienatrualnie wysoko w zestawieniu jak na "cichą końcówkę"., Wpisz 77 milionów, a nie 1,6 mln. mieszkaców, ok?

 

A wynik .us to chyba oczywista oczywistośc (podobnie jak niski wynik .ca) - wybierają .com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

1. Przecież pisałem, że domeny z pierwszej siódemki można spokojnie wyrzucić z zestawienia, bo to są domeny marketingowo globalne dla ogólnie to ujmując różnej maści "aktywistów".

 

2. W Iranie chyba pomyliłeś liczbę mieszkańców z powierzchnią kraju, bo Iran wydał mi się nienatrualnie wysoko w zestawieniu jak na "cichą końcówkę"., Wpisz 77 milionów, a nie 1,6 mln. mieszkaców, ok?

 

3. A wynik .us to chyba oczywista oczywistośc (podobnie jak niski wynik .ca) - wybierają .com

 

1. Nie brałem tego pod uwagę bo zestawienie zrobiłem zanim przeczytałem Twój post.

2. Chyba jednak Tobie się coś w oczach mieni - dobrze przecież jest :wacko:

3. Tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Chyba jednak Tobie się coś w oczach mieni - dobrze przecież jest :wacko:

Teraz jest dobrze, bo podmieniłeś plik kiedy ja pisałem mój post, bo widocznie zauważyłeś błąd. Miałeś 1,68 mln mieszka nców przy Iranie (teraz takiej liczby w ogóle nie ma) i wpasował się między Czarnogórę i Australię. No ale najważniejsze, że jest poprawione i teraz jest OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz jest dobrze, bo podmieniłeś plik kiedy ja pisałem mój post, bo widocznie zauważyłeś błąd.

 

Jak miał coś podmienić? :blink: Przecież go nie edytował. Więc on mógł widzieć Twój post ale Ty nie mogłeś zobaczyć wstawionego z błędem. O co Panie chodzi? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×