Jump to content
kplaneta

biznes.blog biznesowy.blog firmowy.blog

Recommended Posts

biznes.blog

biznesowy.blog

firmowy.blog

 

Witam serdecznie,

 

Ostatnio zakupiłem 3 domeny w nowym TLD .blog i zastanawiam się jak oceniacie Państwo ich wartość. Dziękuję za wszystkie wyceny a w szczególności za te poparte stosownymi argumentami.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Płaneta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa bardzo przyjemna. Tylko rozpoznawalność rozszerzenia bardzo mała. W dłuższej perspektywie domena da zarobić (moim zdaniem). Dziś zrobiłbym autorskiego bloga pod adresem. (niech domena ma historię)

Edited by lechoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

.blog jest ciekawą końcówką, z dużą zdolnością dopasowania do języka polskiego. Może być finansowy.blog, ale i ofinansach.blog też nie brzmi źle. Finanse.blog też ujdzie. Ogólnie jednak rzecz ujmują jeśli chodzi o potencjał samej końcówki, to moim zdaniem jest ona o co najmniej 2 lata spóźniona. W efekcie część stron, które by powstały na niej, przeszły pod .site, .website i .link w pierwszej kolejności oraz pod .buzz, .news, .space i .club w dalszej części, a jeszcze nie wystartowała .web. Mnie odstrasza cena - ok 24 USD w najtańszym namecheap do 30+ USD. to jest "no go". W efekcie końcówka z polskim keywordem staje się słabo opłacalna. W tej chwili na giełzie AM jest 171 domen .pl z frazą "blog".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam w odróżnieniu do Kolegów z forum wiedzy czy doświadczenia w branży domen

ale w moim odczuciu podobnie jak pisze "lechoo" trzeba trochę czasu (może nawet sporo trochę) żeby zwiększyła się rozpoznawalność świeżutkiej końcówki i jak pisze "umberto" ma duże możliwości dopasowywania do niej nazw - to chyba może znacząco ujemnie wpłynąć na ilość pojawienia się ofert kupna w przyszłości.

Same nazwy wydają mi się trafione. Rozumiem, że firma_blog nie skusiła ;):)

Nie jestem zbyt dobry z języka polskiego ale wydaje mi się, że problem fleksyjny w przypadku nowych końcówek pozostanie ale cóż taki mamy język :) anglojęzyczni mają nieco łatwiej :) - gdybyśmy odmieniali rozszerzenie zapewne byłoby poprawniej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele osób ma tendencje do zaniżania wycen nieswoich domen i ja osobiście nie chciałbym tego tu czynić.
Powiem tylko co wiem z autopsji - miałem kiedyś domenę biznesowyblog*pl i nikt jej nie chciał kupić (0 ofert i 0 zapytań),
ale jak ją już uwolniłem to ktoś sobie pod nią serwis założył:)

Także musisz sam sobie to rozkminić czy będziesz je wytrwale trzymał, a czy uznasz że ich wartość nie jest na tyle wysoka, aby je trzymać w nieskończoność. Musisz się jednak liczyć z tym, że jak je wypuścisz to całkiem możliwe, że coś pod nimi powstanie:)

Ot, taka to już postkomunistyczna mentalność części osób zamieszkujących ten kraj...

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa bardzo przyjemna. Tylko rozpoznawalność rozszerzenia bardzo mała. W dłuższej perspektywie domena da zarobić (moim zdaniem). Dziś zrobiłbym autorskiego bloga pod adresem. (niech domena ma historię)

 

Tak. To jest minus. Ale też nie zamierzam się z nimi rozstawać zanim nie zwiększy się ich rozpoznawalność i nie nabiorą wartości.

 

 

A ja uważam dokładnie na odwrót. Wszystkie trzy wg mnie nie brzmią poprawnie po polsku.

 

Cóż. Taki urok końcówki. Za kija w worku nie idzie jej przenieść na przód :) blog.biznesowy brzmi o niebo lepiej

 

 

Rozumiem, że firma_blog nie skusiła ;):)

 

Nie za bardzo. Brzmi strasznie.

 

 

Także musisz sam sobie to rozkminić czy będziesz je wytrwale trzymał, a czy uznasz że ich wartość nie jest na tyle wysoka, aby je trzymać w nieskończoność. Musisz się jednak liczyć z tym, że jak je wypuścisz to całkiem możliwe, że coś pod nimi powstanie:)

 

Cóż. Opłata roczna jest trochę wysoka ale powinno się opłacić. Jak na razie czekam. Nazwy są dość "łapliwe" więc gdybym je wypuścił to tak jak mówisz, ktoś by sobie pod nimi szybko strony postawił - a nawet jeśli nie z prawdziwego zdarzenia to przynajmniej do zaplecza pozycjonerskiego.

Edited by kplaneta

Share this post


Link to post
Share on other sites

ktoś by sobie pod nimi szybko strony postawił - a nawet jeśli nie z prawdziwego zdarzenia to przynajmniej do zaplecza pozycjonerskiego.

 

 

no właśnie a co innego by to mogło być... widzisz jakieś inne komercyjne zastosowanie oprócz bloga na stornie blog ?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo. Brzmi strasznie.

 

:D a już myślałem, że może cena miała w tym swój udział..... :D ale jak to tylko kwestia gustu to ok :) :)

 

 

no właśnie a co innego by to mogło być... widzisz jakieś inne komercyjne zastosowanie oprócz bloga na stornie blog ? :)

 

coś by się znalazło :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×