Jump to content
Betman

Gdzie najtaniej przedłużać domeny .com/net/org?

Recommended Posts

Powiem szczerze, że od długiego czasu trzymam domeny zagraniczne w GoDaddy lecz zaczyna mnie ta firma denerwować.

 

Nawet przy odnawianiu domen nie wiem skąd ale niektóre domeny .com chcą mi policzyć po $8.xx a inne po $14.99, nawet nie wiem od czego to zależy (do tego ogólna tendencja wpychania dodatków i czego tylko się da do zamówienia).

 

Gdzie najlepiej trzymać domeny poza krajem jeśli chodzi o popularne końcówki typu .com/net/org/biz/info/itd. (BARDZO ważne jest też to, by nie było najmniejszych problemów z przeniesieniem domeny od nich w przyszłości)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W GD nie jest najgorzej. Zadzwoń na infolinie w PL, można dużo jeszcze "opuścić" z ceny. Warto również wrzucać min. 20 domen do przedłużenia i wychodzi ok 30 zł netto. Ja ostatnio przy ok. 100 miałem z 15 free.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doliczyli Ci do końcowego zamówienia 23% czy to dotyczy tylko dodatkowych usług?

 

Co do domen to u mnie było tak, że nawet wrzucając więcej domen wystawiało mi inną cenę nawet dla tego samego rodzaju domen (np. .com). Jedna .com w tej cenie, druga .com w wyższej, choć wszystko było na jednym zamówieniu...

 

Natomiast jest tam dodatkowa (i niestety odpłatna) opcja Discount Domain Club, która sprowadza wszystkie domeny do niskiego poziomu cenowego. Generalnie patrząc na ich cennik to nie robi to dużej różnicy przy niektórych końcówkach w porównaniu z konkurencją, a w przypadku np. .org to DDC obniża cenę z $19.99 do $11.99 choć w innych firmach można spotkać $12 za to samo bez wykupywania dodatkowych "abonamentów".

 

Tak więc GoDaddy i ich DDC jest przydatne praktycznie wyłącznie dla .com, gdzie cena spada z $14.99 do $8.29 (+19c dla icann).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to prawda, ale na stronach GoDaddy podają teraz, że cena domeny .com już w ramach DDC wynosi $12.99 co wydaje się dosyć drogo biorąc pod uwagę opłatę za przynależność do DDC.

 

Jak oceniacie serwis hover.com , który jest teraz pod banderą tucows? Trzyma ktoś tam domeny? Czy są pewni/solidni jeśli chodzi o bezpieczeństwo trzymania tam domen, stabilności cen, łatwości transferu w razie sprzedaży?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niezmiennie polecam NameBright.com (at--cost registration).

 

Co ciekawe, kiedy ceny poszły w górę, oni mają za 8.03 USD +ICANN fee (ok. 30 zł) , a jeszcze rok temu mieli za 8.53 USD

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, umberto said:

Niezmiennie polecam NameBright.com (at--cost registration).

 

Ciekawa firma a ceny rzeczywiście super. Na czym oni zarabiają? :) Czy równie łatwo można przenosić domeny od nich jak i do nich?

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, umberto napisał:

Co ciekawe, kiedy ceny poszły w górę, oni mają za 8.03 USD +ICANN fee (ok. 30 zł) , a jeszcze rok temu mieli za 8.53 USD

 

To nie tak. Cena jest 8,53 jeśli płacisz przy odnowieniu, a 8,03 jeśli płacisz z wcześniej zasilonego salda. To taka "odwrócona opłata za płatność", bo przy zasileniu też pobierają prowizję kilka procent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możecie polecić jakąś polską firmę gdzie można tanio przedłużyć org/net? Wcześniej miałem w Active24, ale po przejęciu przez domeny.pl ceny skoczyły im 2 razy. W zeszłym roku płaciłem 45zl, teraz wysłali fv na 87zl :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Big napisał:

Możecie polecić jakąś polską firmę gdzie można tanio przedłużyć org/net? Wcześniej miałem w Active24, ale po przejęciu przez domeny.pl ceny skoczyły im 2 razy. W zeszłym roku płaciłem 45zl, teraz wysłali fv na 87zl :-(

 

polecane: OVH B)

unikac jak ognia: nazwa.pl :excl:

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×