Jump to content
FlashT

Hosting serwerów DNS na własnej domenie

Recommended Posts

Orientuje się ktoś, czy gdzieś w jakiejś rozsądnej cenie można wykupić hosting serwerów DNS na własnej domenie? Czy lepiej vpsa jakiegoś pod to kupić? Normalnie hostowałem je u siebie, ale wkurza mnie ruch jaki generują.

 

A jeszcze druga sprawa... myślicie, że jakiś lipny VPS np. 500Mhz, 512RAM da radę bindowi?

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orientuje się ktoś, czy gdzieś w jakiejś rozsądnej cenie można wykupić hosting serwerów DNS na własnej domenie? Czy lepiej vpsa jakiegoś pod to kupić? Normalnie hostowałem je u siebie, ale wkurza mnie ruch jaki generują.

 

nie spotkałem się z tym, żeby ktoś oddzielnie sprzedawał taką usługę, to raczej dość niszowa potrzeba (w sensie, że "na własnej domenie")

najtańsze vpsy na których ruszy jakiś bind są po parę euro/m-c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orientuje się ktoś, czy gdzieś w jakiejś rozsądnej cenie można wykupić hosting serwerów DNS na własnej domenie? Czy lepiej vpsa jakiegoś pod to kupić? Normalnie hostowałem je u siebie, ale wkurza mnie ruch jaki generują.

 

A jeszcze druga sprawa... myślicie, że jakiś lipny VPS np. 500Mhz, 512RAM da radę bindowi?

 

DNS Azure - https://azure.microsoft.com/pl-pl/services/dns/

*nie w rozsądnej cenie.

 

http://www.inmotionhosting.com/support/domain-names/dns-nameserver-changes/using-custom-name-servers

Edited by limo

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tak Azure jest mega drogi jeśli używa się go 24/7 ... w mojej byłej pracy dużo na tym stawialiśmy rzeczy, jednak raczej planowaliśmy, żeby maszyny zużywały zasoby tylko wtedy, kiedy ich potrzebujemy. Tak patrzę, że w nazwie są dość tanie VPSy ... ciekawostką jest, iż 2 VPSy kosztują mniej niż 1 VPS z dwoma IP :D

Edited by FlashT
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tak Azure jest mega drogi jeśli używa się go 24/7 ... w mojej byłej pracy dużo na tym stawialiśmy rzeczy, jednak raczej planowaliśmy, żeby maszyny zużywały zasoby tylko wtedy, kiedy ich potrzebujemy.

Przy dużym ruchu z innych rejonów świata niż jest wybrane data center można nabić niezłe rachunki :)

 

Wrzucam link do vanity nameserver, bo może ktoś ma jakiś stabilny patent bez VPSa to niech się podzieli:

http://www.inmotionhosting.com/support/domain-names/dns-nameserver-changes/vanity-nameservers-what-are-they-and-how-do-i-set-them-up

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalnie hostowałem je u siebie, ale wkurza mnie ruch jaki generują.

Jeśli taki duży ruch to może są używane do ataków DDoS? (np. są rekursywne, albo dziurawe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli taki duży ruch to może są używane do ataków DDoS? (np. są rekursywne, albo dziurawe)

 

Są catch-all ... używane do własnego parkingu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są catch-all ... używane do własnego parkingu :-)

 

co to znaczy, że DNSy są "catch-all"? że jest rekord * IN A? to i tak nie powinno w żaden sposób wpływać na ruch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×